ستاد ملی کرونا عراق مصوبه صادر کرد

محدودیت‌های جدید کرونایی در بازار نخست صادراتی ایران

تاريخ 1399/12/03 ساعت 09:47

ستاد ملی مبارزه با کرونا در عراق با تصویب دستورالعملی تازه، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های رفت‌و‌آمد جدیدی در پایتخت و تمامی استان‌های این کشور اعمال کرد. این ممنوعیت‌ها از روز پنج‌شنبه 30 بهمن‌ماه در این کشور اعمال شده‌است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران و بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، اعمال محدودیت و ممنوعیت تردد در پایتخت عراق و تمامی استان‌های این کشور، از ساعت هشت شب روز پنج‌شنبه 30 بهمن‌ماه تا ساعت پنج صبح روز دوشنبه هر هفته و اعمال مقررات منع رفت‌و‌آمد قانونی در بقیه روزها از ساعت هشت عصر تا ساعت پنج صبح روز بعد از مهم‌ترین تصمیمات کمیته عالی بهداشت و ایمنی ملی عراق است. این مقررات از روز 30 بهمن‌ماه تا 18 اسفند ماه جاری اعمال خواهد شد و پس از ارزیابی وضعیت کرونا، ستاد ملی مبارزه با کرونا عراق تصمیم‌گیری جدید به‌عمل خواهد آورد.

تعطیلی مراکز خرید و تفریحی، پارک‌ها، سینماها، سالن‌های ورزشی و استخرهای شنا، مراکز زیبایی و ماساژ، رستوران‌ها و به تعویق انداختن برگزاری کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها از تاریخ 30 بهمن‌ماه به مدت دو هفته، از دیگر بخش‌های مهم این مصوبه است.

همچنین وزارت بهداشت و محیط‌زیست عراق موظف شده‌است تا معاینه کووید 19 را با استفاده از فناوری PCR برای تمامی ورودی‌ها از گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها را در ازای دریافت مبالغی که برای معاینه مسافران در آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌ها صورت می‌گیرد، اقدام کند.

ویروس‌زدایی از کالاها و کانتینرها پیش از ورود از بنادر مرزی عراق، از دیگر دستورالعمل‌های این مصوبه است.

 

متن فارسی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا عراق