روز فناوری ایران در هفته فناوری اطلاعات دبی برگزار شد

درخشش استارت‌آپ‌های ایرانی در جیتکس 2021

تاريخ 1400/07/28 ساعت 16:54

روز فناوری ایران در جیتکس 2021 دبی، با حضور رئیس اتاق تهران برگزار شد. در رویداد جیتکس امسال، 20 استارت‌آپ از ایران با حمایت اتاق تهران و صندوق نوآوری و شکوفایی، حضور دارند. از میان استارت‌آپ‌های ایرانی حاضر در این رویداد، 3 استارت‌آپ موفق شدند به مرحله نیمه‌نهایی مسابقه 100 هزار دلاری سوپرنوا راه پیدا کنند.

 

همزمان با چهارمین روز از برپایی نمایشگاه جیتکس 2021 دبی، طی چهارشنبه هفته جاری، روز فناوری ایران با حضور رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی تهران برگزار شد. رویداد روز فناوری ایران با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ایران و همکاری اتاق تهران برپا شد و طی آن، فعالان حوزه فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌های ایرانی حاضر در جیتکس 2021 دبی، این فرصت را یافتند تا با دیگر شرکت‌کنندگان بین‌المللی در این رویداد جهانی، پیرامون امکان همکاری‌های مشترک به گفت‌و‌گو بنشینند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در روز فناوری ایران مدیران 40 شرکت حاضر در هیات تجاری اعزامی ایران به جیتکس دبی به همراه صاحبان 20 استارت‌آپ ایرانی که در رویداد امسال غرفه زده‌اند، حاضر بودند. در ابتدای مراسم بازگشایی روز فناوری ایران، سیدمحمد حسینی سفیر ایران در امارات‌متحده‌عربی در سخنانی، بر اهمیت تعامل استارت‌آپ‌های ایرانی با شرکت‌های صاحب دانش و فناوری در عرصه بین‌المللی و سرمایه‌گذاران خارجی تاکید کرد و حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در رویداد جیتکس و برپایی روز فناوری ایران را فرصتی برای معرفی توانمندی شرکت‌های خلاق ایرانی و آشنایی با بزرگان حوزه فناوری اطلاعات از دیگر کشورها عنوان کرد.

مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران نیز با حضور در نمایشگاه جیتکس 2021 دبی و گردهمایی روز فناوری ایران، آمادگی دوباره اتاق تهران برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و کمک به بین‌المللی شدن شرکت‌های این عرصه را نشان داد.

وی در روز فناوری ایران، طی سخنانی به برخی اقدامات اتاق تهران طی هفت سال گذشته، در راستای توانمندسازی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و یادآور شد که طی دو دوره برگزاری نمایشگاه جیتکس دبی، 40 استارت‌آپ ایرانی با حمایت مستقیم اتاق تهران پا به این رویداد جهانی گذاشتند و با تخصیص فضای نمایشگاهی و غرفه به استارت‌آپ‌ها، زمینه ارتباط آنان با شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شد.

خوانساری با بیان اینکه در نمایشگاه جیتکس 2021 دبی نیز، طی همکاری اتاق تهران و صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، 20 استارت‌آپ از کشور در این رویداد شرکت کرده‌اند، از جمله رسالت‌های اتاق تهران در دوره کنونی هیات نمایندگان این اتاق را پشتیبانی از شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ عنوان کرد و در این‌باره افزود: اتاق تهران در تلاش است تا با ارائه خدمات مختلف به استارت‌آپ‌ها، زمینه نزدیکی هر چه بیشتر این بنگاه‌ها به بازارهای جهانی را فراهم کند. از این‌رو، در اتاق تهران علاوه بر ارائه انواع مشاوره به استارت‌آپ‌ها، کمک به افزایش سطح دانش و آگاهی صاحبان این بنگاه‌ها از طریق برپایی دوره‌های آموزشی تخصصی، به طور جدی دنبال می‌شود به طوری‌که تاکنون چندین دوره آموزشی از سوی اتاق تهران برگزار شده‌است و این روند ادامه دارد.

رئیس اتاق تهران، یکی از چالش‌های شرکت‌های استارت‌آپ به هنگام ورود به عرصه کسب‌و‌کار را، دست‌اندازهای پیش‌روی آنان در مواجهه با قوانین مربوط به مالیات و تامین اجتماعی عنوان و تصریح کرد که در اتاق تهران تلاش شده‌است تا طی تعامل با سازمان‌های دولتی، موانع پیش روی فعالیت استارت‌آپ‌ها تسهیل شود.

به گفته وی، در اتاق تهران زمینه برای بهره‌مندی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا از خدمات مشاوره حقوقی و ظرفیت‌های موجود در مرکز داوری اتاق تهران، فراهم است.

همچنین در روز فناوری ایران، مسعود خوانساری از 20 غرفه استارت‌آپ ایرانی حاضر در نمایشگاه جیتکس دبی بازدید کرد و به طور مستقیم با کارآفرینان و بنیان‌گذاران این استارت‌آپ‌ها به گفت‌و‌گو نشست. این در حالی است که در مراسم روز فناوری ایران، 18 شرکت خارجی نیز حضور داشتند.

هفته فناوری اطلاعات دبی با عنوان رویداد نمایشگاهی  جیتکس 2021، از 25 تا 29 مهرماه امسال در مرکز تجارت جهانی دبی در حال برگزاری است. در این رویداد، 750 استارت‌آپ از کشورهای مختلف شرکت کرده و تولیدات نوآورانه خود را به نمایش گذاشته‌اند.

در جیتکس امسال، 39 استارت‌آپ از میان 750 استارت‌آپ حاضر در این نمایشگاه، به انتخاب هیات داوران، به مرحله نیمه‌نهایی سوپرنوا راه یافته‌اند که از این میان، 7 استارت‌آپ از ایران هستند. در مرحله نهایی این مسابقه نیز، به 3 استارت‌آپ منتخب جایزه 100 هزار دلاری اهدا می‌شود.

 

گزارش تصویری


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر