مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2704 عددبا سلام برای گرفتن کارت بازرگانی آیا نیاز به کار تجاری هست چون بنده دانشجو هستم . مالیات صادرات وواردات با آن چگونه محاسبه می شود .آیا با کارت بازرگانی فقط گروهی از اقلام میتوانم وارد کنم ؟برای صادرات چگونه است؟
پاسخ:
سلام. کارت بازرگانی مجوزی برای صادرات و واردات است و بعد از دریافت این کارت در کسب و کاری که در آن فعالیت دارید و قصد صادرات و واردات را دارید می توانید اقدام نمایید. در مورد رشته فعالیت انتخابی نیز از سازمان صنعت و معدن پیگیری نمایید.  
 

سلام وقت بخیر برای صدور کارت بازرگانی به کجا باید مراجعه کنیم و چه مدارکی مورد نیاز است ؟ آیا ثبت شرکت از الزامات کارت بازرگانی میباشد؟؟ لیست کالاهای مجاز برای صادرات و واردات را از کجا میشه تهیه کرد؟ با تشکر
پاسخ:
سلام. برای صدور کارت بازرگانی وارد سامانه جامع تجارت ntsw.ir شوید و مدارک موردنیاز در همین سامانه قابل رویت است. کارت بازرگانی هم به صورت شخص حقیقی و هم به صورت شخص حقوقی در قالب ثبت شرکت انجام می گردد. در ضمن لیست کالاهای مجاز برای صادرات و واردات را باید از سازمان صنعت و معدن پیگیری نمایید.  
 

با سلام، خواهشمند است با توجه به تکمیل و ارسال اطلاعات در خصوص فیش های سه و چهار در هزار و وجود تجهیزات ارتباطی این شرکت در گمرک(نیاز به ویرایش ثبت سفارش جهت ترخیص دارد)؛ دستور تسریع در اقدام صادر فرمایید. با سپاس
پاسخ:
سلام/ پرونده شما در اسرع وقت بررسی و نتیجه آن برای شما پیامک خواهد شد.  
 

با سلام کارت بازرگانی این شرکت در 26 ام تیر ماه منقضی می شد ولی به محض دریافت پیامک اقدام به درخواست تمدید کارت نموده و بیش از 2 ماه پیش کارت جدید صادر به دست ما رسید با اعتبار 5 ساله اگر چه در این مدت همچنان پیامک یادآوری تمدید را دریافت می کردیم، آن را ناشی از خطای سامانه در نظر گرفتیم ولی اکنون در سامانه جامع تجارت نقش بازرگان ما منقضی شده نمایان می شود. در حالیکه کارت جدید با اعتبار تا سال 1406 را در اختیار داریم لطفا راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
سلام. شما عضویت کارت را تمدید کردید که پیش نیاز تمدید کارت بازرگانی بود و برای تمدید کارت بازرگانی باید از سامانه جامع تجارت اقدام نمایید.  
 

الان کالای ما در گمرک هست و منتظر کدساتا ( تخصیص ارز بانک مرکزی ) هستیم. مدیرعامل تغییر کند، کارت بازرگانی نامعتبر/ غیر فعال/ باطل می‌شود و به موجب آن عملیات ترخیص کالاها متوقف خواهد شد؟
پاسخ:
سلام. باتوجه به برخط بودن تمامی سیستم ها ، کارت بازرگانی قبلی تعلیق می شود.  
 

با سلام فرایند عضویت در اتاق بازرگانی و فرایند تمدید کارت بازرگانی از سوی صمت خاتمه یافته و با پیام " کارشناس اتاق در حال بررسی وجوه درامدی سال های قبل می باشد و نتیجه از طریق پیامک اطلاع رسانی می گردد" مواجه هستیم در حالیکه پیامی دریافت نشده است. با توجه به نوع فعالیت شرکت(اپراتور اینترنت) و وجود تجهیزات در گمرک، چگونه می توان در خواست تسریع در اقدام داد؟
پاسخ:
سلام. درخواست تسریع به کارشناس داده شد.  
 

باسلام وقت بخیر چگونه میشه کارت بازرگانی را تبدیل به کارت بارگانی تولیدی کرد؟
پاسخ:
سلام. در حال حاضر کارت بازرگانی تولیدی به اشخاصی ارائه می شود که پروانه بهره برداری داشته باشند.  
 

با عرض سلام و خسته نباشید برای اخذ کارت بازرگانی اقدام کرده ایم . کارت از صمت به اتاق ارسال شده و مدارک مورد نظر اپلود شده ولی پیامکی مبنی برای وجود نئاقص و یا تکمیل بودن آنها دریافت نشده است. لطفا راهنمایی بفرمایید برای پیگیری روند کار به کجا باید مراجعه کنم؟ کد ملی مدیرعامل شرکت 5779944377 آقای کورش محمودی عالمی
پاسخ:
سلام. درخواست کارت عضویت شما که پیش نیاز کارت بازرگانی هم می باشد در مرحله امضاء می باشد و منتظر باشید تا کارت عضویت چاپ گردد و این خطا رفع شود.  
 

سلام اگر شرکت کارت بازرگانی داشته باشد و در همین حین مدیر عامل تغییر کند، آیا تا زمان اعلام رسمی کارت بازرگانی معتبر میباشد؟ و اینکه کارت بازرگانی شرکت معتبر به شخصیت حقیقی مدیر عامل یا شخصیت حقوقی می باشد؟
پاسخ:
سلام. کارت بازرگانی شرکت تا زمان انقضای مدت آن معتبر است و ارتباطی به تغییر مدیرعامل ندارد فقط در زمان درخواست تغییر مدیرعامل در سامانه جامع تجارت به صورت موقت کارت تعلیق می شود تا تغییر مدیرعاملی انجام گردد.
سوال دوم واضح نیست.  
 

سلام وقت بخیر چگونه میتوانیم کارت بازرگانی به کارت بازرگانی تولیدی تبدیل کنیم؟مراحلش چگونه است؟
پاسخ:
سلام. باید از سامانه جامع تجارت درخواست تمدید /تغییر را ثبت کرده و مدرک تولیدی را ارائه دهید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام