مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1125 عددبا سلام و عرض خسته نباشید کد محصول تولیدی hs61082100 برای بازاریابی صادرات نیاز به آمار کمپانی های صادرکننده و کشورهای مقصد این محصول را دارم.با ذکر این مطلب که از سایت trade map به علت کمبود اطلاعات به نتیجه نرسیدم. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
با سلام؛ در رابطه با شرکت های صادرکننده، گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، آمار صادرات را به تفکیک شرکت های صادرکننده به طور رسمی منتشر نمی کند. در این رابطه، پیشنهاد می شود اطلاعات لازم را از اتحادیه ها یا انجمن های مرتبط مانند انجمن صنایع نساجی ایران به آدرس http://aiti.org.ir/ دریافت کنید. همچنین، در بخش راهنمای تجاری وبسایت اتاق تهران به آدرس https://dir.tccim.ir/ می توانید با انتخاب نوع محصول مورد نظر خود، شرکت های عضو اتاق تهران که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، مشاهده نمایید.
در رابطه با کشورهای واردکننده این محصول، می توانید با مراجعه به آمارهای گمرک به آدرس https://tccim.ir/?addr=n03j10، مقاصد صادراتی محصول مورد نظر خود را طی سال های گذشته مشاهده نمایید. آمارهای گمرک نشان می دهد کد تعرفه 61082100 (لباس و متفرعات لباس زنانه و دخترانه، کشباف یا قلابباف از پنبه) در سال 1400، صادراتی نداشته است. بر اساس آمارهای مرکز تجارت بین المللی، در سال 2020، ایالت متحده امریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه و انگلستان به ترتیب با واردات 525 میلیون دلار، 243 میلیون دلار، 163 میلیون دلار، 139 میلیون دلار و 130 میلیون دلار به ترتیب بزرگترین واردکنندگان این محصول در جهان بوده اند. چنانچه منظور شما شرکت های واردکننده این محصول هستند، می توانید از منابع زیر برای شناسایی شرکای تجاری بالقوه خود بهره برداری کنید:
- بهره برداری از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که فهرست آنها به تفکیک زمینه فعالیت در آدرس https://tccim.ir/?addr=qfl224 قابل دسترسی است.
- استفاده از شبکه های تجاری مانند https://ir.kompass.com/
- بهره برداری از منابع اطلاعاتی معتبر آن کشورها از جمله وب سایت اتاق های بازرگانی و منابع ملی آنها، به عنوان مثال وزارت اقتصاد روسیه، دایرکتوری برای شرکت های روسی دارد که برخی از آنها را رایگان در اختیار شرکت های خارجی قرار می دهد. در آدرس زیر می توانید منابع مختلف برای مشاهده این شرکت ها را مشاهده نمایید:
http://www.ved.gov.ru/eng/companies/business/  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام