ضیافت سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند سینما حقیقت برگزار شد

تقدیر اتاق بازرگانی تهران از کارگردانان فیلم‌های مستند کارآفرینی

تاريخ 1398/09/23 ساعت 13:40

ضیافت سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند سینماحقیقت با حضور رئیس سازمان سینمایی و رئیس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد و طی آن از کارگردانان فیلم‌های مستند کارآفرینی در این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

 اهالی جشنواره فیلم مستند سینما حقیقیت، اعم از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره و هم‌چنین کارگردانان و عوامل سازنده فیلم‌های مستند کارآفرینی در ضیافت این جشنواره حضور یافتند، ضیافتی که به واسطه بخش جدید این جشنواره برپا شده بود. بخش مستند کارآفرینی با حمایت اتاق بازرگانی تهران در این دوره جشنواره آغاز شده است و 15 فیلم در این بخش شرکت کرده‌اند.

در ضیافت برگزار شده، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی، مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران، محمد حمیدی‌مقدم دبیر جشنواره و مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مهمانانی از سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی و سینمای تجربی و تعدادی از پیشکسوتان و نامداران حوزه مستند حضور داشتند.

در آغاز مراسم، محمد حمیدی‌مقدم با اشاره به راه‌اندازی بخش مستند کارآفرینی در سال رونق تولید، گفت: با همکاری بسیار خوب اتاق بازرگانی تهران و در یک کارگروه ویژه در مدت پنج شش ماه طرح حضور مستندهای اقتصادی بررسی و نهایتا بخش کارآفرینی در سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت ایجاد شد.

حمیدی‌مقدم ادامه داد: برای این بخش 182 فیلم تقاضای حضور داشتن دکه در نهایت 15 فیلم بدون قید زمان تولید، انتخاب شد که بخش واقعا جذابی بود و آثار بسیار خوبی از نظر فرم و محتوا دریافت به جشنواره ارسال شد.

هم‌چنین رئیس سازمان سینمایی کشور در سخنانی کوتاه از حضور سینماگران ایرانی و خارجی در حوزه مستند و از اتاق بازرگانی تهران که در برگزاری بهتر جشنواره و ایجاد بخش کارآفرینی کمک کردند، قدردانی کرد.

حسین انتظامی افزود: من امیدوارم شاهد رونق بیشتر سینمای مستند ایران که ناب و واقعی است باشیم، سینمایی که این روزها حسابی در جهان شناخته شده و افتخارآفرینی کرده است.

در ادامه این مراسم ابتدا از حسین حقگو، مهرداد زاهدیان و هومن مرادی کرمانی؛ اعضای هیات انتخاب بخش کارآفرینی جشنواره سینماحقیقت که مسوولیت ارزیابی و انتخاب فیلم‌های رسیده به جشنواره را داشتند، تقدیر شد و در ادامه از 15 فیلمسازی که آثارشان برای بخش کارآفرینی انتخاب شده است تقدیر شد.

حمید کوهپایی، سیدمحمد صادق جعفری، زهرا نیازی، محمد ثقفی، سیدمجتبی خیام‌الحسینی، محمد واعظی، امیر منیری، سیاوش جمالی، عطا مهراد، امین آزاد، لقمان خالدی، مهدی گنجی، مسعود کارگر، محمد صنگوری و صادق داوری‌فر، 15 کارگردانی هستند که فیلم‌هایشان این روزها در بخش کارآفرینی جشنواره سینما حقیقت به نمایش گذاشته شده است.

گزارش تصویری


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صف