پول ها به پالی نت ورک بازگشت

عقب نشینی هکرها

تاريخ 1400/05/23 ساعت 14:29

پرونده بزرگترین دستبرد در تاریخ فعالیت های غیرمتمرکز مالی، با بازگشت دارایی های دیجیتال بسته می شود.

 600 میلیون دلار دارایی دیجیتال ربوده شده در یکی از بزرگترین دستبردهای تاریخ رمزارزها به پتلفرم مورد حمله بازگشت. پالی نت ورک روز پنج شنبه اعلام کرد غیر از 33 میلیون دلار از ارزهای دیجیتال تتر، باقی ارزها به این پتلفرم بازگشته است. تتر که هر یک سکه آن معادل یک دلار آمریکاست، به دلیل یک خطای امنیتی برای مسدود کردن دارایی ها پس از سرقت منجمد شده است.

در کمال ناباوری، هکرها در روز چهارشنبه اعلام کردند آماده اند  دارایی های ربوده شده را بازگردانند. هویت این هکر یا هکرها، نامشخص است. پالی نت ورک از هکرها خواست ارزهای دیجیتال ربوده شده را به سه کیف پول دیجیتال برگردانند. تا روز پنج شنبه بیش از 342 میلیون دلار از ارزهای ربوده شده بازگردانده شده است.

با این حال، یک گرفتاری در این بین وجود دارد. هرچند بخش عمده ای از ارزهای ربوده شده به پالی نت ورک بازگشته اما  268 میلیون دلار از این دارایی ها در یک حساب مسدود شده است که دسترسی به آن، به رمز عبور مشترک  پالی نت ورک و هکرها نیاز دارد.

تام رابینسون، از تحلیلگران حوزه بلاکچین می گوید: «کلید این حساب هم در اختیار پالی نت ورک و هم در اختیار هکرهاست و هر دو کلید برای جابه جایی وجه نیاز است. بنابراین هکرها اگر بخواهند هم چنان می توانند این وجوه را غیرقابل دسترس کنند».

در پیامی که در یکی از تراکنش ها گنجانده شده، هکر اعلام کرده کلید نهایی را زمانی که همه آماده باشند، ارائه می کند.

پالی نت ورک از سیستم های مالی غیرمتمرکز است که با اتکا به فناوری بلاکچین کار می کند. این سیستم به کاربران این اجازه را می دهد تا توکن ها از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر منتقل کنند، چراکه هر توکن متعلق به یک بلاکچین خاص است. یک آسیب پذیری در کدهای پالی نت وورک این فرصت را برای هکرها فراهم کرد تا ارزهای دیجیتال را به کیف پول های دیگر منتقل کنند. براساس گزارشی که پالی نت ورک منتشر کرده 610 میلیون دلار در این دستبرد دزدیده شده است که بزرگترین دستبرد در تاریخ فعالیت های غیرمتمرکز مالی است. یک کاربر که مدعی هک کردن پالی نت وورک است اعلام کرده این کار را صرفا برای تفریح انجام داده و برنامه  بازگرداندن دارایی های ربوده شده وجود دارد.

یک مدعی دیگر می گوید پالی نت ورک پیشنهاد کرده 500 هزار دلار به او برای بازگردادن دارایی ها پرداخت کند. پالی نت ورک به هیچ یک از این ادعاها پاسخ نداده است.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر