مشاوره اصلاح ساختار مالی شرکت ها

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 3 عددسلام وقت بخیر من قصد تاسیس شرکت دارم و میخوام بعنوان supplier سنگ ساختمانی فعالیت صادراتی خودم رو آغاز کنم.دو تا سوال از شما داشتم 1-آیا کلمه بازرگانی رو اسم شرکت بیارم مثلا شرکت بازگانی توسعه تجارت.... 2- اگر شرکت رو بعنوان شرکت بازرگانی ثبت کنم میتونم در موضوع فعالیت شرکت مواردی مثل اخذ مجوز بهره برداری از معادن و احداث واحد فرآوری سنگ،انجام کلیه فعالیت های معدنی شامل اکتشاف، استخراج، بهره برداری ، استحصال ، فرآوری ، دانه بندی وکانه آرایی معادن رو قید کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید. با تشکر و سپاس
پاسخ:
با عرض سلام، ضمن آرزوی موفقیت در خصوص ایجاد کسب و کار جدید، پاسخ سوالات شما تقدیم می گردد:
1- نام شرکت به سلیقه شما و نیز پذیرش سازمان محترم ثبت شرکت‌ها دارد.
2- پیشنهاد می‌شود تا حد امکان موضوع فعالیت شرکت را کامل بنویسید. شایان ذکر است در ادامه فعالیت، امکان اعمال تغییرات در موضوع فعالیت شرکت حسب نیاز هست.
خواهشمندم حتما به الزامات مربو ط به مسائل مالی و حسابداری نیز توجه بفرمایید. با توجه به اینکه در ابتدای فعالیت اقتصادی جدید هستید، از همین ابتدا سیستم‌های مالی و حسابداری خود و نیز چرخه تبادل اطلاعات در شرکت تحت مدیریت خود را، به خوبی طراحی و تدوین نمایید تا در آینده با مشکلات مواجه نشوید.
سلامت و موفق باشید.  
 

با سلام شرکت ما بدلیل زیان انباشته و اختلاف بسیار زیاد آن با سرمایه اولیه، مشمول ماده 141 قانون تجارت شناخته شده است. توصیه شده است که برای خروج از این ماده سرمایه شرکت را به حداقل دو برابر زیان انباشه افزایش دهیم. در مورد تبعات مالیاتی حتمالی این امر نیاز به راهنمایی داشتم. مشخصا سوال اینجانب اینست که آیا با این افزایش سرمایه مثلا پایه مالیاتی ما تغییری خواهد کرد و آیا باید سرمایه نقدی در حساب بانکی شرکت نمایان شود؟
پاسخ:
با عرض سلام و احترام،
همانگونه که مشاور محترم امور مالیاتی برای شما توضیح دادند، صرف افزایش سرمایه برای شما تبعات مالیاتی نخواهد داشت. فقط در این زمینه به صورت اکید توصیه می‌شود استانداردهای مرتبط با افزایش سرمایه را رعایت بفرمایید.
با تشکر  
 

سلام و روز بخیر من شرکت تازه تاسیسی دارم که نیاز به مشاوره حسابداری برای تنظیم اسناد افتتاحیه شرکت و سایر امور مالی ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید. تشکر
پاسخ:
با عرض سلام و وقت بخیر،
ابتدا بابت تأخیر در پاسخگویی از شما عذر خواهی می‌کنم. این تأخیر ناخواسته و به علت مشکلات ناشی از بیماری کرونا بود.
با عنایت به پرسش شما باید عرض کنم که سند افتتاحیه همان اولین سند حسابداری است که در دوره جدید مالی اقلام دارایی و بدهی را در آن ثبت می‌نمایید. با توجه به اینکه در رابطه با سایر امور مالی نیز پرسش داشتید و همچنین با توجه به اینکه در هنگام مناسب یعنی شروع به فعالیت اقتصادی (متاسفانه اطلاعات بیشتری از نوع فعالیت شما ندارم) اقدام به اخذ مشاوره نموده‌اید، پیشنهاد بنده این است که با شماره 1866 مرکز تماس داشته باشید تا در خصوص نکات مدیریت مالی به صورت تلفنی یا حضوری دقیق‌تر صحبت نماییم.
با تشکر  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام