مشاوره عضویت و کارت بازرگانی

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 2628 عددبا سلام خدمتتون عرض کنم من چند سال قبل یک سال کارت بازرگانی داشتم( 3 ماه در سال 1396 و 9 ماه در سال 1397) و در آن سالها هیچ گونه فعالیتی نداشتم و به همین دلیل اظهارنامه مالیاتی هم ارسال نکردم امسال قصد تمدید کارت بازرگانی رو دارم بعد از دریافت کارت عضویت الان حدود 3 ماه هست بین اداره دارایی و اتاق بازرگانی در حال رفت و آمد هستم اتاق بازرگانی برای احتساب درآمد 3 در هزار خود در خواست برگ قطعی مالیاتی سال 96 و 97 رادارد. برگ قطعی سال 97 بارگذاری شد ولی اداره دارایی با این توجیه که مرور زمان مالیاتی طبق قوانین 5 سال می باشد و تاکنون عملکرد آن سال را رسیدگی نکرده از ارائه برگ تشخیص/ قطعی آن سال سرباز می زند.(این را به صورت کتبی هم به اتاق بازرگانی اعلام کرده است) سوالم این است با توجه به نیاز فوری به کارت بازرگانی در حال حاضر چگونه می توان این کارت را تمدید کرد ؟( با ارائه تضامین یا پرداخت برآوردی 3 در هزار سهم اتاق)
پاسخ:
سلام. باید با نامه کتبی اتاق بازرگانی به حوزه مالیاتی مراجعه کنید تا مالیات در نامه درج کند که اظهارنامه مالیاتی نداشته اید.  
 

سلام . برای تمدید کارت بازرگانی اقدام کردم. پیغام رد اتاق بازرگانی در سامانه جامع تجارت ثبت شده. ولی با اتاق صحبت کردم گفتن مشکلی نداره . مرحله بعدی چیه و من چه اقدامی باید انجام بدم؟ امکان ویرایش هم در سامانه جامع وجود نداره
پاسخ:
سلام. یک فرایند جاری تمدید در سامانه اتاق بازرگانی شروع کردید که باید این فرایند را حذف کنید تا این خطا رفع گردد.  
 

با سلام من نمیتونم کارتمو تمدید کنم مشکل چیه ؟
پاسخ:
سلام. کارشناسان اتاق با شما تماس خواهند گرفت. منتظر باشید.  
 

سلام شرکت رستا طب فاضل به مدیرعاملی فاضل فرمهینی فراهانی غیرفعال می باشد برای مالیات راهنمایی بفرمایید
پاسخ:
سلام. جهت دریافت کارت بازرگانی ، فرایند صدور عضویت را در سامانه اتاق بازرگانی تکمیل نمایید و بعد از دریافت کارت عضویت اتاق، برای دریافت کارت بازرگانی از سامانه جامع تجارت اقدام نمایید.  
 

سلام وقت بخیر برای درخواست کارت بازرگانی وارد سایت شدم و هنگام ثبت تعهد نامه خطای زیر نمایش داده میشود. خطا کاربر گرامی، به علت داشتن فرایند جاری در سامانه اتاق بازرگانی امکان شروع فرایند جدید وجود ندارد، به منظور رفع مشکل از اتاق بازرگانی پیگیری نمایید
پاسخ:
سلام. در سامانه اتاق بازرگانی ، ثبت نام عضویت را تکمیل نمایید تا این خطا رفع گردد.  
 

باسلام هزینه تمدیدکارت بازرگانی این شرکت که برمبنای 3هزارم یا4هزارم صورت عملکردمیباشدچراتکراری قبض صادرشده وچراباصورتهای مالی این شرکت همخوانی ندارد؟
پاسخ:
سلام. مبنای محاسبه سه در هزار و چهار در هزار یکسال ، مبالغ یکسانی دارد و تکراری نیست.  
 

سلام وقت بخیر من میخوام یک برندی رو ثبت کنم که برای ثبت اون نیاز به کارت بازرگانی هستش برای گرفتن کارت بازرگانی فقط برای ثبت برند چه کار باید انجام بدم ؟ من دیپلم ندارم . راهنمایی بفرمائید با تشکر
پاسخ:
سلام. حداقل مدرک دیپلم برای دریافت کارت عضویت الزامی است.  
 

سلام چهقدر زمان میبره مراحل عصویت و تمدید کامل بشه واسه تمدید چند روزی هست ارسال شده ولی هنوز پیشنویس هست کلا چهقدر زمان میبره تا کارت بازرگانی صادر بشه؟
پاسخ:
کارت عضویت شما در مرحله چاپ هست و بعد از اینکه کارت چاپ شد و برای شما پیامک ارسال شد برای تمدید کارت بازرگانی از سامانه جامع تجارت اقدام نمایید.  
 

با عرض سلام وخسته نباشید بنده 1401/3/28امتحان شرکت وقبول شدم ولی هیچ پیغامی ارسال نگردیده ونمیدانم برای ادامه کار جهت اخذ کارت بازرگانی چه اقدامی بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ:
سلام. پرونده شما توسط کارشناس مربوطه پاسخ داده شده است و وارد سامانه ثبت نام اتاق بازرگانی شوید و پیام کارشناس را مشاهده نماید.  
 

سلام وقت بخیر برای تسویه سالانه مالیات کارت بازرگانی 1در 1000 یا 3 در 1000 مدارک چه سالی لازمه؟ (عملکرد و ارزش افزوده) لطفا راهنمایی کنید مرسی شرکت آذرتابان آسیا کارت بازرگانی تولیدی5ساله داریم
پاسخ:
سلام. وارد سامانه اتاق بازرگانی شده و از قسمت تعهدات مالی ، مدارک مالی را اسکن و ارسال نمایید تا مبالغ پرداختی محاسبه و به شما اعلام گردد.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام