تلاش برای رفع چالش نقدینگی

90 میلیارد تومان سرمایه برای استارت آپ ها در کارن کراد

تاريخ 1400/01/15 ساعت 13:58

میزان جذب سرمایه در کارن کراد طی سال ۹۹ به بیش از ۹۰ میلیارد تومان رسید و بیش از ۳۰۰ منتور برای آموزش و مشاوره استارت آپ ها در کارن کراد حضوریافتند.

سرمایه از چالش های جدی استارت آپ های کوچک و بزرگ ایرانی در سال های پیشروست. کارشناسان می گویند استارت آپ های کوچک به دلیل ریسک بالای کار و استارت آپ های بزرگ به دلیل نیاز به سرمایه های کلان، با این چالش دست و پنجه نرم می کنند و تسهیل گران باید برای تنوع منابع سرمایه در اکوسیستم استارت آپی ایران تلاش کنند.

کارن کراد، سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با هدف آسان‌سازی فرآیند جذب سرمایه برای استارت آپ ها شکل گرفته اعلام کرده میزان جذب سرمایه در این سامانه طی سال ۹۹ به بیش از ۹۰ میلیارد تومان رسید و بیش از ۳۰۰ منتور برای آموزش و مشاوره استارت آپ ها در کارن کراد حضوریافتند. همچنین بیش از ۸۰ استارت آپ موفق به جذب سرمایه شدند و بیش از هزار و ۲۰۰ استارت آپ از خدمات کارن بهره‌مند شدند و بیش از هزار و ۲۰۰ سرمایه گذار در کارن کراد ثبت نام کردند.

فعالیت‌های این سامانه در پنج بخش «DEMODEY»، «I-MEET»، «INVESTMENT SUMMIT»، «کافه سرمایه» و «WORKSHOP & WEBINAR» است. کارن کراد همچنین در ۶ ماه اول سال گذشته در هفت حوزه سلامت، آب و انرژی، IT و IOT، حوزه کشاورزی و سلامت دیجیتال و حوزه ورزش رویداد جذب سرمایه برگزار کرد. در ۶ ماه دوم سال نیز در حوزه‌های آموزش، کالاهای تندمصرف، رسانه، فین‌تک، خودرو، تجهیزات پزشکی، حوزه مبلمان و صنایع وابسته، محصولات فناورانه و موثر درمدیریت بهینه مصرف آب، برق و انرژی و حوزه معدن هم رویدادهای جذب سرمایه برگزار شد.

اکوموتیو نوشت کافه سرمایه هم از جمله رویدادهایی که کارن کراد در سال گذشته برگزار کرد. به این ترتیب از ۲۲ تا ۲۵ مردادماه کافه سرمایه با حضور ۲۵ استارت‌آپ و ۶۲ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی ۳۵۰ جلسه سرمایه‌گذاری درحوزه‌های سلامت، آموزش، تولیدمحتوا، صنعت پزشکی، گردشگری، کشاورزی، هنر، مد و پوشاک و موادغذایی و اینترنت اشیا و AI و BI برگزار شد. در ۲۸ و ۲۹ بهمن‌ماه نیز با حضور ۳۱ استارت‌آپ‌ و ۵۱ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی هم ۲۶۵ جلسه سرمایه گذاری برگزار شد.

کارن کراد همچنین با هدف ارائه خدمت بهتر به استارت آپ ها و کسب و کارها بیش از ۲۰ تفاهم‌نامه با شرکت‌های خدمت‌رسان در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ، مالی و حسابداری، فنی و کسب و کاری و حقوقی و قانونی منعقد کرد.

کارن کراد همچنین در برگزاری کمیپن نفس همکاری کرد. این کمپین همزمان با شیوع کرونا در کشور سال ۹۸ باهدف حمایت از کسب و کارها و تامین نیازهای کادر درمانی برگزار شد. براساس آمار و ارقام ارائه شده توسط کارن کراد در این کمپین ۲۷ هزار و ۳۹۱ نفر مشارکت کردند و ۱۵۲ میلیارد و ۹۹۴ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال مبلغ جمع آوری شد.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر