تلاش برای اجرای ایده از بیرجند تا تهران

«پازلی» که استارت آپ شد

تاريخ 1397/04/16 ساعت 09:23

پازلی استارت آپ ای است به شما کمک می کند با چند کلیک ساده اپلیکیشن موبایل بسازید.

«پازلی» تنها یک استارت آپ نیست؛ یک اراده است. نماد نشان دادن خواستن، توانستن است و باید بشود. پازلی نشانه ای از نسلی جوان است که از شهر محل زندگیشان بیرجند در 1400 کیلومتری تهران کندند و به پایتخت آمدند تا ایده ای که در ذهن داشتند و بخش، بخش آن همچون دانه های پازل از هم جدا بود را در کنار هم بچینند و «پازلی» را شکل بدهند.

پازلی نام گروهی چهار نفره از دانشجویان آی‌ تی است که با وجود فرصت‌های شغلی ، نمی‌خواهد جایی استخدام شوند و علی ‌رغم مخالفت نزدیکان‌ شان دوست دارند کسب‌ و کار خودشان را داشته باشند. آن‌ها به یک ایده جدید می‌ رسند؛ اما چون در شهرستان زندگی می‌کنند و تجربه و دانش کافی ندارند، نمی‌دانند که چه ‌طور باید آن را عملی کنند و از آن پول درآورند. از دانشگاه مرخصی می ‌گیرند و به امید این ‌که به آرزویشان برسند به تهران می ‌آیند.

مصطفی لطفی، حسین آریان، محمدحسین محسنی و حمید قادری بنیان‌ گذاران استارت‌آپ پازلی بودند که البته در حال حاضر حمید قادری از جمع خارج شده است. آن ها دو سال پیش برای رویداد آواتک به تهران آمدند. دو ماه در تهران و در آواتک ماندند و در نهایت نتوانستند جز ۱۰ تیم منتخب باشند. اما همانجا با شاهین طبری مدیرعامل شرکت چارگون آشنا شدند و همین آشنایی زمینه‌ ساز فراهم شدن یک اتاق کار برای آنها در شرکت چارگون به مدت یکسال شد. آشنایی که ارتباطات گسترده‌ای در اختیار آنها گذاشت تا بتوانند پازلی را با زحمتی بسیار بالاخره پس از دو سال به جایی برسانند که حالا ۹ نفر پرسنل و ۴۰ هزار کاربر داشته باشد.

ایده پازلی در رویدادهای استارت‌آپ ویکند تهران و بیرجند شکل گرفت. اما چگونگی انتخاب نام پازلی برای خودشان هم داستانی شنیدنی بود. آنها در این باره می‌گویند: «دو روایت وجود دارد. در روایت اول، چرخه ساخت اپلیکیشن مانند ساخت یک پازل است و به همین دلیل نام پازلی انتخاب شد. اما در روایتی دیگر، پیتزا فروشی که ما در آن برای انتخاب اسم، بارش افکار کردیم پازل نام داشت و نمی‌دانم این موضوع چقدر روی ذهن ما تاثیرگذار بود.» پازلی‌ها یکسال در تهران ماندند و سرانجام به بیرجند، شهری که از آن آمده بودند بازگشتند. اما این بازگشت امکانات زیادی در اختیارشان قرار داده که درباره آن می‌گویند: «در شهرستان کار کردن این امکان را به شما می‌دهد که با هزینه کمتر کار کنید. دانشجویانی که می‌خواهند شروع به کار کنند و مثل خود ما تازه کارند در پازلی کار می‌کنند و به همین دلیل وفاداری در پازلی بالاست.»

پازلی چیست؟

پازلی استارت آپ ای است به شما کمک می کند با چند کلیک ساده اپلیکیشن موبایل بسازید. این سرویس، کار را برای کاربرانی که نیاز به اپلیکیشن دارند راحت کرده است. پازلی از مهرماه سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را شروع کرده است. کاربران تا به امروز در پازلی بیشتر از 28 هزار اپلیکیشن ساخته اند که می توانید تعدادی از آنها را در کافه بازار، مایکت و سایر مارکت ها پیدا کنید. پازلی در واقع یک اپلیکیشن ساز آنلاین موبایله که افراد میتونن بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب اپلیکیشن موردنظر خودشون رو طراحی کنند و بسازند. خیلی از افراد تونستن با استفاده از پازلی، ایده هاشون رو تبدیل به اپلیکیشن موبایل کنند و ازش کسب درآمد کنند.پازلی یک راه جدید برای تبدیل هر ایده ای به اپلیکیشن هست.

پازلی که فیلم شد

اراده گروه چهارنفره هسته اولیه پازلی تا جایی جذاب است که از این گروه و تلاش های آن ها فیلم مستندی نیز در مجموعه کارستان به کارگردانی مهدی گنجی و زیر نظر رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرطهماسب ساخته شده است. فیلم مستندی که در آن تلاش های گروه چهارنفره پازلی و سعی آن ها برای رسیدن به خواسته هایشان به نمایش در می آید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر