کوچ از آمریکا به ویتنام برای راه انداختن یک استارت آپ

هدف مقدس

تاريخ 1397/05/03 ساعت 07:04

chameleon city را یک آمریکایی در ویتنام راه اندازی کرده است. او مشتری همیشگی یک رستوران ویتنامی در بروکلین بوده و با خودش گفته چرا که نه؟ چرا از فرصت ویتنام استفاده نکند؟

 پیتر پتارکا به عنوان سه سال پیش یک مشاور در نیویورک کار می کرد درحالیکه همیشه می خواست تغییری ایجاد کند. اصلیت پتراکا کالیفرنیایی است اما ناگهان تصمیم گرفت به هانوی ویتنام کوچ کند. پتراکا به سی ان بی سی می گوید: «در بروکلین زندگی می کردم و در همسایگی ام یک رستوران ویتنامی بود که سه بار در هفته آنجا غذا می خوردم. چیزهای جالبی از مردم، معماری و غذای ویتنامی شنیدم و با خودم گفتم چرا که نه»؟

او Chameleon City را راه اندازی کرد، اپلیکیشنی که گردشگران و مهاجران را به اماکن مختلف راهنمایی می کند و به سوالاتی مثل اینکه کجا می توانم بهترین غذای محلی را بخورم یا چطور می توانم گواهی کار دریافت کنم پاسخ می دهد. پتراکا می گوید در کشور در حال توسعه ای مثل ویتنام بسیاری از پلت فرم ها قابل اعتماد نیست. برای مثال ممکن است نشانی یک غذا خوری عال یدر هیچ وب سایتی رسم نشده باشد.

ایده راه اندازی Chameleon City از تجربه پتراکا در کشورهای در حال توسعه به ذهن او رسید. او دوره سختی را برای هماهنگی با این کشورها گذارند برای مثال اغلب  برای انجام کارهای ساده مثل خرید یک لامپ سردرگم می شد یا نمی توانست محل کار یا آدرس خشکشویی را به راحتی پیدا کند. زمانی که او به شهروندانی برمی خورد که انگلیسی صحبت می کردند، اوضاع ساده تر می شد.

از زمان مهاجرت به ویتنام پتراکا رشد سریع و جالب مهاجرت و اقامت را دیده است. پتراکا اخیرا اعلام کرده که همکاری با شرکت های چندملیتی در ویتنام را آغاز کرده است. او می گوید به رشد سرمایه گذاری در ویتنام امیدوار است و ظرفیت های فراوان توسعه در ملت های درحال توسعه را می بیند. «استعدادهای زیادی مثل دو زبانه ها و تحصیل کرده ها اینجا خفته است».

تجربه پتراکا نشان می دهد اگر شهر، کشور یا قاره شما از فعالیت استارت آپ ها اشباع شده در کشورهای دیگر فرصت های بی شمار وجود دارد. انگیزه برای تغییر و جسارت مهاجرت مهم ترین داشته های پیتر پتراکا به نظر می رسد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر