از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد

نحوه اجرای مصوبه افزایش مدت مرخصی زایمان

تاريخ 1400/03/17 ساعت 12:42

پس از تصویب افزایش مدت مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه از سوی هیات وزیران، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان، ضمن ابلاغ اجرای این مصوبه، نسبت به پیش‌بینی بار مالی ناشی از هزینه‌های آن، تذکراتی داد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی طی دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور، نحوه اجرای مصوبه دولت در رابطه با افزایش مدت مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، بر اساس این دستور اداری، «بیمه‌شدگان زن با ارائه درخواست در سامانه خدمات غیرحضوری و بارگذاری مدارک و مستندات مربوطه شامل تصویر شناسنامه مادر، گواهی ولادت یا شناسنامه فرزند و گواهی پزشک ذی‌ربط، می‌توانند در صورت تمایل از افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه بهره‌مند شوند. واحدهای اجرایی سازمان موظفند با رعایت کلیه شرایط قانونی نسبت به صدور سند پرداخت کمک بارداری (مرخصی زایمان) موضوع این دستور اداری و ارسال آن به اداره کل امور مالی اقدام کنند».

همچنین تصریح شده‌است که «معاونت برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی موظف است هزینه‌های ناشی از اجرای مصوبه مذکور را هر ساله به منظور پیش‌بینی در لوایح بودجه سنواتی به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام و در صورت عدم پیش‌بینی یا عدم تخصیص اعتبار، هزینه‌های مربوطه را به عنوان دیون دولت در صورت‌های مالی سازمان لحاظ کند».

در این نامه همچنین تاکید شده‌است که سیستم مکانیزه مربوطه به نحوی اصلاح شود که تمامی مراحل درخواست تا پرداخت به صورت غیرحضوری صورت پذیرد.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر