مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1125 عددبا سلام ما یک شرکت صادراتی هستیم چطور میتونیم لیست واردکنندگان خارجی کالاهای معدنی رو پیدا کنیم؟ و همین طور شرکت های خارجی که از ایران واردات انجام میدهند.
پاسخ:
با سلام؛ با توجه به اینکه کالاهای معدنی طیف وسیعی از کالاها را در بر می گیرد، در ابتدا باید کد تعرفه محصول مورد نظر خود را تعیین کنید و پس از آن برای کسب اطلاعات در خصوص کشورهای واردکننده می توانید ازمنابع زیر استفاده کنید:
- در وبسایت مرکز تجارت بین المللی به آدرس https://www.trademap.org/، با درج کد تعرفه محصول مورد نظر خود، می توانید فهرست کشورهای واردکننده در جهان را به تفکیک میزان واردات مشاهده نمایید. برای برخی کدهای تعرفه فهرستی از شرکت های واردکننده نیز در این وبسایت درج شده که تایید اعتبار آنها مستلزم بررسی های بیشتر است.
- خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که فهرست آنها به همراه مشخصات تماس درآدرس زیر موجود است:
https://tccim.ir/?addr=jpl359
- استفاده از شبکه های تجاری مانند https://ir.kompass.com/
- بهره برداری از منابع اطلاعاتی معتبر آن کشورها از جمله وب سایت اتاق های بازرگانی و منابع ملی آنها، به عنوان مثال وزارت اقتصاد روسیه، دایرکتوری برای شرکت های روسی دارد که برخی از آنها را رایگان در اختیار شرکت های خارجی قرار می دهد. در آدرس زیر می توانید منابع مختلف برای مشاهده این شرکت ها را مشاهده نمایید:
http://www.ved.gov.ru/eng/companies/business/
- بهره برداری از خدمات انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران به آدرس http://www.irempa.ir/fa/news.php  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام