نشست معرفی ظرفیت‌های صنعت فرانچایز در توسعه کسب‌وکارها برگزار می‌شود

توسعه کسب‌وکار در فضای رقابتی با مدل فرانچایز

تاريخ 1400/10/21 ساعت 15:41

با اعلام معاونت کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران نشست معرفی ظرفیت‌های صنعت فرانچایز در توسعه کسب‌وکارهای بخش خصوصی برای تمامی فعالان بخش خصوصی و علاقمندان، با حضور متخصصان و کارشناسان این حوزه در اتاق بازرگانی تهران روز یکشنبه 26 دی ماه از ساعت 14 تا 17 (به صورت رایگان) در اتاق تهران برگزار می‌شود

معاون ‌کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران از برگزاری نشست «معرفی ظرفیت‌های صنعت فرانچایز در توسعه ‌کسب‌وکارهای بخش خصوصی» با حضور فعالان و متخصصان این صنعت در اتاق بازرگانی تهران خبر داد.

هومن حاجی‌پور با اعلام این خبر توضیح داد که رویداد پیش رو با هدف ترویج و توسعه مفهوم فرانچایز در توسعه ‌کسب‌وکارها و همچنین کمک به شبکه‌سازی میان اعضای اتاق و متخصصان حوزه فرانچایز طرح‌ریزی شده است.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه تشدید رقابت در فضای اقتصادی کشور باعث شده است تا ‌کسب‌وکارها بیش از پیش، دچار چالش بقا و افول در این فضای رقابتی باشند، توضیح داد: به طور طبیعی موضوع افزایش رقابت، ریسک فعالیت اقتصادی را افزایش داده و این تهدید در شرایط کنونی که برنامه‌ای برای حمایت و پشتیبانی از توسعه بنگاه‌های اقتصادی اجرا نمی‌شود، پر رنگ‌ترشده و سرمایه‌های مشهود و غیرمشهود و سابقه‌های بعضاً چند دهه این بنگاه‌ها در معرض نابودی قرار گرفته است. از این رو، یکی از مهمترین برنامه‌های اتاق بازرگانی تهران توانمندسازی بنگاه‌ها در جهت ارتقای رقابت‌پذیری و تطابق با شرایط فضای ‌کسب‌وکار است.

حاجی‌پور با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه فرانچایز و توسعه ‌کسب‌وکار تهران در 30 دی ‌ماه گفت: فعالان اقتصادی به روش‌های متنوعی به‌دنبال افزایش سهم بازار هستند که یکی از آنها فرانچایز است. موضوع فرانچایز از دهه ۶۰ میلادی در کشورهای توسعه یافته آغاز شده است؛ به طوری‌که هم اکنون بالغ بر۷۵۰ هزار واحد فرانچایز در کشور آمریکا سالانه ۶۷۰ میلیارد دلار درآمد تولید کرده و برای ۵.۷ میلیون نفر اشتغال ایجاد کرده است. اما این روش مؤثر و بهینه توسعه ‌کسب‌وکار در ایران موضوع رایجی نیست و اتاق تهران در نظر دارد با فرهنگ‌سازی و ترویج مقوله فرانچایز، به توسعه بنگاه‌های اقتصادی کمک کند.

او با اشاره به اینکه نشست «معرفی ظرفیت‌های صنعت فرانچایز در توسعه ‌کسب‌وکارهای بخش خصوصی» نیز از جمله اقدامات اتاق در مسیر فرهنگ‌سازی این مقوله خواهد بود، توضیح داد: در این برنامه که با حضور متخصصان و کارشناسان این حوزه برگزار خواهد شد، درباره اهمیت و نقش فرانچایز در توسعه ‌کسب‌وکارها و اقتصاد کشور، فناوری‌های نوین در این صنعت و چالش‌های حقوقی فرانچایز بحث و تبادل نظر می‌شود. همچنین با توجه به لزوم تقویت ارتباط میان فعالان اقتصادی و متخصصان این حوزه سعی خواهد شد تا شبکه‌سازی میان این دو بخش از جامعه اقتصادی تسهیل شود.

به گفته حاجی‌پور، این رویداد فرصت مناسبی برای علاقمندان به صنعت فرانچایز همچنین صاحبان و مدیران بنگاه‌های اقتصادی فراهم می‌کند تا با ارتقا دانش و آگاهی در راستای توسعه ‌کسب‌وکار در بنگاه‌ها قدم بردارند.

نشست «معرفی ظرفیت‌های صنعت فرانچایز در توسعه ‌کسب‌وکارهای بخش خصوصی» با حضور علاقمندان حوزه فرانچایز و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی، روز یکشنبه ۲۶ دی ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در ساختمان اصلی اتاق بازرگانی تهران برگزار ‌می‌شود و حضور افراد در این رویداد رایگان است.

در این نشست علاوه بر هومن حاجی‌پور، معاون کسب‌وکار اتاق تهران، مجید کرباسچی، محمدعلی ملایی و نرگس حاجی‌آقایی از انجمن فرانچایز ایران و حسن فروزان‌فرد، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران حضور دارند.

اعضای اتاق تهران، فعالان اقتصادی و سایر علاقه‌مندان که تمایل به حضور و مشارکت در این رویداد را دارند، ‌می‌توانند از طریق لینک ثبت‌نام کنند.

 

ثبت‌نام در همایش معرفی صنعت فرانچایز