حذف نشست‌ها و جلسات تخصصی و عمومی در اتاق بازرگانی تهران

برای مقابله با کرونا چه کردیم؟

تاريخ 1398/12/09 ساعت 13:35

در حالی که پیش از این اتاق بازرگانی تهران با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از تمدید خودکار کارت‌های بازرگانی که در اسفند منقضی می‌شوند تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ خبر داده بود، در تداوم انجام اقدامات پیشگیرانه در برابر همه‌گیری ویروس کرونا، تمامی نشست‌ها و رویدادهای اتاق تهران در هفته پیش‌رو لغو شد و اتاق با حداقل کارکنان به صورت شیفتی اداره می‌شود.

پس از آنکه ورود ویروس کرونا به کشور از سوی مراجع رسمی اعلام و در مورد شیوع سریع آن هشدار داده شد، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با هماهنگی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران طی اطلاعیه‌ای به همه اعضای حقیقی و حقوقی خود اعلام کرد که کارت‌های بازرگانی و عضویت که در بازه زمانی ۵ تا ۲۹ اسفند منقضی می‌شوند، بدون نیاز به مراجعه و هر گونه اقدامی از سوی اعضا تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ تمدید اعتبار می‌شوند.

خوشبختانه این اقدام پس از آن با نامه اتاق ایران و موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور و برای تمامی اتاق‌های بازرگانی نیز انجام شد تا فعالان اقتصادی نیازی به مراجعه به اتاق و سایر نهادهای مورد نیاز برای دریافت مدارک تمدید کارت نداشته باشند.

اما این تنها اقدام اتاق تهران در راستای مقابله با شیوع و همه‌گیری این ویروس خطرناک نبود؛ اقدامات آموزشی برای پرسنل، استفاده از دورکاری و حضور شیفتی کمتر از ۱۰ درصد کارکنان در محل کار و حضور بقیه کارکنان در منزل و هم‌چنین لغو تمامی نشست‌ها و رویدادها در هفته پیش رو (۱۰ تا ۱۴ اسفند ماه ۹۸) نیز از تصمیمات تازه مدیریت اتاق تهران است.

براین اساس در سه روز نخست هفته پیش رو یعنی شنبه تا دوشنبه، ۱۰ تا ۱۲ اسفند ماه جاری، اتاق تهران به روال دو روز پایانی هفته قبل، هم‌چنان با بهره‌گیری از ابزار دورکاری و حضور شیفتی کارکنان در محل اتاق، امور جاری خود را پیش برده و کارکنان را از رفت‌وآمد و حضور در محل کار منع کرده است.

اتاق تهران هم‌چنین اقدامات متنوعی برای صیانت کارکنان، فعالان اقتصادی و شهروندان در برابر بیماری کرونا داشته است از جمله در روزهای آغازین اعلام ورود این ویروس به کشور و افزایش ریسک ابتلا با توجه به سرعت بالای انتقال این ویروس، یک کلاس آموزشی با حفظ اصول بهداشتی با استفاده از پزشکان متبحر بیمارستان بازرگانان در اتاق برگزار شد تا تمامی کارکنان با اطلاعات صحیح و درست در مورد این بیماری و چگونگی جلوگیری از شیوع و انتقال آن آشنا شوند. کارکنان خدمات اتاق نیز تحت آموزش ویژه قرار گرفتند تا با نحوه صحیح خدمات‌دهی، ضدعفونی کردن سطوح و ظروف، گندزدایی و دفع زباله آشنا شوند.

هم‌چنین روابط عمومی اتاق نیز با اطلاع‌رسانی گسترده با استفاده از پرتال داخلی برای همکاران و سایت و کانال اتاق برای سایر فعالان اقتصادی و شهروندان سعی کرده است اطلاعات صحیح و علمی را که توسط مراجع معتبر تهیه می‌شود، اطلاع‌رسانی کند.

در همین رابطه ساختمان‌های شماره ۲ (آموزش) و شماره ۳ (خانه تشکل‌ها) نیز فعلاً تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و با توجه به هشدارهای داده شده هیچ رویدادی در این دو ساختمان برگزار نمی‌شود. هم‌چنین رویداد مهمی چون نشست همکاری‌های گمرکی ایران و روسیه که قرار بود روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه با حضور مهمانانی از گمرک روسیه برگزار شود و از چند ماه قبل برنامه‌ریزی برای برپایی آن انجام شده و ثبت‌نام صورت گرفته بود، هم لغو شده است.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر