جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

فراخوان پنجمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

اقتصاد و کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه و پیش‌نیاز امروز کشور است که رسانه‌ها می‌توانند با تمرکز بر آن به بخشی از مسئولیت اجتماعی خود جامه عمل بپوشانند. ارتباط اقتصاد و فرهنگ در ایران، مثل هر کشوری که سنت فرهنگی دیرینه‌ای دارد، با تاریخ طولانی و فرهنگی غنی ریشه‌دار است. توسعه فرهنگی همراه با توسعه اقتصادی می‌تواند به پیشرفت و ارتقای جامعه عمیق ببخشد و آن را پایدار کند. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مسیر انجام مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود و گسترش فرهنگ کارآفرینی و تجلیل از تلاش‌های اهل فرهنگ در حوزه اقتصاد، پنجمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب را برگزار می‌کند.

این جشنواره در زمینه فعالیت‌های رسانه‌ای و مستند با موضوع کارآفرینی در بخش خصوصی برگزار می‌شود و شامل هفت بخش تیتر، گزارش تحلیلی- توصیفی، گزارش خبری، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه، ویدیو ژورنال و پادکست است که در رسانه‌های چاپی، آنلاین و ویدیویی - تلویزیونی به انتشار رسیده است. خبرنگارانی که آثارشان از 15 تیر ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ تیر ۱۴۰۱ منتشر شده باشد، می‌توانند تا ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ با پرکردن فرم فراخوان در وب‌سایت دبیرخانه جشنواره فرهنگی امین‌الضرب در این جشنواره شرکت کنند.

پس از به اتمام رسیدن مهلت فراخوان و دریافت و تایید آثار، هیات داوران جشنواره متشکل از چهره‌های فرهنگی فعال در بخش خصوصی کشور و استادان عرصه روزنامه‌نگاری و ارتباطات آثار را ارزیابی می‌کنند و پس از جمع‌بندی نهایی، در پنجمین جشن فرهنگی امین‌الضرب در مرداد ماه ۱۴۰۱ رتبه‌های برتر هر بخش معرفی می‌شوند و از آنان تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

شرایط ارسال اثر در جشنواره فرهنگی امین‌الضرب:

* موضوع اثر باید درباره کارآفرینی در بخش خصوصی یا فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی باشد.

* تاریخ انتشار اثر باید در بازه زمانی 15 تیر ۱۴۰۰ تا ۳۱ تیر ۱۴۰۱ باشد.

* آثار شرکت‌داده‌شده در جشنواره باید در قالب یکی از بخش‌های هفت‌گانه زیر در قالب منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین باشند:

  ــ گزارش توصیفی

ــ گزارش تحلیلی ـ خبری

  ــ سرمقاله و یادداشت

  ــ مصاحبه

ــ تیتر

ــ ویدیو ژورنال

ــ پادکست

* هر فرد می‌تواند برای هر بخش تنها سه اثر ارسال کند و یک اثر نمی‌تواند در دو یا چند بخش شرکت داده شود. تنها یک اثر از هر فرد در هر بخش به مرحله بعدی داوری راه خواهد یافت.

* آثار چاپی باید به‌صورتی ثبت شوند که لوگوی رسانه، نام نویسنده و تاریخ انتشار در آن مشخص باشد. آثار آنلاین نیز باید دارای لینک مستقیم به رسانه منتشرکننده خود باشند، به‌طوری‌که نام نویسنده و تاریخ انتشار در صفحه آن‌ها مشخص باشد. آثاری که دارای نام نویسنده نیستند، در صورتی داوری خواهند شد که رسانه منتشرکننده آن‌ها کتباً مؤلف‌بودن آنان را در آن اثر تایید کرده باشد.

* شرکت در داوری منوط به تکمیل فرم ثبت اثر و دریافت کد رهگیری برای هر شرکت‌کننده است. شرکت‌کنندگان در بخش ویدیو ژورنال یا پادکست باید پس از تکمیل فرم و دریافت کد رهگیری، آثار خود را به‌صورت فیزیکی به دبیرخانه تحویل دهند یا با پست به دبیرخانه ارسال فرمایند.لطفا فرم زیر را پرکنید. (موارد ستاره دار الزامیست)
نام و نام خانوادگی: *
ادرس پست الکترونیکی: *
شماره تلفن همراه: *
شماره تلفن ثابت: *
نام رسانه: *
قالب رسانه: *
عنوان اثر: *
نوع اثر: *
تاریخ انتشار: *
بارگذاری لینک اثر:
بارگذاری تصویر اسکن شده اثر: *  
بارگذاری نامه تایید مولف‌ از سوی رسانه: