مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13535 عددبا سلام برای شرکت پارین سال 93 و 94 و96و97 بر اثر اعلام فاکتور هزینه بیمه توسط شرکت بیمه که ملکی را بنام شرکت پارین و بدون امضاء یا موافقت شرکت بیمه نموده است و شرکت هیچ امضاء یا وکالتی به شرکت بیمه دراین خصوص نداده ، اداره دارایی هم بدون ابلاغ قانونی یا واقعی به شرکت برای شرکت جریمه و مالیات در این سالها لحاظ کرده است و در این سالها ابلاغ الکترونیکی هنوز برقرار نشده و برگ تشخیص یا قطعی مالیاتها به شرکت ابلاغ نشده و قطعی شده اند آیا هنوز امکان اعتراض و هر اقدامی وجود دارد ؟
پاسخ:
پرسش واضح نیست با شما تماس حاصل خواهد شد  
 

با سلام و خسته نباشید Hs Code های دقیق کاشی و سرامیک داخل ساختمان برای کف و دیوار جهت صادرات این محصول به روسیه را میخواستم- با تشکر
پاسخ:
این نوع کالا در ردیف 6907 طبقه بندی میشود وتعیین ردیف فرعی مستلزم جزییات بیشتر از نوع کاشی میباشد.  
 

من در سامانه جامع تجارت اقدام به ثبت سفارش كردم ،اولويت كالايي رو طبق كد تعرفه ٢٥١٠٢٠٠٠ گروه ٢٦ زده در صورتي كه من چند روز قبل از دفتر گمرك استعلام گرفتم ٢١ بود علتش چيه
پاسخ:
با سلام طی مذاکرات صورت گرفته با مشاوره گمرکی اتاق تهران (جناب آقای بهشتیان) اولویت های کالایی بر اساس شرایط اقتصادی کشور در حال تغییر بوده و این مغایرت نیز به همین دلیل است. در حال حاضر فقط گروه کالاهای اساسی شامل گندم، جو و... جز کالاهای با اولویت 21 طبقه بندی می شود. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره گمرکی اتاق تهران در روزهای فرد به شماره 88714472 تماس حاصل فرمایید.  
 

سلام بنده میخواهم گرانول لاستیک (تایر فرسوده) را صادر کنم اینجانب تولید کننده هستم
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما دارای ابهام است و مشخص نشده است که در کدام زمینه نیازمند مشاوره هستید. گرانول لاستیک تحت کد تعرفه‏ های 40040000 (آخال، خرده ريز و دم قيچي کائوچوي سفت نشده، حتي اگر بصورت پودر يا دانه باشد) و 40030000 (کائوچوي دوباره احياء شده به اشکال ابتدائي يابصورت صفحه، ورق يا نوار) طبقه بندی می شود. طی سال 1401 حدود 7.9 هزار تن از کد تعرفه 40040000 به ارزش 649.1 هزار دلار صادر شده که کشور پاکستان با 41.3 درصد از ارزش کل صادرات این محصول عمده مقصد صادراتی بوده است. در یک ماهه 1402 نیز حدود 951 تن از کد تعرفه مزبور به ارزش 71 هزار دلار صادر شده که کشور پاکستان با 58.8 درصد از ارزش کل صادرات این تعرفه عمده مقصد صادراتی بوده است. همچنین طی سال 1401، حدود 519.9 تن از کد تعرفه 40030000 به ارزش 326.5 هزار دلار صادر شده که کشور پاکستان با 52.5 درصد از ارزش کل صادرات این محصول عمده مقصد صادراتی بوده است. در یک ماهه نخست سال 1402 نیز از این کد تعرفه صادراتی صورت نگرفته است.
بر اساس بخشنامه گمرک که در فایل پیوست به منظور بهره برداری شما ارائه شده است و همچنین طی مذاکرات صورت گرفته با آقای نصیری در دفتر صادرات گمرک صادرات گرانول لاستیک فرسوده با ارائه پروانه بهره برداری مجاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر صادرات گمرک به شماره تماس 82991-021 و داخلی 3412 ارتباط برقرار نمایید و یا با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 تماس حاصل فرمایید.

با سلام 1. آیا HS Code بردهای الکترونیکی (PCB) مونتاژ شده (قطعات روی آن مونتاژ شده است) همان کد بردهای خام 85340000 است؟ در کتاب تعرفه گشتم کدی به غیر از کد برد خام پیدا نکردم. 2. در چه سایتی می توان جدیدترین تعرفه ها را پیدا کرد؟ سایت سازمان توسعه تجارت به روز نیست. مثال: تعرفه های امسال 1402 3. آیا برای بردهای مونتاژ شده ارز مبادله یا ارز نیمایی تعلق می گیرد؟
پاسخ:
مدار چاپی در ردیف 84340000 طبقه بندی میشود . مشخصات ان در یادداشت 8 فصل 85 کتاب مقررات واردات و صادرات امده است . نسخه سالهای گذشته در سایت tpo وجود دارد . مقررات 1402 هنوز منتشر نشده است . بزودی منتشر خواهد شد .ارز فقط یک نرخ است وهمان تالار دوم 0(حدود 45000 تومان) است.  
 

سلام. کارت عضویتم رو میخوام ابطال کنم. توی سیستم جایی براش پیدانکردم. حتما حضوری باید بیام اتاق؟
پاسخ:
سلام. برای ابطال کارت عضویت با اصل کارت عضویت و درخواست کتبی حضورا مراجعه نمایید.  
 

سلام وقت بخیر بنده شرکتی ثبت کردم در راستای پرورش حلزون میخاستم راهای ارتباطی با کشورهای اسیای شرقی جهت صادرات راهنمایی بگیرم چون هیچ اطلاعی ندارم
پاسخ:
سوال مربو به بازار یابی است و بهترین روش ایجاد سایت و معرفی محصول میباشد برای اطلاع بیشتر میتوانید در یکی از روزهای یکشنبه یا سه شنبه با تماس قبلی به اتاف تهران مشاور گمرکی مراجه نمایید.  
 

با سلام Hs code دقیق کاشی و سرامیک کف و دیوار، جهت صادرات به روسیه چه عدد ۶ رقمی می باشد؟ با تشکر
پاسخ:
تکراری است و پاسخ داده شده است.  
 

ضمن عرض سلام خدمت شما کارشناس گرامی، لطفاً ردیف تعرفۀ گمرکی برای این کالاها را اعلام فرمائید: 1) پوست طبیعی حیوانات 2) چرم طبیعی حیوانات 3) اشپالت طبیعی 4) چرم مصنوعی 5) اشپالت مصنوعی. مورد دوم هم ردیف تعرفه برای کالاهای ساخته شده از مواد اولیۀ گفته شده در بالا به صورت زیر، چگونه تعیین می‏شود؟ الف) صنایع دستی تولید شده از پوست طبیعی، چرم طبیعی و اشپالت طبیعی. ب) صنایع دستی تولید شده از پوست طبیعی، چرم مصنوعی و اشپالت مصنوعی (بدین معنی که کالای ردیف ب ساخته شده از ترکیب طبیعی و مصنوعی مواد اولیۀ مذکور است). بسیار سپاسگزارم.
پاسخ:
چون تعداد کالا زیاد است ومستلزم اطلاعات جزیی تر برای هر مورد میبلشد با ید به کتاب مقررات صادرات و واردات فصول 41 و42 مراجعه نمایید .  
 

سلام چطور می‌تونم اطلاعات تماس شرکت‌های خریدار خوراک دام و طیور رو داشته باشم؟ در حال تولید محصول جدیدی هستیم و برای بازاریابی و معرفی کالا به این اطلاعات نیاز داریم.
پاسخ:
با سلام ؛ اگر منظور شما از خریدار، خریدار داخلی باشد، متاسفانه به صورت رسمی آماری از شرکت های خریدار توسط مراجع رسمی منتشر نمی شود. با این حال بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران به شماره 66949103 تماس حاصل فرمایید. برای یافتن شریک تجاری بین المللی نیز می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. همچنین، به منظور شناسایی شرکای بالقوه تجاری خود می توانید از دایرکتوری اعضای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف که اغلب بر حسب نوع فعالیت طبقه بندی نیز شده اند، استفاده کنید به عنوان نمونه در دایرکتوری تجاری اتاق بازرگانی ابوظبی امارات به آدرس: https://tccim.ir/?addr=70dh39 می توانید فهرستی از اعضای این اتاق را بر حسب زمینه فعالیت مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان و صادرکنندگان کالاهای موردنظر نظر خود دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و یا صادرات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده و یا صادرکننده نمایش داده می شود. شایان ذکر است که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است. به منظور اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام