مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2628 عددبنام خدا باسلام برای صدور کارت بازرگانی افراد حقیقی آیا ابتدا نیاز به ثبت اظهار نامه پلمب دفاتر سپس ثبت اظهار نامه دفتر تجارتی در سایت شرکتها هست؟ یعنی ثبت دفاتر کل و رزونامه پلمب شده با اظهار نامه دفتر تجارتی متفاوت است ؟ در فیلم سایت عملیات پایه در سایت صمت ظاهرا دو مورد جداگانه مطرح شده است ایا درست متوجه شدم ؟ . با سپاس سالم و سربلند باشید کارشناس محترم .
پاسخ:
سلام. ابتدا باید دفاتر پلمپ کنید و بعد از دریافت دفاتر و رسید آنها از سایت اداره ثبت شرکتها ، حضورا به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنید و اظهارنامه ثبت دفاتر تجاری را دریافت نمایید.  
 

در خصوص فضای کار جهت اخذ کارت عضویت و بازرگانی، امکان این که از فضای کار در مراکز رشد و فناوری دانشگاهی یا فضای کار اشتراکی استفاده کنیم وجود دارد؟ چون آنها قرار داد میبندن ولی اجاره نامه محضری ندارد.
پاسخ:
سلام. تایید مدارک مالکیت در حال حاضر توسط سازمان صنعت و معدن انجام می گردد و جهت تایید به میز خدمت سازمان صنعت و معدن محل مراجعه گردد.  
 

درود برشما خواهشمنداست وضعیت فعلی درخواست تمدید عضویت این شرکت را بررسی فرمایید. اقدام بعدی را لطفا اعلام فرمایید که انجام دهیم. نقشه موجود در سامانه یکپارچه کارت بازرگانی بسیار گنگ است. با سپاس
پاسخ:
سلام. پرونده شما در مرحله امضای اتاق بازرگانی می باشد و باید منتظر باشید تا کارت عضویت شما چاپ شود و بعد از اینکه پیامک چاپ کارت را دریافت کردید برای تمدید کارت بازرگانی از سامانه جامع تجارت اقدام نمایید.  
 

برای گرفتن کارت عضویت و بازرگانی، اگر در یک آدرس اداری، شرکتی وجود داشته باشد که کارت بازرگانی را با همان موقعیت اداری گرفته باشد، شخص حقیقی قادر به گرفتن کارت بازرگانی حقیقی با همان موقعیت اداری میباشد؟ (به عبارت دیگر امکان استفاده از یک آدرس مشترک برای شخص حقیقی و شرکتی که از قبل از آن برای گرفتن کارت بازرگانی استفاده کرده وجود دارد؟) *شخص حقیقی اجاره هلوگرام دار آن مکان را نیز دارد.
پاسخ:
سلام. امکان استفاده از یک آدرس مشترک برای شخص حقیقی و شرکتی وجود دارد و در اجاره نامه کدرهگیری دار باید نام مستاجرین شخص حقیقی و حقوقی درج گردد.  
 

نشانی محل کار در کارت عضویت و بازرگانی، اگر در مراکز رشد و فناوری دانشگاهها بوده که فقط قرارداد داخلی می‌بندن و بنگاه یا محضری نیست مورد قبول است؟
پاسخ:
سلام. باتوجه به اینکه مدارک مالکیت برای دریافت کارت بازرگانی می باشد و توسط سازمان صنعت و معدن دریافت می گردد جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط محل به میز خدمت سازمان صنعت و معدن مراجعه نمایید.  
 

سلام سال گذشته شرکت فعالیت نداشت برای تمدید کارت بازرگانی نیاز به مدرک ۱۸۶ هست چطور درخواست کنم
پاسخ:
سلام. گواهی ماده 186دارایی برای تمدید الزامی است و بعد از اینکه از سامانه جامع تجارت درخواست تمدید را ارسال کردید نامه سیستمی به حوزه مالیاتی راسال می گردد.  
 

سلام در کدام قسمت می‌توان برای کلاس های توجیهی ثبت نام کرد؟
پاسخ:
سلام. در صورتی که پرونده در کلاس آموزشی هست باید از لینک آموزش که برای شما پیامک شده است وارد شوید و در کلاسهای آموزشی اتاق بازرگانی ثبت نام نمایید.  
 

باسلام و احترام / برای تغییر مدیر عامل کارت بازرگانی شرکت حقوقی به کجا باید مراجعه کنم . ممنون
پاسخ:
سلام. برای تغییر مدیرعامل ابتدا از سامانه اتاق بازرگانی ثبت نام تغییر را انجام دهید و سپس برای تغییر و اطلاعات تکمیلی از سامانه جامع تجارت ثبت نام تغییر را تکمیل نمایید.  
 

سلام. برای اجاره دفتر برای شرکت بازرگانی آیا نیاز به سند اداری هست یا موقعیت اداری کافیست؟ دفتر فعلی ما سنداداری است. ولی سوالم برای سال جدید و اجاره‌ مکان جدید است. با تشکر
پاسخ:
سلام. سند مالکیت یا اجاره نامه کدرهگیری دار باید کاربری اداری یا تجاری داشته باشد.  
 

ضمن سلام و احترام اینجانب کارت بازرگانی حقیقی به شماره ـــ و کارت عضویت ـــ در اتاق تهران را داشتم تاریخ صدور 1381 بوده است تا تاریخ سال 1389 اعتبار داشت . بدلیل بیماری فعالیت بازرگانی نداشتم و کارت را تمدید نکردم به لطف خدا سلامتی خود را باز یافتم اکنون برای تمدید چه باید بکنم . البته با تصمیم خودم برای به روز آوری و باز آموزی در دوره جامع مهارتهای بازرگانی مرکز آموزش اتاق کلاس غیر حضوری شرکت میکنم . بی زحمت برای تمدید کارت بازرگانی و عضویت راهنمایی فرمایید
پاسخ:
سلام. برای تمدید کارت بازرگانی ابتدا از سامانه اتاق بازرگانی فرایند تمدید عضویت را انجام دهید و بعد از تکمیل فرایند از سامانه جامع تجارت ادامه مراحل را انجام دهید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام