ایرانی ها دست از این شبکه اجتماعی می کشند؟

کاهش دانلود کلاب هاوس

تاريخ 1400/02/19 ساعت 14:20

کاهش میزان دانلود اپ نشان دهنده سیر نزولی استقبال از این شبکه اجتماعی است که از زمان عرضه خود در یک سال گذشته رشد صعودی داشت.

کلاب هاوس به پدیده این روزهای جهان فناوری تبدیل شده است. استقبال از این نرم افزار اجتماعی به اندازه ای است که حتی پای مسئولان دولتی را هم برای ارتباط با دیگران به اتاق های رسانه کشانده و زمینه ساز طرح مسائل و مشکلات مختلف شده است. این روزها می توان صدای مسئولان دولتی مختلف را در کلاب هاوس شنید که به پرسش های مختلف کاربران کلاب هاوس پاسخ می دهند و حتی سکوت آن ها هم نوعی پاسخ است.

یک هفته پیش بود که نیویورک تایمز در گزارشی به کلاب هاوس و استقبال مردم ایران از این اپلیکیشن پرداخت و نوشت:«آنچه تابوست در این اپلکیشن مطرح می شود».

اما اکنون آمارهای تازه از کاهش دانلود این اپلیکیشن در جهان می گوید. به گزارش مهر به نقل از بیزنس اینسایدر آمارهای جدید نشان می دهد میزان دانلود اپ کلاب هاوس در ماه آوریل کاهش یافته و به ۹۲۲ هزار بار رسیده است.

به گفته سخنگوی شرکت «سنسور تاور» تعداد دانلودهای اپلیکیشن کلاب هاوس در سراسر جهان در ماه آوریل به ۹۲۲ هزار بار رسیده است.

این رقم نشان دهنده ۶۶ درصد کاهش نسبت به دفعات دانلود اپ در ماه مارس (۲.۷ میلیون بار) و ۹.۶ میلیون بار در فوریه است.

کاهش میزان دانلود اپ نشان دهنده سیر نزولی استقبال از این شبکه اجتماعی است که از زمان عرضه خود در یک سال گذشته رشد صعودی داشت.

براساس اطلاعات سنسور تاور این اپ در ماه فوریه حدود ۱۰ میلیون بار دانلود شد که این رقم نشان دهنده رشدی ۳۰۰ درصدی نسبت به ماه ژانویه (۲.۴ میلیون بار) بود. به گفته سخنگوی این شرکت به نظر می‌رسد رشد تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در ماه‌های اخیر کاهش یافته است. 

با نزدیک شدن به روزهای داغ انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری در ایران، بعید است استقبال کاربران ایرانی از کلاب هاوس کمتر شود. ضمن اینکه انتظار می رود با توجه به برگزاری انتخابات، کاربران بیشتری از ایران تمایل به استفاده از این اپلیکیشن پیدا کنند. 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر