در نشست رئیس گمرک ارمنستان با رایزن بازرگانی ایران در ایروان بررسی شد

رفع برخی ایرادات برای تسریع در تجارت دو کشور

تاريخ 1400/04/13 ساعت 13:41

در ملاقات و گفت‌و‌گوی رایزن بازرگانی ایران با رئیس گمرک جمهوری ارمنستان، بر اصلاح برخی رویه‌های تجاری بازرگانان ایرانی از جمله کم‌اظهاری و بروز مشکلاتی در عدم ترخیص کالاها در گمرک این کشور، تاکید شد.

در نشست رایزن بازرگانی ایران در ایروان با رئیس اداره نظارت بر گمرکات جمهوری ارمنستان که گزارش کوتاهی از محورهای این گفت‌و‌گو در اختیار روابط عمومی اتاق تهران قرار گرفته، پس از بررسی عملکرد برخی صادرکنندگان ایرانی در بازار ارمنستان، نسبت به اصلاح برخی رویه‌های در پیش گرفته شده از سوی تجار ایرانی تاکید شد.

بر اساس این گزارش، برخی تجار ایرانی جهت پرداخت کمتر حقوق گمرکی، مبلغ کالا را در اظهارنامه‌ها کمتر از مقدار واقعی درج می‌کنند و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در ترخیص کالا در گمرکات این کشور شده‌است.

همچنین در این نشست، عنوان شد که مشخصات کلی محصولات و کالاهای ایرانی در برخی گواهی مبداهای CT3 بر اساس جزئیات مندرج در فصل ششم موافقت‌نامه نیست، که این موضوع باعث عدم ترخیص کالا و معطلی رانندگان کامیون و صاحبان کالا در گمرک ارمنستان شده‌است.

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان با اعلام بروز این مشکلات به اتاق بازرگانی ایران، آگاهی بازرگانان و تجار ایرانی از دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های اداره نظارت بر گمرکات جمهوری ارمنستان را با هدف عدم اشکال در تجارت با همسایه شمالی را ضروری دانست.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر