مشاوره امور گمرکی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 4323 عددبا سلام و احترام . آیا صادرات پوست مرغ و احشا مرغ مجاز میباشد ؟ اگر بله ممنون میشم ردیف تعرفه را بفرمایید . با تشکر
پاسخ:
صادرات احشائ مرغ ازاد است وردیف تعرفه ان02071320 میبلشد.  
 

با سلام و احترام ممنون میشم کد تعرفه ساندویچ پنل را بفرمایید. با تشکر
پاسخ:
قبلا پاسخ داده شدهاست.  
 

با سلام و احترام ممنون میشم کد تعرفه ساندویچ پانل (پلی اورتان، پشم سنگ و ...) برای صادرات رو بفرمایید. خیلی داخل وب و فایل گمرک و کتاب مقررات صادرات واردات جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم. فقط یه کد پیدا کردم (730890) که فکر میکنم خیلی کلی در بر میگیره یه سری محصولات رو که ساندویچ پانل هم شاملش میشه. با سپاس
پاسخ:
اطلا عات بیشتری برای طبقه بندی لازم است .اما اگر برای عایق صدا یا حرارت باشدمشمول 68061090 میباشد  
 

باعرض سلام لطفا hsکد خلال دندان چوبی و همچنین hs کد هنرهای چوبی دستساز رو اعلام بفرمایید ... باتشکر فراوان
پاسخ:
کد hs خلال دندان چوبی 44219990 وصنایع دستی چوبی 44219920 میباشد.  
 

با سلام و احترام آیا در حال حاضر امکان واردات دستگاه حفاری با تعرفه 84304110 برای معدن با دارا بودن مجوز نمایندگی از معدن ، می باشد ؟
پاسخ:
اگر تولید داخل نداشته امکان واردات وجود دارد.  
 

سلام در صورت ایجاد یک آنلاین شاپ جهت فروش صنایع دستی امکان اینکه معادل نقره ارسالی ارز آزاد خریداری کنیم و به سیستم بانکی بفروشیم ، مشکل محدودیت ارسال نقره حل خواهد شد؟
پاسخ:
با سلام و احترام. خیر. امکانپذیر نیست. منشا ارز باید از خارج از کشور باشد. و لازمست است اظهار نامه فروش ارز داشته باشید. برای این کار باید مبلغ ارزی توسط مسافر از طریق گمرک فرودگاه وارد و اظهار نامه فروش ارز را ارایه و وجه آن را به بانک ملی گمرک واگذار نماید.  
 

با سلام احتراما شرکت معرکه سلامت محققیان تولید کننده روغن دنبه گوسفند (از نوع خوراکی) مجوز پروانه بهره برداری و پروانه ساخت جهت صادرات را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده است با توجه به اینکه مجوز پروانه ساخت این محصول کلمه صرفا جهت صادرات قید شده و سازمان غذا و دارو در حال حاضر به این شرکت اجازه فروش در داخل کشور را نمی دهد و حتی محموله خروجی از کشور حق بازگشت به کشور را ندارد و با توجه به قوانین منع صادرات هر گونه روغن خوراکی خواهشمند است راهنمایی کنید که برای رفع چنین مانعی بر سر راه صادرات این محصول چه باید کرد. همچنین در خصوص اچ اس کدی که به این محصول تعلق می گیرد راهنمایی فرمایید . خاطر نشان می سازد طبق آمار اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی در سال گذشته روغن های خوراکی با اچ اس کدهای ۱۵۱۸۰۰۰۰، ۱۵۱۵۹۰۹۰، ۱۵۱۵۳۰۰۰ و ۱۵۱۶۱۰۰۰ از گمرکات کشور خارج شده اند. با تشکر مدیر شرکت معرکه سلامت محققیان
پاسخ:
کد hs روغن دنبه گوسفند 15060000 و صدور ان مانعی ندارد . 1515روغن نباتی است و1518 روغن مصرف شده -سوخته - است . برای صدور ورفع مشکل به وزارت جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.  
 

با سلام و عرض ادب. وقت شما به خیر و نیکی. سوال: در صورتی که ما بار صادراتی خود را با کارت بازرگانی تولید کننده، ترخیص کار یا شرکت حمل و نقل در گمرک اظهار کنیم، باید مدارک مربوطه با سربرگ ما به گمرک ارائه شود یا سربرگ صاحب کارت بازرگانی؟ با تشکر و احترام
پاسخ:
طبق تبصره 4 بند 3ماده 10 ایین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات هر شخص باید با کارت خود واردات یا صادرات نماید و در تمام مرا حل صاحب کارت که اسم او در اظهار نامه مسیولیت دارد ولا غیر بنابراین صاحب کارت باید اسناد را ارایه دهد حتی اگر از شخص دیگری خریده باشد.  
 

با سلام و احترام کالای وارداتی ما در گمرک تهران قرار دارد اما به دلیل مشکلات ارزی بانک تجارت در خصوص تامین ارز، کد ساتا صادر نشده است از این رو پرسش ما این است که آیا راه حلی وجود دارد که بدون داشتن کد ساتا ما بتوانیم کالا را از گمرک خارج کنیم؟
پاسخ:
قبلا گمرک بخشی از کالا - بویژه دارو وکالاهای اساسی - را اجازه ترخیص میداد ولی در حال به شدت ازاین اقدام منع شده است وقبل از اخذ کد ساتا اجازه ترخیص نمیدهد.  
 

با سلام و وقت بخیر،میخواستم از میزان سود بازرگانی و حقوق گمرکی با کد 54022000 اطلاع پیدا کنم جهت واردات،چگونه و از چه طریق این امکان هست؟
پاسخ:
هنوز مقررات سال 1402 منتشر نگردیده ولی سود بازرگانی این کد صفر میباشد  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام