مشاوره آمار، اطلاعات اقتصادی و تجاری

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 1119 عددبا عرض سلام و خسته نباشید بنده از شرکت فرش آویسا کاشان با شما ارتباط میگیرم. شرکت تولید کننده و صادر کننده فرش های ماشینی، ممنون میشم بنده رو دررابطه با دست یابی به اطلاعات تجار و واردکنندگان فرش های ماشینی کشورهای دیگر ازجمله کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم به این اطلاعات دست پیدا کنم و باانها ارتباط برقرار کنم منتظر پاسخ و تماس شما هستم باتشکر
پاسخ:
با سلام، برای شناسایی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید با رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای عراق (عبدالامیر ربیهاوی به شماره 009647700055151)، عمان (مهرداد فلاح اوریمی به شماره 096824696947) و قطر (عباس عبدالخانی به شماره 00974448353600) و همچنین دبیر میز صنایع شیمیایی سازمان توسعه تجارت به شماره 02122663971 نیز ارتباط برقرار نمایید. علاوه براین، فهرست اعضای اتاق های بازرگانی برخی از کشورها به تفکیک زمینه فعالیت آنها موجود است. به عنوان نمونه؛ با مراجعه به بخش دایرکتوری اعضای اتاق بازرگانی دوبی به ادرس https://dcciinfo.ae/carpet-curtain-trading-dubai/12325 می توانید به فهرستی از اعضای این اتاق در زمینه فرش دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است که تایید اعتبار این شرکت ها مستلزم بررسی های بیشتر است. همچنین، برای شناسایی شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.  
 

Hs code یک محصول را چطور پیدا کنیم؟
پاسخ:
با سلام، کد تعرفه محصولات بر اساس اقلام کتاب مقررات صادرات و واردات هر سال تعیین می شود. برای شناسایی کد تعرفه محصول مورد نظر خود می توانید به سایت سازمان توسعه تجارت به آدرس https://tccim.ir/?addr=9n1327 مراجعه کنید و یا با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com
 
 

سلام خدمت کارشناس محترم بنده تولید کننده فیلم های منعطف پلیمری و پلی اتیلنی هستم که خدمات چاپ و پاکت سازی نیز دارم. محصولات ما شامل: - فیلم استرچ پالت بند ( صنعتی ) - فیلم شیرینک - نایلون گلخانه ای و کشاورزی - نایلون عریض از ۱ تا ۱۴ متر - پلاستیک دسته دار - کیسه زباله و فریزر - سفره یکبار مصرف - لفاف سلفونی ( opp, bopp, cpp, bopet ) - لفاف بسته بندی مواد غذایی، بهداشتی و دارویی لذا تقاضا دارم تجار و بازرگانان کشورهای هدف نظیر ترکیه، عراق، حوزه بالکان و حاشیه خلیج فارس را که در این حوزه فعالیت دارند، معرفی بفرمایید با تشکر
پاسخ:
با سلام، برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز می توانید با رایزنان بازرگانی ایران در کشور های عراق (عبدالامیر ربیهاوی به شماره 009647700055151)، عمان (مهرداد فلاح اوریمی به شماره 096824696947) و قطر (عباس عبدالخانی به شماره 00974448353600) و همچنین دبیر میز صنایع شیمیایی سازمان توسعه تجارت به شماره 02122663971 نیز ارتباط برقرار نمایید.
 
 

احتراما اینجاب تولید کننده لفاف و فیلم پلیمری جهت بسته بندی محصولات هستم و تولیدات ما شامل: - نایلون گلخانه ای و کشاورزی - پلاستیک دسته دار - کیسه زباله و فریزر - سفره یکبار مصرف - چاپ و بسته بندی - و ... نیاز دارم تجار کشورهای ترکیه و پاکستان را در زمینه محصولات فوق معرفی بفرمایید با تشکر
پاسخ:
با سلام، برای شناسایی شرکای تجاری بالقوه می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. برای اعتبارسنجی این شرکای تجاری نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است. ضمناً، می توانید از خدمات اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به آدرس https://iranturkeyjcc.com/ و یا رایزن بازرگانی ایران در پاکستان به آدرس https://pakistan.tpo.ir/ نیز بهره‏برداری نمایید.  
 

با سلام در صورت امکان، کد تعرفه پروپیلن و پلی پروپیلن و اتیلن را بیان کنید.
پاسخ:
با سلام، بر اساس کتاب مقررات صادرات و واردات، پروپیلن تحت کد 29012200، پلیپروپیلن تحت کد 390210 و اتیلن 29012100 طبقه بندی می شوند.  
 

با سلام. در صورت امکان، کد تعرفه محصول آلومینیوم را بیان کنید.
پاسخ:
با سلام. سوال شما به صورت کلی مطرح شده است. در ابتدا باید کالای مورد نظر خود را مشخص کنید. به طور کلی محصولات آلومینیومی مشمول فصل 76 (آلومینیوم و مصنوعات از آلومینیوم) کتاب مقررات صادرات واردات می شود.  
 

با سلام چرا در آمار گمرک برای سال های 98 و 99 صادرات میعانات گازی (کد تعرفه: 27090010) بیان نشده است؟ در صورت امکان، منبعی برای دسترسی به آمار ظرفیت و تولید میعانات گازی کشور ارائه دهید.
پاسخ:
با سلام؛ در سال های 1398 و 1399، گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، آمار صادرات فصل 27 کتاب مقررات صادرات و واردات را به دلیل ملاحظات مربوط به تحریم های بین المللی، در آمارهای انتشار یافته، درج نکرده است. برای کسب اطلاع در زمینه آمارهای فصل 27 این سال ها پیشنهاد می شود با دفتر آمار و خدمات ماشینی گمرک به شماره تلفن 82992212- 021 تماس حاصل نمایید.  
 

با سلام..بنده چطور میتونم اطلاعات تماس وارد کننده های کد کالایی 870810 رو داشته باشم
پاسخ:
با سلام؛ گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، این اطلاعات را به تفکیک اسامی واردکنندگان منتشر نمی کند. در بخش راهنمای تجاری وبسایت اتاق تهران، فهرستی از اعضای اتاق به تفکیک زمینه فعالیت آنها به همراه مشخصات تماس وجود دارند که با جست و جوی محصول مورد نظر در آدرس https://dir.tccim.ir/ خود می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. برای کسب اطلاعات دراین زمینه پیشنهاد می شود با مجمع واردات به آدرس http://majmavaredat.com/ ارتباط برقرار نمایید.  
 

سلام و وقت بخیر من میخاستم یک پروژه ای انجام بدهم و برای انجام آن نیاز به پرسشنامه دارم میخاستم بپرسم آیا امکان دارد از همکاری اتاق در این زمینه استفاده کرد؟ و آیا امکانی وجود دارد که طرح تحت حمایت اتاق انجام بگیرد و برای این منظور چه مراحلی را باید طی کرد؟ با سپاس
پاسخ:
با سلام؛ با توجه به نامشخص بودن سوال و عدم پاسخ گویی شماره تلفن درج شده، با دفتر معاونت بررسی های اقتصادی به شماره 02188107870 تماس بگیرند.  
 

با سلام. شماره تعرفه گمرکی پلی وینیل بوتیرال (Polyvinyl butyral) چیست؟
پاسخ:
با سلام؛ بر اساس بررسی مقدماتی، چنانچه منظور شما رزین پلی وینیل بوتیرال است، این محصول تحت کد تعرفه 39059920 طبقه بندی می شود. برای اطلاع از کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود پیشنهاد می شود با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439
ایمیل:hediyeemad@gmail.com  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام