ماجراجویی استارت آپ ها ادامه دارد

ارتقای اوبر و لیفت از تاکسی یاب اینترنتی تا همه چیز

تاريخ 1397/04/13 ساعت 13:21

دور نیست روزی که با با یک اسکوتر برقی خودتان را به مترو برسانید و با یک تاکسی به خانه برگردید و البته همه این ها را با استفاده از یک اپلیکیشن انجام دهید.

 تاکسی یاب های اینترنتی در آینده محدود به خودروهای سواری نمی مانند. سفرهای اپلیکیشنی امروز شامل دوچرخه، اسکوترهای الکترونیکی، و حتی حمل و نقل عمومی هم می شود. دو شرکت اوبر و لیفت برنامه دارند شما را با هر وسیله ای که شده از نقطه A به B برسانند. دو حرکت اخیر این دو شرکت نشان می دهد که آن ها در این زمینه تا چه اندازه بلند پروازانه فکر می کنند. سی ان ان مانی در این باره می نویسد در روز دوشنبه شرکت لیفت اعلام کرد شرکت Motivate بزرگترین اپراتور اشتراک گذاری دوچرخه در آمریکای شمالی را خریداری کرده است. این خبر به دنبال این اعلام شد که اوبر از راه اندازی واحدی تازه می گفت که قرار است دوچرخه، اسکوتر الکترونیکی و چیزهای بیشتر را در اپ این شرکت به مردم عرضه کند.

جانفنگ جیائو استادیار ارتباطات و برنامه ریزی منطقه ای در دانشگاه تگزاس در این باره می گوید:«تردیدی نیست که دو شرکت اوبر و لیفت تلاش می کنند به تامین کنندگان همه جانبه حمل و نقل تبدیل شوند.»

اوبر که با ارزش 62 میلیارد دلاری تقریبا چهاربرابر لیفت می ارزد، این رقابت را رهبری می کند.

در آوریل، اوبر سرویس ارائه دوچرخه را در 40 شهر برقرار کرد. این شرکت هم چنین با Getaround و MASABI دیگر شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل برای ایجاد شبکه مذاکره کرده است. این ها بخشی از برنامه دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر است تا این شرکت را به جایگزینی مطمئن برای خدمات حمل و نقل عمومی تبدیل کند. راشل هولت در اوبر مسئولیت واحد جدید را بر عهده گرفته است. زمانی که او به اوبر پیوست،  یعنی هفت سال پیش، این شرکت تنها در سه بازار فعالیت می کرد اما اکنون اوبر در 630 بازار فعالیت می کند. خسروشاهی از رشال هولت خواسته است  استراتژی جدیدی را برای ماجراجویی جدید این شرکت توسعه دهد که با به اشتراک گذاری دوچرخه آغاز می شود. راشل هولت به به سی ان ان مانی گفته است که اوبر برنامه ای تهاجمی برای توسعه کسب وکارش دارد.

تلاش اوبر و لیفت برای استفاده از وسایل نقلیه جدید در شهرها می تواند آینده این شرکت ها را متحول کند اما آینده استفاده از این وسایل در گروه روابط شرکت ها با قانون گذاران در شهرهاست. هر نوع گسترش خدمات حمل ونقل در شهرها به در نظر گرفتن مسئله ایمنی، دسترسی عمومی و اثرات اجتماعی آن است. اگر شرکت ها بتوانند مسائلشان را در این باره حل کنند دور نیتس روزی که شما با یک اسکوتر الکترونیکی خودتان را به مترو برسانید و عصر همان روز با کرایه یک تاکسی به خانه برگردید و همه این ها را هم با یک اپ انجام دهید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر