پیش‌بینی‌های بیت‌کوین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، ارز رمزنگاری‏‌شده و بلاکچین برای سال 2021

ورود نهادها و سازمان‌های بزرگ به ارزهای دیجیتال

تاريخ 1400/05/02 ساعت 11:53

 سال گذشته یک سال پرفراز و نشیب بود‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏اما در برابر این، بخش‌‏های ‏بلاکچین و ارزهای رمزنگاری‌شده به پیشرفت‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏توسعه و رشد خود ادامه دادند

آینده نگر/ ترجمه متین دخت والی نژاد/ نویسنده: سین سیتین سمیث

حالا دوباره ارزهای دیجیتالی دارند روزهای شکوفایی خود را نشان می‌‏دهند، بنابراین بیایید نگاهی به برخی از پیش‏‌بینی‌‏های ‏ارز رمزپایه و بلاکچین برای سال 2021 بیندازیم.

به گفته سایت مدیوم، سال گذشته یک سال پرفراز و نشیب بود‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏اما در برابر آن بخش‌های ‏بلاکچین و ارزهای رمزنگاری‌شده به پیشرفت‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏توسعه و رشد خود ادامه دادند. این‏که آیا به شکل افزایش توجه و وضوح نظارتی‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏اتخاذ گسترده بیت‌کوین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ و سایر ارزهای رمزپایه به عنوان وسیله مبادله یا استفاده گسترده‌تر از بلاکچین در سازمان‌های ‏مختلف صورت گرفته است‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏روند به طور کامل واضح است.

بلاکچین و ارزهای رمزپایه با هر معیاری به دور از اوایل درک مفهومی و کنجکاوی فنی منتقل شده و اکنون به بخشی از جریان اصلی گفت‌وگو در تجارت تبدیل شده‌اند. با این حال‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏هنوز مقدار زیادی عدم اطمینان در اقتصاد و بخش بلاکچین وجود دارد. این عدم اطمینان مداوم همچنین یک بازار پویا ایجاد می‏‏‏‏‏‏‏کند. پیش‌‏بینی همیشه کاری دشوار است و برای چنین بخش پرشتاب و در حال تکاملی دوچندان است.

با این اوصاف‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏بیایید نگاهی به 5 پیش‌‏بینی فضای blockchain و cryptoasset برای سال 2021 بیندازیم‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏اگرچه برخی از این پیشرفت‌‏ها ممکن است بیشتر طول بکشد.

 

بیت‌‏کوین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ 2021 بالای 30،000 دلار بسته می‏‏‏‏‏‏‏شود

به نظر می‏‏‏‏‏‏‏رسد این یک پیش‌‏بینی محافظه‏‌کارانه باشد‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏به خصوص با توجه به نوساناتی که در پایان سال 2020 اتفاق افتاد سرمایه‏‌گذاران بیشتر احتیاط کردند، اما آن‏ها معتقدند که قیمت‏‌ها برای همیشه افزایش پیدا نمی‏‌کند. با این وجود با توجه به جریان وجوه صندوق نهادها و بهره‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏به نظر می‏‏‏‏‏‏‏رسد که این روندهای قیمت اخیر از پشتیبانی بالایی برخوردار هستند.

 

کوین پایدار پیشگام خواهد بود

با وجود ادامه مذاکره و تمرکز بر قیمت بیت‌کوین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ و حجم معاملات، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏پایدار سکه‌ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک نقطه ورود اصلی برای پذیرش گسترده‌تر هستند. با استفاده از سرمایه بازار در ده‌ها میلیارد دلار و به عنوان پلی برای پردازنده‌های ‏پرداخت فعلی‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏استفاده گسترده‌تر از پول‌های ‏ثابت به عنوان پیش‌‏بینی به نظر می‏‏‏‏‏‏‏رسد که منطق تجارت باشد.

 

بانک مرکزی ارزهای دیجیتال (CBDC)  راه‌‏اندازی می‏‏‏‏‏‏‏شود

گسترش CBDC قطعی است و تنها سوال باقی‏‌مانده زمان دقیق این راه‏‌اندازی است. با تلاش‏‌هایی که در سرتاسر جهان در جریان است‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏تنها مورد حل‌‏نشده این است که کدام کشور ابتدا CBDC را مستقر می‏‏‏‏‏‏‏کند. در کنار این پیاده‌‏سازی‌‏ها‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏نگرانی‌‏های ‏مربوط به حریم خصوصی و امنیت تجدید می‏‏‏‏‏‏‏شود. به طور یقین اوقات هیجان‏‌انگیزی خواهد بود.

 

اجرای مالیات تشدید خواهد شد

سازمان درآمد داخلی (IRS) طی سال گذشته اقدامات مختلفی انجام داده است که نشانگر جدی بودن پیشروی اجرای مالیات رمزنگاری است. مالیات‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏اما تنها مسئله آمریکا نیست و با افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری‌‏شده در سال 2020‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏انتظار می‏‏‏‏‏‏‏رود مقامات مالیاتی جهان نگاه تازه‌‏ای به این درآمد بالقوه داشته باشند.

 

بلاکچین فراتر از خدمات مالی گسترش خواهد یافت

 این ممکن است برای افراد و سازمان‌هایی که در فضای بلاکچین و مجموعه رمزنگاری فعالیت می‏‏‏‏‏‏‏کنند تعجب‌‏آور باشد‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏اما جمعیت غیرمتخصص (بسیار) بیشتری هنوز بلاکچین را به معنای بیت‏‌کوین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ مرتبط می‏‏‏‏‏‏‏دانند. سال 2021 سالی است که بلاکچین به جریان اصلی و طیف گسترده‏‌ای از بخش‌‏های اقتصادی منتقل می‏‏‏‏‏‏‏شود. بهداشت و درمان‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏حمل و نقل و تدارکات تنها برخی از زمینه‌‏هایی است که ممکن است از پذیرش و اجرای بلاکچین گسترده‌‏تری بهره‌‏مند شود.

پیش‌‏بینی آینده همیشه کار پرمخاطره‌‏ای است‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏زیرا به راحتی راهی برای دانستن آنچه در گوشه و کنار است وجود ندارد. گفته می‏‏‏‏‏‏‏شود‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏بر اساس روندهای ایجادشده - و حتی تسریع‌‏شده - در طول سال 2020‏، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏به نظر می‏‏‏‏‏‏‏رسد که 2021 روند صعود زیاد برای مجموعه‏‌های ‏رمزنگاری و فناوری بلاکچین را ادامه خواهد داد.

سال آینده سال مهیج و پویایی برای فضای بلاکچین و مجموعه رمزنگاری است و آینده برای ادامه رشد و پیاده‌سازی روشن به نظر می‏‏‏‏‏‏‏رسد.