وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد

بهره برداران خصوصی از آثار تاریخی چگونه از پرداخت مالیات معاف می‌شوند؟

تاريخ 1400/07/04 ساعت 13:29

به موجب آیین‌نامه «حمایت از مالکان و متصرفان قانونی و بهره‌برداران خصوصی آثار تاریخی» تمامی هزینه‌های تعمیر، مرمت، تجهیز فضا، حفاظت، نگهداری، احیا بیمه و معرفی آثار تاریخی غیرمنقول که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می‌شود، در صورتی که به تایید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برسد به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محاسبه می‌شود.

سید هادی احمدی روئینی، مدیرکل حفظ و احیا بناها،محوطه‌ها و بافت‌های تاریخی، طی نامه‌ای به غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، نحوه حمایت از مالکان، متصرفان قانونی و بهره‌برداران خصوصی آثار تاریخی را مشخص کرده است.

برابر ماده 3 آیین نامه «حمایت از مالکان و متصرفان قانونی و بهره برداران خصوصی آثار تاریخی» که به تصویب هیات دولت رسیده و در مردادماه امسال توسط معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شده، کلیه هزینه‌های تعمیر، مرمت، تجهیز فضا، حفاظت، نگهداری، احیا بیمه و معرفی آثار تاریخی غیر منقول که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می‌شود، در صورتی که به تایید وزارت میراث برسد به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محاسبه می‌شود.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر