انبارهای ذخایر نفت امریکا پر شده است

نفت به زیر 41 دلار برگشت

تاريخ 1399/04/18 ساعت 10:57

به گزارش رویترز، اوپک پلاس هم آماده است تا کاهش تاریخی تولید نفت خود را از ماه آینده رها کند. امارات متحده عربی در حال برنامه ریزی برای افزایش صادرات نفت خام است. این کشور قصد دارد صادرات را 300 هزار بشکه در روز در ماه اوت افزایش دهد.

نفت روی 41 دلار در هر بشکه لنگر انداخته است. بعد از گزارش هایی از افزایش ظرفیت انبارهای نفت خام امریکا منتشر شد در کنار تهدید تقاضا با افزایش شیوع دوباره کرونا، نفت علاقه ای به افزایش قیمت ندارد. بلومبرگ گزارشی در این باره منتشر کرده است.

طبق گزارش موسسه American Petroleum (API)، هفته گذشته موجودی انبارها 2.05 میلیون بشکه افزایش یافته است.

در همین حال، شیوع کرونا رکورد جدیدی در سراسر امریکا به جای گذاشته است و موارد روزانه تگزاس، کشته شده آریزونا و بستری در کالیفرنیا به اوج جدیدی رسیده است.

ماه آوریل، نفت به زیر صفر دلار رسید. حالا هم افزایش بیماری منجر به بازگرداندن اقدامات و محدودیت‌های بیشتر برای جلوگیری از شیوع بیماری خواهد شد که ممکن است نگرانی ها درباره تقاضا را دوباره ایجاد کند.

به گزارش رویترز، اوپک پلاس هم آماده است تا کاهش تاریخی تولید نفت خود را از ماه آینده رها کند. امارات متحده عربی در حال برنامه ریزی برای افزایش صادرات نفت خام است. این کشور قصد دارد صادرات را 300 هزار بشکه در روز در ماه اوت افزایش دهد.

طبق گزارش API، ذخایر بنزین ایالات متحده هفته گذشته 1.83 میلیون بشکه کاهش یافته است. اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش بینی کرده است که موجودی سوخت موتور 550 بشکه افزایش یابد. در عین حال موجود نفت خام در سرتاسر کشور 3.25 میلیون بشکه کاهش یافته است.

وارن پاترسون، رییس استراتژی کالا در شرکت ING Bank NV در سنگاپور گفت: ممکن است معاملات کوتاه مدت نفت وست تگزاس اینترمدیت را زیر 40 دلار در هر بشکه مشاهده کنیم، به ویژه اگر نگرانی موارد ابتلا به کووید 19 در ایالات متحده ادامه یابد.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل ماه اوت با 0.2 درصد کاهش به 40.56 دلار در هر بشکه رسید. این افت بعد از کاهش یک سنتی روز سه شنبه بود.

نفت برنت برای تسویه ماه سپتامبر با افت 0.3 درصد به 43.03 دلار در بورس اروپا بسته شد که 2 سنت کمتر از قیمت روز قبلش بوده است.

موارد ویروس کرونا در ایالات متحده از یک روز قبل  1.8 درصد افزایش یافته و به 2.96 میلیون نفر رسیده است.

از طرفی مقامات اروپایی هشدار داده اند که اثر این بیماری همه گیر ممکن است  بدتر از آن چیزی باشد که تخمین زده اند. به همین دلیل ممکن است بهبودی طولانی تر شود. کمیسیون اروپا انقباض 8.7 درصد برای منطقه یورو در سال جاری را پیش بینی کرده که یک درصد از پیش بینی قبلی، کمتر است.

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر