گزارش های فارسی:

فیلتر /

سر فصل گزارش ها:

 جستجوی پیشرفته

آخرین گزارش ها :

» زمانی برای ایجاد کسب‏ وکار های جدید
طبق آخرین نظرسنجی جهانی موسسه مک‌ کینزی، با وجود عدم اطمینان اقتصادی مداوم، سازمان‌ ها در حال ایجاد کسب‌ و کارهای جدید هستند. این نظرسنجی در مورد ایجاد کسب‌ و کارهای جدید نشان می‌ دهد که درصد زیادی از..
1402/09/08
» نگاهی به مساله ناترازی گاز (چالش‌ ها و پیشنهادات)
گسترش روزافزون شبکه توزیع گاز طبیعی در کشور و همچنین توسعه صنایع مختلف، باعث رشد و توسعه اقتصادی و افزایش رفاه اجتماعی شده است؛ اما افزایش مصرف گاز طبیعی در کشور بدون افزایش ظرفیت تولید این فرآورده با..
1402/09/07
» نگاهی بر چشم انداز اقتصاد جهان
بر اساس چشم‌انداز صندوق بین‌المللی پول ، بهبود جهانی پس از همه‌گیری کووید-19 و تهاجم روسیه به اوکراین کند و ناهموار شده‌ است و علی‌رغم بازگشایی کسب و کارها و برگشت اقتصاد به مسیر رشد و همچنین کاهش تور..
1402/09/06
» روند دلارزدایی در آمریکای لاتین
دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان، مزایای اقتصادی و سیاسی مهمی را برای آمریکا به همراه دارد. با این حال، این موقعیت، موجب نارضایتی برخی از کشورها شده است که به دنبال کاهش وابستگی خود به دلار هستند. ..
1402/09/05
» نگاهی به مشکلات و چالش‌های صنعت لبنیات
برخـی از چالش‌ های صنعـت لبنیـات کشـور ناشـی از نواقـص زنجیـره ارزش ایـن صنعـت و مشکلات سـاختاری درون صنعـت اسـت. سـایر مشکلات ناشـی از سیاسـت‌گذاری‌ های سـطح بخشـی و کلان کشـور در حـوزه نـرخ ارز و قی..
1402/08/29
» نقش مس در اقتصاد کم‌کربن
در این اینفوگرافیک به نقش مس در اقتصاد کم‌کربن و فناوری‏‌های بادی، خورشیدی و همچنین وسیله‌های نقلیه الکتریکی پرداخته شده است...
1402/08/28
» شکست سازمان ها در مواجه با تحول دیجیتال و پیاده سازی آن (ارائه راهکارها)
هدف اصلی تحول دیجیتال، بهبود کارایی، کاهش هزینه‏ ها و ایجاد فرصت‏ های جدید برای رشد می‏ باشد. از این رو می ‏توان تحول دیجیتال را تحول در کسب ‏و کار در نظر گرفت. به عبارت دیگر هدف اصلی تحول دیجیتال، با..
1402/08/27
» بررسی الگوی مصرف ‌و درآمد خانوارهای استان تهران
شناخت الگوهای مصرف خانوارها از چندین جنبه دارای اهمیت است؛ مصرف مسقیماً بر رشد اقتصادی و رفاه خانوار اثر می‌گذارد و کاهش مصرف خانوارها می‌تواند پیامدهای اقتصادی و اجتماعی گسترده و غیرقابل جبرانی به هم..
1402/08/22
» کاربرد تکنولوژی‏ در هوشمند سازی بیمارستان‏ ها
در جهان امروز، فناوری‏ های دیجیتال و سیستم ‏های مبتنی بر آن، ابعاد مختلف زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است. یکی از حوزه ‏هایی که تحت تاثیر فناوری‏ های دیجیتالی، شاهد پیشرفت چشمگیری بوده، حوزه ب..
1402/08/21
» تجارت در حال گذار
با توجه به همه‌گیری کووید-19 و رویدادهای ژئوپلیتیک اخیر مانند جنگ در اوکراین و تنش‌های آمریکا و چین، کسب‌وکارها با عدم اطمینان قابل توجهی مواجه هستند. در پاسخ به اختلالات ناشی از عرضه و با پیش‌‌بینی ک..
1402/08/17
» اقتصاد و کلان‌داده‌ ها: کلان‌داده‌ ها چگونه ارزش‌ های جدید اقتصادی خلق می‌ کنند؟
کلان داده حوزه نوظهوری است که در آن فناوری‌های خلاقانه، راه‌های جدیدی برای استخراج ارزش از موج اطلاعات جدید ارائه می‌دهد. اکنون توانایی مدیریت موثر اطلاعات و استخراج دانش به عنوان یک مزیت رقابتی کلیدی..
1402/08/14
» مروری بر وضعیت تجارت روسیه
در این گزارش، ضمن معرفی کشور روسیه، به مرور مهم ترین شاخص ‏های اقتصادی کشور روسیه، وضعیت صادرات و واردات این کشور و وضعیت تجارت آن با ایران پرداخته می‏ شود...
1402/08/03
» جامعه پلتفرمی و اقتصاد پلتفرمی: سیاستگذاری اقتصادی در دنیای پلتفرم‌ ها چه جوانبی دارد؟
جهان در حال گذر از یک انقلاب اقتصادی جدید است که اقتصاد، کسب و کار، بازار کار و زندگی روزمره ما را مختل می‌ کند، به گونه‌ ای که از زمان انقلاب صنعتی دیده نشده است. نقش بازار کار دیجیتال با توجه به نوآ..
1402/08/03
» انقلاب صنعتی چهارم و اثرات آن بر کسب ‏و کار
صنایع و کسب ‏و کارها می‏ بایست از الگوهای جدید در آستانه انقلاب صنعتی چهارم آگاهی داشته باشند. در سال ‏های اخیر، تبدیل شدن به یک کارخانه هوشمند یکی از راه ‏های تامین نیاز مشتری در نتیجه شراط بسیار متغ..
1402/08/01
» نگاهی به وضعیت بخشهای عمده اقتصاد ایران؛ بخش معدن
با توجه به اینکه بخش معدن و صنایع معدنی از مهم‌ترین بخش های اقتصادی کشورها است که رشد آن میتواند به عنوان یکی از محرکه های اقتصادی نقش انکارناپذیری در توسعه اقتصادی کشورها داشته باشد. نقش مستقیم معدن ..
1402/07/30
« قبلي [3] [2]