نفت بعد از شکستن رکورد قیمتی سال 2018، دوباره کاهش یافت

عدم اطمینان در بازارها دوباره در حال ظهور است

تاريخ 1400/04/23 ساعت 13:07

آژانس بین المللی انرژی نسبت به بازار هشدار داده است -در حالی که قیمت نفت در سال جاری بیش از 50 درصد رشد کرده است- که اگر اوپک پلاس مشکل را برطرف نکند و تولید را افزایش ندهد، بازار نفت به طور قابل توجهی با مشکل مواجه خواهد شد.

قیمت نفت پس از رسیدن به بالاترین سطح قیمتی از اکتبر 2018، بعد از گزارش صنعت امریکا که از کاهش بیشتر ذخایر نفت خام ایالات متحده اشاره دارد، کاهش یافت. بلومبرگ گزارشی در این باره منتشر کرده است.

طبق این گزارش، معاملات آتی نیویورک پس از افزایش 1.6 درصدی در روز سه شنبه نزدیک به 75 دلار در هر بشکه معامله شد. به گفته منابع آگاه، انستیتوی نفت امریکا اعلام کرد موجودی های نفت خام در هفته گذشته بیش از 4 میلیون کاهش یافته است. اگر این ارقام روز چهارشنبه توسط دولت تایید شود، این هشتمین هفته متوالی برای کاهش ذخایر است که طولانی ترین افت از ژانویه 2018 محسوب می شود.

برخی عدم اطمینان های بازار، در حال ظهور است. در حالی که نوع دلتای کووید در جهان گسترش یافته است، اندونزی با ثبت رکوردی از موارد ویروس جدید مواجه است، سیدنی محدودیت ها و تعطیلی سراسری را گسترش داده است. همچنین بن بست اوپک پلاس برای تولید نفت، چشم انداز کوتاه مدت را مبهم کرده است.

آژانس بین المللی انرژی نسبت به بازار هشدار داده است -در حالی که قیمت نفت در سال جاری بیش از 50 درصد رشد کرده است- که اگر اوپک پلاس مشکل را برطرف نکند و تولید را افزایش ندهد، بازار نفت به طور قابل توجهی با مشکل مواجه خواهد شد.

مذاکرات هفته گذشته به پایان رسید و به احتمال زیاد در ماه اوت عرضه بیشتری روانه بازار نخواهد شد. به گفته کارشناسان، علایم بهبود اقتصاد ایالات متحده واضح است اما عرضه جهانی تنگ تر شده و اوپک پلاس هم اقدامی انجام نداده است. به گفته تحلیلگران نفت تا زمانی که این اتحاد در زمینه عرضه به سازش و توافق نرسند، ناپایدار خواهد بود.

تقاضا برای نفت ایالات متحده با افزایش مجدد مصرف در این کشور در بازگشت از همه گیری به اوج جدیدی رسیده است. افزایش مصرف نفت برای محصولات از جمله پلاستیک، آسفالت، رقیق کننده ها و سایر نیازهای صنعتی باعث بهبود تقاضا شده است.

 

*قیمت ها

وست تگزاس اینترمدیت برای ماه اوت در بورس کالای نیویورک ساعت 6 و یک دقیقه به وقت لندن با 0.5 درصد کاهش به قیمت 74.88 دلار در هر بشکه رسید.

برنت برای تسویه حساب ماه سپتامبر پس از صعود 1.8 درصدی در روز سه شنبه، امروز 0.4 درصد کاهش یافت و به قیمت 76.20 دلار رسید.

طبق نظرسنجی بلومبرگ، ذخایر بنزین ایالات متحده هفته گذشته 1.54 میلیون بشکه کاهش یافت. پیش بینی می شود هفته گذشته 4 میلیون بشکه نفت خام در سطح این کشور کاهش داشته است.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر