در دیدار سفیر هند با دبیرکل اتاق تهران مطرح شد

ایران و هند جلوداران آینده مناسبات اقتصادی در آسیا

تاريخ 1399/07/23 ساعت 12:47

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران و سفیر هند، در دیدار با یکدیگر بر لزوم حفظ و توسعه مراودات تجاری به‌رغم فشار تحریم‌ها تاکید و عنوان کردند و از ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر بخش خصوصی در توسعه روابط اقتصادی دو کشور گفتند.

سفیر هند در ملاقات با دبیرکل اتاق بازرگانی تهران بر حفظ و توسعه مناسبات اقتصادی این کشور با ایران به‌رغم فشار تحریم‌های ایالات متحده آمریکا تاکید کرد. این دو مقام از بخش‌ خصوصی ایران و دولت کشور هند پیش از آغاز وبینار تخصصی تجارت کشاورزی و مواد غذایی دو کشور با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، «گدام دارماندرا» سفیر دولت هند در تهران، در این دیدار با اشاره به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک ایران در منطقه و برخورداری این کشور از ذخایر انرژی گسترده و تامین آن، امکان همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور را فراتر از آنچه که تاکنون بوده دانست و افزود: هند یکی از کشورهای قدرتمند در عرصه‌های اقتصادی است که می‌تواند فارغ از مشکلات تحمیلی از سوی ایالات‌متحده آمریکا و تحریم‌ها علیه ایران با همکاری این کشور به بازارهای بیشتری در منطقه و آسیا و البته بخش‌هایی از اروپا دست یابد.

وی همچنین به همکاری دو کشور ایران و هند در توسعه بندر چابهار اشاره کرد و این بندرگاه را یکی از مراکز استراتژیک و مهم اقتصادی در آینده نزدیک دانست. سفیر هند همچنین در این دیدار از آمادگی بخش بهداشت و سلامت کشورش برای همکاری با ایران برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران نیز در این ملاقات اندازه مناسبات اقتصادی دو کشور را متناسب با قرابت و نزدیکی فرهنگی و توان اقتصادی دو طرف ندانست و تاکید کرد که بخش خصوصی دو کشور می‌تواند در توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور بسیار بیش از آنچه هم‌اکنون وجود دارد، نقش‌آفرینی کند.

بهمن عشقی؛ ایران و هند را دو کشور متعادل‌کننده مناسبات در منطقه خاورمیانه و آسیا عنوان کرد و با تاکید بر اینکه آسیا نقش پررنگی در آینده جهان ایفا خواهد کرد افزود: دو کشور ایران و هند می‌توانند جلودار و بازیگران اصلی مناسبات آینده در منطقه آسیا باشند.

این ملاقات قبل از شروع وبینار تخصصی تجارت محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی ایران و هند در اتاق بازرگانی تهران و به منظور توسعه ارتباطات این دو نهاد موثر در حوزه ارتباطات تجاری برگزار شد.

خبر مرتبط:

وبینار تخصصی تجارت محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ایران و هند در اتاق تهران برگزار شد


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر