مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1111 عددبا سلام..بنده چطور میتونم اطلاعات تماس وارد کننده های کد کالایی 870810 رو داشته باشم
پاسخ:
با سلام؛ گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، این اطلاعات را به تفکیک اسامی واردکنندگان منتشر نمی کند. در بخش راهنمای تجاری وبسایت اتاق تهران، فهرستی از اعضای اتاق به تفکیک زمینه فعالیت آنها به همراه مشخصات تماس وجود دارند که با جست و جوی محصول مورد نظر در آدرس https://dir.tccim.ir/ خود می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. برای کسب اطلاعات دراین زمینه پیشنهاد می شود با مجمع واردات به آدرس http://majmavaredat.com/ ارتباط برقرار نمایید.  
 

با سلام. شماره تعرفه گمرکی پلی وینیل بوتیرال (Polyvinyl butyral) چیست؟
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس بررسی مقدماتی، چنانچه منظور شما رزین پلی وینیل بوتیرال است، این محصول تحت کد تعرفه 39059920 طبقه بندی می شود. برای اطلاع از کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود پیشنهاد می شود با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com  
 

سلام آمار واردات کد 28369200 در سایت شما‌ از نظردحجم دلاری تقریبا برابر با بودجه ایران و از نظر حجم وزنی برابر ۳۳ میلیون تن هست آیا این آمتر ورست هست😮
پاسخ:
با سلام؛ در حال حاضر، آخرین آمار وارداتی که در وبسایت اتاق تهران، قابل دسترسی است، مربوط به سال 1399 می باشد. بر اساس اطلاعات بخش آمار صادرات و واردات در وبسایت اتاق تهران به آدرس https://tccim.ir/stats?sYear=1399&slcImpExp=Import&mode=doit، در سال 1399، برای کد تعرفه 28369200 ( کربنات استرونسیوم) واردات 96 تنی به ارزش حدود 92 هزار دلار ثبت شده که با آمار گمرک کاملا تطابق دارد. بعد از واردکردن کد تعرفه مورد نظر خود در این قسمت، فایل اکسل را دانلود نمایید و با توجه به اینکه ممکن است محصولاتی که در توضیحاتشان کد تعرفه مربوطه درج شده اند نیز در فایل اکسل موجود باشند، مجددا کد تعرفه خود را فیلتر نمایید.  
 

با سلام برای دسترسی به آمار واردات و صادرات به کدام بخش سایت بایستی مراجعه کرد؟
پاسخ:
آمارهای صادرات و واردات به طور رسمی توسط گمرک منتشر می شود و در آدرس https://irica.ir/web_directory/55334-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1.html قابل دسترسی است. در پرتال خدماتی اتاق تهران به آدرس https://tccim.ir/ نیز، با مراجعه به بخش آمار صادرات و واردات می توانید به اطلاعات مشابه دسترسی پیدا کنید.

 
 

سلام آمار کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده کامپاند و مستربچ کربنات کلسیم را می خواستم با تشکر
پاسخ:
با سلام، به طور کلی؛ کربنات کلسیم تحت کد تعرفه 28365000 طبقه بندی می شود. بر اساس اطلاعات مرکز تجارت بین المللی، در سال 2021، بیشترین تقاضا برای واردات این محصول در کشورهای هند با واردات 141 میلیون دلار، آلمان با واردات 102 میلیون دلار و هلند با واردات 53 میلیون دلار وجود داشته است. بزرگترین صادرکنندگان این محصول نیز به ترتیب کشورهای بلژیک با صادرات 142 میلیون دلار، ویتنام با صادرات 91 میلیون دلار و مصر با صادرات 71 میلیون دلار بوده اند. با توجه به اینکه کد تعرفه جداگانه ای برای مستربچ و کامپاند وجود ندارد، پیشنهاد می شود یرای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه با انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران به شماره 02188903452 و آدرس https://imbpa.com/ ارتباط برقرار نمایید.  
 

با سلام براساس آمار گمرک، قیمت های دلاری فرمالدهید صادارتی کشور (شماره تعرفه 29121100) در سال های مختلف و در مقصدهای صادراتی مختلف تفاوت های قابل توجهی با هم دارند (قیمت های صادراتی را براساس ارزش دلاری و وزن محاسبه کرده‌ام)؛ برای مثال، قیمت صادراتی هر تن از این محصول در سال 1400 به مقصد عراق 120 دلار و به مقصد تاجیکستان 716 دلار است. در صورت امکان، در مورد دلیل این تفاوت فاحش نرخ، مرا راهنمایی کنید. باسپاس
پاسخ:
با سلام، در خصوص میانگین قیمت های صادراتی عوامل متفاوتی می تواند دخیل باشد که منجر به تغییر میانگین قیمت آن کالا باشد. از جمله این عوامل می توان به کیفیت کالا، هزینه حمل و نقل و حتی میزان خلوص آن کالا اشاره کرد. در مورد فرمالدهید هم عوامل ذکر شده می تواند دلیل تفاوت میانگین قیمت صادراتی به کشورهای مختلف باشد. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با میز صتایع شیمیایی و سلولزی سازمان توسعه و تجارت به شماره 02122663971 تماس حاصل فرمایید.  
 

با سلام من میخواستم حجم تولید نوشیدنی های حاوی تیکه های میوه و نارگیل که در ایران بسته بندی میشه رو مطلع بشم. اینکه در ایران سالانه چه مقدار نوشیدنی های حاوی تیکه های نارگیل تولید میشه؟ در
پاسخ:
با سلام و احترام از آنجایی آمار تولید نوشیدنی به طور رسمی منتشر نمی شود برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صنعت، معدن و تجارت با شماره 88904509 تماس حاصل نمایید.

 
 

با سلام میخواستم ببینم میزان صادرات اسید سولفوریک از ایران در سال 1400 به چه کشورهایی بوده و متوسط قیمت صادرات به این کشورها چقدر بوده است؟
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات، اسید سولفوریک (جوهر گوگرد) تحت کد تعرفه 28070000 طبقه بندی می شود. در سال 1400، صادرات این محصول، حدود 43.1 هزار تن به ارزش تقریبی 3.7 میلیون دلار بوده و حدود 95 درصد از آن (به لحاظ ارزشی) به مقصد ترکیه صادر شده است. کشورهای آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، گرجستان و عراق نیز از دیگر مقاصد صادراتی این محصول بوده اند. بر اساس آمارهای گمرک، متوسط قیمت صادراتی این محصول به جهان، حدود 87 دلار در هرتن بوده است، اما این محصول به کشور ترکیه با متوسط قیمت 102 دلار در هرتن صادر شده و قیمت صادراتی به سایر مقاصد بین 21 تا 25 دلار در هر تن بوده است.  
 

با سلام در مورد صادرات 10 ساله اخیر گبه با کد تعرفه 57011010 از کجا میتونم آمار دقیق بدست بیارم فوق العاده ضروری است. اطلاعات در مورد کشورهای مقصد صادراتی و حجم صادرات و ارزش صادراتی میخواستم در بخش معاونت بررسی های اقتصادی اتاق اطلاعات خوبی در مورد سال 95 بود ولی متاسفانه در مورد بقیه سالها پیدا نکردم با تشکر
پاسخ:

خواهشمند است جهت مشاهده پاسخ سئوال خود به بخش مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری وب سایت مراجعه فرمائید
اینجا را کلیک فرمائید
http://www.TCCIM.ir/Consultation.aspx?p=1&ctype=10با سلام؛ صادرات کد تعرفه 57011010 (گبه از پشم و از موی نرم) در سال 1400، 339 تن به ارزش 4.4 میلیون دلار بوده است. جزئیات آمار صادرات این محصول در سال 1400 به تفکیک مقاصد صادراتی، در فایل پیوست ارائه شده است. برای دسترسی به آمار سال های قبل می توانید به بخش آمار سایت گمرک به آدرس https://tccim.ir/?addr=39ii16 مراجعه نموده و فایل اکسل مربوط به صادرات را در سال مورد نظر خود دانلود نمایید.

بنام خدا سلام بجهت واردات ضایعات مس و الومینیوم خواستم بدونم از کدوم کشورها انجام میشه و از کجا میتونم تامین کننده معتبر پیدا کنم و اماری از میزان واردات داشته باشم با تشکر
پاسخ:

خواهشمند است جهت مشاهده پاسخ سئوال خود به بخش مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری وب سایت مراجعه فرمائید
اینجا را کلیک فرمائید
http://www.TCCIM.ir/Consultation.aspx?p=1&ctype=10با سلام، بر اساس بررسی مقدماتی به نظر می رسد قراضه و ضایعات مس و آلومینیوم به ترتیب مشول کدهای تعرفه 74040000 و 76020000 می شود. در سال 1400، 18.7 تن قراضه و ضایعات مس به ارزش حدود 80 هزار دلار تنها از کشور ونزوئلا وارد شده است. میزان واردات قراضه و ضایعات آلومینیوم نیز در سال مذکور حدود 5.6 هزارتن به ارزش 4.7 میلیون دلار بوده که از چهار کشور عراق، امارات، چین و آذربایجان وارد شده است. سهم عراق (58 درصد) و امارات متحده عربی (38 درصد) از ارزش واردات این کالا از سایر کشورها بیشتر و حدود 96 درصد بوده است. برای کسب اطلاعات در زمینه تامین کنندگان می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود، اما باید توجه داشت که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. ضمناً، می توانید از شبکه تجاری کوپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ نیز برای شناسایی شرکای بالقوه تجاری استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشترنیز می توانید با با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071، دبیر میز مواد و صنایع معدنی (فلزی) سازمان توسعه تجارت به شماره 02122663875، انجمن مس ایران به شماره 02188820195 و سندیکای صنایع آلومینیوم به شماره 02188736955 تماس حاصل نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام