مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2833 عددبا سلام لطفا تفاوت کارت بازرکگانی حقیقی و حقوقی را از نظر بهره گیری از خدمات توضیح می دهید؟
پاسخ:
سلام. با هر دو کارت می توانید صادرات و واردات انجام دهید و تفاوتی ندارد مگر اینگه سازمان مجوز دهنده برای کالای موردنظر شما محدودیتی ایجاد کرده باشد.  
 

با سلام برای تمدید سال اول کارت بازرگانی اقدام کردیم. پرونده ارجاع خورده به بازرسی . ولی از روز شنبه که با شماره بازرسی 02188723801 تماس میگیریم جواب نمیدن. خیلی با این شماره تماس گرفتیم ولی موفق به صحبت نشدیم. پیامی هم از شرکت الماسداران پارسه برامون نیومده که هزینه را پرداخت کنیم. اعتبار کارت هم تا 18 خرداد است. کارمون خیلی فوریت داره. ممنون میشم راهنمایی و پیگیری کنید.
پاسخ:
سلام. پیامک بازرسی مجددا برای شما ارسال شد.  
 

باسلام مدارک مربوط به گروه فعالیت شامل چه مدارکی میشه؟
پاسخ:
سلام. مدارک گروه فعالیت شامل پروانه فعالیت اقتصادی یا ارائه معرفی نامه از پارک های علم و فن آوری و مراکز رشد و یا گواهی ثبت در دفتر تجاری از حوزه مربوطه می باشد.  
 

سلام . ی راهنمایی کامل از شرایط و مزایای عضویت اتاق میخواستم بدونم
پاسخ:
سلام. شرایط و مدارک مورنیاز کارت عضویت در همین سامانه در قسمت خدمات عضویت درج شده است.  
 

سلام. وقت بخیر. در مرحله تمدید کارت بازرگانی هستیم و کارشناس اتاق بازرگانی پیام گذاشتند که برای بازرسی محل خواهند امد، میخواستم ببینم چه جور پیگیری کنم که برای بازرسی بیان؟ چه زمانی میاین؟ قبلش هماهنگ میکنن؟ مانند صدور کارت بازرگانی در سامانه خاصی باید ثبت نام کنیم؟ با تشکر
پاسخ:
سلام. جهت پیگیری بازرسی با شماره تلفن 02188723801 داخلی 1184 تماس داشته باشید.  
 

سلام ، در خصوص ایجاد یک آنلاین شاپ جهت فروش صنایع دستی(فرش، منسوجات،نقره جات مثل دستبند و انگشتر،ظروف سرامیکی و قلمکار) به بازار هدف خارج از ایران چه مجوزهایی نیاز است؟
پاسخ:
سلام. لطفا از مشاوره های مربوطه در همین سامانه پیگیری گردد.  
 

با عرض سلام و خسته نباشید بنده می خواستم جهت اخذ کارت بازرگانی اقدام کنم اما مراحل آن را دقیق نمی دانم لطفا راهنمایی بفرمایید. هدف اصلی ام صادرات محصولات کشاورزی مانند خرما و خشکبار است.
پاسخ:
سلام. برای دریافت کارت بازرگانی وارد سامانه اتاق بازرگانی (cscs.chambertrust.ir) و سامانه جامع تجارت(ntsw.ir) شده و درخواست صدور کارت را انجام دهید.  
 

با سلام و عرض ادب من برای واردات محصولات کشاورزی می خواهم درخواست صدور کارت بازرگانی بدهم اما چند سوال برایم پیش آمده: 1: بهتر است باتوجه به اینکه مدرک دکترای کشاورزی دارم، برای کارت بازرگانی حقیقی اقدام کنم یا حقوقی؟ 2: در صورتی که فعالیت اقتصادی برای یک سال انجام نشود، داشتن کارت بازرگانی مشمول مالیات می شود؟ 3: دوره های اتاق بازرگانی برای صدور کارت بازرگانی چند روزه هست؟ سپاسگزارم
پاسخ:
سلام. مدرک تحصیلی به اینکه کارت بازرگانی حقوقی یا حقیقی دریافت کنید ارتباطی ندارد و به شرایط و محیط تجاری شما بستگی دارد ولی به صورت کلی با هر دو حقیقی و حقوقی می توانید واردات و صادرات انجام دهید. کلاسهای آموزشی هم دو روز می باشد که بصورت حضوری و مجازی برگزار می شود درضمن در مورد مالیات کارت بازرگانی از مشاور مالیاتی در سامانه اتاق پیگیری نمایید /  
 

با سلام بنده برای شرکت اقدام به صدور کارت بازرگانی کرده ام کارت عضویت هم در حال خاضر دارم ، ثبت نام در سامانه تجارت الکترونیک انجام شده و در مرحله رسیدگی هست. در خصوص دوره های الزامی جهت گرفتن کارت بازرگانی راهنمایی بفرمایید و اینکه ایا میشه موازی با فرایند صدور کارت دوره آموزشی رو طی کرد ؟ یا حتما باید در مرحله خاصی اقدام به ثبت نام دوره آموزشی نمود با تشکر
پاسخ:
سلام. برای شرکت در دورره های اموزشی کارت بازرگانی باید پرونده شما وارد سامانه آموزش شود و امکان شرکت در کلاس بصورت موازی و بدون تایید سامانه جامع تجارت امکانپذیر نمی باشد.  
 

برای اخذ کارت بازرگانی آزمون کتبی وجود دارد؟
پاسخ:
سلام. بعد از اینکه در کلاسهای آموزشی شرکت می کنید در پایان آموزش ، آزمون کتبی برگزار می گردد.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام