اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می کند

دو دوره آموزشی در حوزه بازرگانی و یک سمینار بورسی

تاريخ 1399/04/03 ساعت 09:26

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران (ITECC) دو دوره بازرگانی با عناوین «آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا و قوانین برگشت ارز » و «آشنایی با ثبت‌سفارش الکترونیکی و معاملات ارزي» و یک سمینار آموزشی با عنوان «آشنایی با بورس ایران و نحوه سرمایه‌گذاری در بورس برگزار می‌کند.

اتاق بازرگانی تهران در ادامه برنامه‌های آموزشی خود در حوزه تجارت و بازرگانی، با هدف به‌روزرسانی دانش فعالان اقتصادی از فرآیند تجارت دو دوره آموزشی را در تقویم آموزشی خود قرار داده است که در مجموعه آموزش‌های جامع بازرگانی قرار می‌گیرند. هم‌چنین با توجه به اقبال روزافزون فعالان اقتصادی و عموم مردم به سرمایه‌گذاری در بازار سهام، یک سیمنار آموزشی مقدماتی نیز در این حوزه برنامه‌ریزی شده است که به صورت حضوری برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

 

آشنایی با بورس ایران و نحوه سرمایه‌گذاری در بورس

سمینار آشنایی با بورس ایران و نحوه سرمایه‌گذاری در بازار سهام در تاریخ 12 تیرماه از ساعت 11:30 الی 13 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 در این سمینار، معرفی سایت  tsetmc.com، تبیین شاخص‌ها و بخش‌های سایت، معرفی بازار سرمایه، انواع قیمت و سود در بورس، معرفی دیده‌بان بازار و جست‌وجوی نمادها و اطلاعات معاملاتی توسط علی حیدری، مدرس این سمینار، آموزش داده خواهد شد.

 

آشنایی با ثبت سفارش الکترونیکی و معاملات ارزی

دوره آموزشی«آشنایی با ثبت الکترونیکی از درگاه سامانه تجارت ایران NTSW  و نظام یکپارچه معاملات ارزي نیما» که از اول مرداد ماه آغاز می‌شود، یک دوره 16 ساعته است. این دوره در روزهای اول، چهارم، ششم و هشتم مرداد ماه از ساعت 16 لغایت 20 برپا می‌شود.

بر اساس  آنچه در اطلاعیه موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران آمده است، سرفصل‌های آموزشی این دوره شامل مواردی چون آشنایی با مراحل گام به گام (نقشه راه) فرآیند واردات قطعی، نحوه ثبت‌نام و دریافت رمز عبور و نام کاربری در سامانه جامع تجارت ایران، نحوه ایجاد و دریافت نقش‌های کاربری مختلف در سامانه جامع تجارت ایران، نحوه جست‌وجو و دریافت شناسه فروشنده خارجی، ایجاد درخواست، پیگیری ثبت‌سفارش تا صدور آن در سامانه جامع تجارت ایران، آشنایی با فرآیندهای پس از ثبت‌سفارش، تمدید و ویرایش در سامانه جامع تجارت ایران، گروه‌بندی کالاهای وارداتی و آخرین تغییرات آن و آشنایی با سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی کشور) خواهد بود.

 

آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا و قوانین برگشت ارز

دوره آموزشی دیگری که قرار است حوزه آموزش‌های جامع بازرگانی توسط موسسه آموزش اتاق تهران برگزار شود، آشنایی با رویه صادرات قطعی کالا و قوانین برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور است که در روزهای هفدهم، نوزدهم و بیست و چهارم شهریور ماه از ساعت 16 الی20 برگزار خواهد شد. این دوره با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

آشنایی با فرآیند گام به گام صادرات،آشنایی با گروه بندی کالاهای وارداتی، آشنایی با سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی)، شیوه‌های مجاز بازگشت ارز حاصل از صادرات، نحوه تامین ارز واردات کالاهای غیراساسی (گروه2) از محل ارز بانکی نیمایی و نحوه تامین ارز واردات کالاهای غیراساسی( گروه 2) از محل ارز حاصل ارز صادرات از  جمله سرفصل‌های آموزشی این دوره است که توسط ساسان خدایی ارائه خواهد شد.

علاقه‌مندان به حضور در این دوره‌ها و سمینار آموزشی برای ثبت‌نام باید به سایت موسسه آموزش به آدرس edu.tccim.ir قسمت دوره‌های آموزشی (دوره‌های کوتاه‌مدت) مراجعه کنند. با توجه به محدودیت ظرفیت، کلاس بر اساس تاریخ واریز وجه ثبت‌نام از سوی متقاضیان تشکیل خواهد شد. متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانند با شماره تلفن‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند.

 

دریافت فرم ثبت‌نام سمینار آشنایی با بورس

دریافت فرم ثبت‌نام ثبت‌سفارش الکترونیکی و معاملات ارزی در نیما

دریافت فرم ثبت‌نام دوره آموزشی صادرات قطعی و بازگشت ارز

ثبت‌نام آنلاین و اطلاع از سایر دوره های آموزشی

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر