معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران از اصلاح در آرای هیات‌های تشخیص مطالبات خبر داد

تصویب پیشنهاد اتاق تهران در هیات وزیران

تاريخ 1400/04/19 ساعت 10:54

با پیشنهاد اتاق تهران و مصوبه هیات وزیران، حد نصاب اعتراض به آرای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات، از  یک میلیون و پانصد هزار ریال به دو برابر حداقل دستمزد ماهانه در سال 1400 تغییر کرد.

معاون کسب‌و‌کار اتاق تهران از مصوبه هیات وزیران در ارتباط با حد نصاب اعتراض به آرای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، هومن حاجی‌پور با بیان اینکه مصوبه اخیر هیات وزیران به دنبال پیشنهاد اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی تهران، تصویب و ابلاغ شد، افزود: بر اساس این مصوبه، حد نصاب اعتراض به آرای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات از یک میلیون و پانصد هزار ریال به معادل دو برابر حداقل دستمزد ماهانه در سال 1400 اصلاح شد.

وی همچنین از ارائه سایر پیشنهادات اتاق تهران در ارتباط با اصلاح مواد 43،44 و 45 قانون تامین اجتماعی خبر داد و گفت: پیشنهاد اصلی اتاق تهران که روی میز هیات وزیران قرار داشت، اصلاح و تغییر در ترکیب هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات بود چرا که در حال حاضر، در این هیات‌ها شاغلان سازمان تامین اجتماعی عضویت و حق رای دارند. همچنین اتاق تهران پیشنهاد کاهش تعداد اعضای این هیات‌ها از 4 نفر به 3 نفر را مطرح کرده‌است.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه در مرحله کنونی، پیشنهاد اتاق تهران مبنی بر تغییر در حد نصاب اعتراض به آرای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات به تصویب هیات وزیران رسیده‌، تصریح کرد که سایر پیشنهادهای اساسی اتاق تهران به دلیل آنکه نیاز به طرح و مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد، فعلا مسکوت مانده با این حال، اتاق تهران پیگیری‌های لازم برای عملیاتی شدن راهکارهای موردنظر را خواهد کرد.

 

 

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر