کارآفرینان بزرگ پاسخی دارند؟

چه روزی برای رها کردن شغل ثابت و چسبیدن به استارت آپ خودتان مناسب است؟

تاريخ 1397/04/27 ساعت 13:22

این سوال بزرگ همیشه در ذهن کسانی که می خواهند کسب وکار خودشان را داشته باشند می چرخد. چه زمانی برای رها کردن شغل روزانه و چسبیدن تمام وقت به استارت اپ و کسب و کار متعلق به خود مناسب است؟

 اینطور به نظر می رسد که زندگی اقتصادی امروز اجازه نداشتن کار روزانه و ثابت به افراد را نمی دهد. این سوال بزرگ همیشه در ذهن کسانی که می خواهند کسب وکار خودشان را داشته باشند می چرخد. چه زمانی برای رها کردن شغل روزانه و چسبیدن تمام وقت به استارت اپ و کسب و کار متعلق به خود مناسب است؟ در این باره بعضی تلاش می کنند با احتیاط حرکت کنند و به آرامی پایشان را در آب این اقیانوس فرو ببرند اما بعضی هم با شیرجه موافق ترند. تجربه چان، مدیر سایت 9GAG در این باره جالب است.

سی ان بی سی می نویسد چان و و چهار همکارش در 9GAG  به مدت چهارسال از یک شغل روزمزد هم درآمد کسب می کردند تا زمانی که مطمئن شدند می توانند درآمدی معادل آن را از 9GAG به دست آورند.. مدیر عامل 9GAG می گوید:«کمی پول در می آوردیم اما هنوز روی شغل روتین خودمان هم حساب می کردیم. ما فهمیدیم که می توانیم درآمد پایه ای برای شغل هیجان انگیزمان کسب کنیم.»

پس از گذشت سال ها سایت چان و دوستانش به یک پلتفرم مورد توجه در فضای مجازی تبدیل شد.  بیش از 100 میلیون هوادار جهانی در کنار فیس بوک و اینستاگرام به چان و دوستانش این امکان را دارد که درآمد زیادی از تبلیغات کسب کنند. چان می گوید:« دیگر باورمان شد که باید تام وقت به 9GAG بچسبیم و این باعث می شود که کسب وکارمان به رشد بهتری برسد».

با وجود این چان و همکاران نوبت به نوبت مشاغل روزانه شان را ترک کردند و به 9GAG رفتند. برادر جوان چان که در یک فروشگاه زنجیره ای فست فود کار می کرد اولین نفری بود که با ترک شغل روزانه اش، تمام وقتش را به 9GAG اختصاص داد و پس از او  درک چاین، مارکو قانگ و برایان یا هم شغلشان را رها کرده و به 9GAG چسبیدند.

چان قبول دارد که محافظه کار تر از دیگر کارآفرین ها حرکت کرده است. او این ویژگی را به محیطی که در آن بزرگ شده نسبت می دهد و می گوید والدین او همیشه می گفتند او باید یک شغل ثابت پیدا کند اما او هم همیشه دوست داشته ایده های متفاوت را پیاده کند. البته چان می گوید لزوما همه نباید از این رویه پیروی کنند. مدیرعامل 9GAG می گوید: بعضی می گویند باید آرام حرکت کرد و بعضی می گویند باید خیلی منظم بود. واقعا چه کسی راست می گوید و حرف کی اشتباه است؟ شما پاسخی برای این سوال ندارید. شما مجبور نیستید راه کسی را دنبال کنید بلکه باید راه خودتان را پیدا کنید. موفقیت یک مدیر تکنولوژیکی دلیل بر این نیست که ما همه توصیه هایش را قبول کنیم. ما باید بهترین خودمان باشیم نه اینکه به کارآفرینی شبیه به دیگران تبدیل شویم».


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر