مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1125 عددبا سلام و احترام خواهشمندم آمار دقیق حجم واردات و صادرات سوزن منگنه اداری و صنعتی و کد تعرفه ودر سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ را بدانم ممنون
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس بررسی مقدماتی به نظر می رسد این نوع از سوزن، تحت کد تعرفه 73199090 (سایر اشیاء مشمول ردیف 7319 غیر از سنجاق قفلی وسایر سنجاق ها) طبقه بندی شود. در یازده ماهه نخست 1400، ارزش واردات محصولات ذیل این کد تعرفه، حدود 267 هزار دلار و ارزش صادرات آنها حدود 1.6 هزار دلار بوده است. در سال 1399 نیز ارزش واردات کد تعرفه مذکور، حدود 260 هزار دلار و ارزش صادرات آن، تقریباً 17.5 هزار دلار در آمارهای گمرک گزارش شده است. ضمناً برای اطلاع از کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود پیشنهاد می شود با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com  
 

باسلام ممنون میشم اندازه بازار واردات داروی رومیپلوستیم در ایران را بفرمایید. می خواهم بدانم که این دارو سالانه چقدر در ایران مصرف می شود. سپاس گزارم
پاسخ:
با سلام؛ با توجه به اینکه این دارو به همراه انواع دیگری از داروها تحت کد تعرفه مشابه (300490) طبقه بندی می شود، امکان استخراج آمار واردات آن بر اساس اطلاعات گمرک وجود ندارد. در رابطه با مصرف داخلی نیز اندازه بازار توسط منابع رسمی معتبر اندازه گیری نمی شود. برای استخراج چنین اطلاعاتی می توانید از نتایج پژوهش های علمی مرتبط با اندازه بازار دارو و همچنین خدمات اتحادیه واردکنندگان دارو که مشخصات تماس آن در آدرس زیر قابل دسترسی است، بهره برداری نمایید.
https://tccim.ir/?addr=evxa16  
 

با سلام. میزان واردات و صادرات شکر قهوه ای را از کجا میتونم استعلام بگیرم؟
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس بررسی مقدماتی به نظر می رسد این محصول تحت کد تعرفه 170191 طبقه بندی می شود که شامل شکرهایی است که به آن مواد خوشبوکننده یا رنگ کننده اضافه شده است. بر اساس آمارهای گمرک، صادرات این محصول طی یازده ماهه نخست 1400، حدود 1.7 هزار تن به ارزش 1.4 میلیون دلار بوده و وارداتی نیز برای آن ثبت نشده است.  
 

باسلام و روز بخیر جهت تهیه طرح توجیهی و محاسبه اندازه بازار دستگاه تصفیه کننده هوا، نیازمند به آمار دقیق سالیانه واردات و صادرات این محصول هستم. چگونه میتوانم این آمار را داشته باشم؟ زیرمجموعه کد تعرفه 842139 نام دقیق محصول آورده نشده است.
پاسخ:
با سلام؛ بررسی مقدماتی نشان می دهد ماشین ها و دستگاه های تهویه مطبوع بر حسب انواع گوناگون آن، تحت کد تعرفه 8415 طبقه بندی می شوند. چنانچه منظور شما دستگاه هایی است که برای نصب بر روی پنجره، دیوار، سقف یا کف در یک محفظه طراحی شده اند، تحت کد تعرفه 84151090 و اگر به صورت سیستم جدا از هم باشد، تحت کد تعرفه 84151010 طبقه بندی می شوند. بر اساس آمار گمرک، در یازده ماهه نخست 1400، ارزش صادرات برای کد تعرفه 84151090، حدود 369 هزار دلار و برای کد تعرفه 84151010 حدود 6.7 هزار دلار بوده است. طی این مدت، در آمارهای گمرک، رقمی برای واردات این دو محصول ثبت نشده است.
ضمناً برای تعیین کسب راهنمایی در زمینه کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود، می توانید با دفتر تعیین تعرفه گمرک به مشخصات زیر نیز ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com  
 

با سلام. در صورت امکان، کدهای تعرفه مربوط به کاتالیست هایی را که در فرآیندهای تولید شرکت های پتروشیمی به کار می رود، بیان کنید.
پاسخ:
با سلام؛ با توجه به تخصصی بودن موضوع پیشنهاد می شود با دفتر تعیین تعرفه گمرک به مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com
ضمناً می توانید در این زمینه با انجمن صنعت پتروشیمی که مشخصات تماس آن در لینک زیر قابل دسترسی است، مشورت نمایید.
https://tccim.ir/?addr=mhwt19  
 

سلام و خسته نباشید برای دیدن آمار دزدگیر و ردیابهای خودرو وارداتی با چه کلید واژه ای باید سرچ کنم؟ "دزدگیر"، "ردیاب"، "جی پی اس" و چندین نمونه دیگه رو تست کردم ولی نتیجه ای برام نیاورد
پاسخ:
با سلام؛ کلیه دستگاه های برقی علامت دادن سمعی و بصری تحت کد تعرفه 8531 طبقه بندی می شوند. دستگاه های خبردهنده دزدی یا آتش سوزی و همانند نیز تحت کد تعرفه 85311000 قرار می گیرند. با جست و جوی این کد تعرفه در کتاب مقررات صادرات و واردات می توانید عنوان دقیق فارسی و انگلیسی را مشاهده نمایید. در یازده ماهه نخست 1400، ارزش صادرات این کد تعرفه حدود 4 هزار دلار و ارزش واردات آن، حدود 1.9 میلیون دلار بوده است.

ضمناً، می توانید برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود از دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر راهنمایی لازم را دریافت کنید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com
 
 

با عرض سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چجوری می تونم داده های تجمیع شده صادرات و واردات به تفکیک کد و نام کالا تعرفه گمرکی برای سال های 98 و 99 و در صورت امکان 1400 را یک جا داشته باشم. این دیتا به تفکیک گمرک و کشور مبدا/مقصد در حال حاضر روی سایت هست که خروجی گرفتن حدود 6000 فایل اکسل ممکن نیست. برای من ساختار داده ی کد تعرفه، نام کالا و عدد صادرات و واردات ایران برای سال های 98 و 99 کافی هست.
پاسخ:
با سلام؛ چنانچه نام محصول یا محصولات مورد نظر خود را درج نمایید، اطلاعات درخواست شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در غیر این صورت، استخراج این اطلاعات با استفاده از فرمول نویسی در فایل اکسل دریافتی از سایت گمرک نیز امکان پذیر است. ضمناً می توانید از بخش آمار صادرات و واردات سایت اتاق تهران به آدرس https://tccim.ir/new/stats?sYear=1399&slcImpExp=Import&mode=doit استفاده کنید.  
 

با سلام و احترام. در زمینه واردات مواد پلیمری پت قصد اشنایی و همکاری با واردکنندگان این ماده را دارم. لیستی از این واردکننده ها قابل دسترسی هست؟
پاسخ:
با سلام؛ پلیمرها بر حسب گوناگون تحت فصل 39 کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه بندی می شوند. گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، اطلاعات واردات را به تفکیک واردکنندگان منتشر نمی کند. برای کسب اطلاعات در این زمینه، منابع زیر پیشنهاد می شود:

- با مراجعه به بخش راهنمای تجاری وبسایت اتاق تهران به آدرس https://dir.tccim.ir/، می توانید با درج زمینه فعالیت به فهرستی از اسامی تجار عضو اتاق تهران به همراه مشخصات تماس آنها دسترسی پیدا کنید.

- با مراجعه به وبسایت انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی استان تهران، به آدرس https://tccim.ir/?addr=gsg114، می توانید به فهرستی از اعضای این انجمن به تفکیک زمینه فعالیت دسترسی پیدا کنید و در صورت لزوم از سایر خدمات انجمن در این راستا بهره برداری کنید.

- ضمناً، در این زمینه می توانید از خدمات مجمع عالی واردات به آدرس http://majmavaredat.com/ نیز در صورت لزوم بهره برداری کنید.  
 

با سلام و خسته نباشید اینجانب محمد محمدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان فرادارو فن آور مهر، نیازمند آخرین آمار واردات آنزیم های پروتئاز، لیپاز، آمیلاز و سلولاز و همچنین مشخصات این آنزیم ها می باشم که در صنایع شوینده، نساجی و غیره کاربرد دارند این شرکت در حال تحقیق و توسعه در زمینه تولید آنزیم های صنعتی می باشد با سپاس از همکاری شما
پاسخ:
با سلام؛ برای استخراج اطلاعات تجاری، ابتدا باید کد تعرفه محصول مورد نظر خود را مشخص نمایید. بررسی مقدماتی نشان می دهد چنانچه کالاهای ذکر شده، آنزیم های آماده شده باشند، تحت کد تعرفه 35079000 طبقه بندی می شوند. بر اساس آمارهای گمرک، طی یازده ماهه نخست 1400، حدود 2 هزار تن به ارزش تقریبی 26 میلیون دلار بوده است. ضمناً می توانید برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود از دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر راهنمایی لازم را دریافت کنید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com  
 

با سلام و احترام، خواهشمند است جهت آماده سازی طرح توسعه کسب و کار، اطلاعات و آمار و ارقام مربوط به واردات تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات (به صورت کلی و تفکیک شده، برای مثال بخش سرور،سوییچ و ... در صورت امکان) در اختیار بنده قرار گیرد. با تشکر
پاسخ:
با سلام؛ تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات، طیف گسترده ای از محصولات را دربرمی گیرند. برای کسب اطلاعات دقیق لازم است کد تعرفه محصول مورد نظر خود را درج نمایید. انواع ماشین های خودکار داده پردازی تحت کد تعرفه 8471 و 8472 طبقه بندی می شوند. اجزا، قطعات و متفرعات نیز تحت کد تعرفه 8473 قرار می گیرند. ارزش و مقدار واردات تمامی محصولات ذیل این سه ردیف تعرفه ده ماهه نخست 1400، جهت بهره برداری در فایل پیوست ارائه شده است.

ثبت پرسش جدیدارسال پیام