استارت آپ ها چگونه در خدمت خطوط تولید قرار گرفته اند؟

استارت آپ عیب یاب

تاريخ 1397/04/09 ساعت 10:15

باتوجه به اینکه عیب های کوچک در زمان تولید کالاها به خصوص کالاهای الکترونیک می تواند بسیار پر هزینه و جبران ناپذیر باشد، مدتی است که سم وایس و آنا شدلستکی، استارت‌ آپی را راه‌ اندازی کرده ‌اند که هدف اصلی آن عیب‌ یابی محصولات فناوری روی خط تولید است.

حتما شاهد انتشار اخباری از داشتن عیب در وسیله هایی که وارد بازار می شوند بوده اید؛ مثلا به یک باره کارخانه فولکس اعلام می کند که قطعه ای در خودرویی که جدیدا روانه بازار کرده است مشکل دارد یا یک شرکت الکترونیکی به دلیل خرابی قطعه ای در یک نوع کالای خود مجبور می شود فراخوان جهانی دهد و از مردم بخواهد که آن وسیله را پس دهند و پول خود را دریافت کنند؛ از این اتفاق که البته کم هم رخ نمی دهد می توان به عنوان بدترین حادثه ای یاد کرد که هر شرکت بزرگ و جهانی می تواند در گیر آن شود و این موضوع حتما به قیمت میلیاردها دلار برای آن ها آب خواهد خورد و خرج روی دستشان می گذارد. حادثه ای که برای آخرین نمونه در سال 2016 شرکت سامسونگ درگیرد آن شد. در گوشی های گلکسی نوت 7 تنها یک اشتباه کوچک در روند تولید منحر به شکست بزرگ و جمع کردن این گوشی از سطح بازار شد و میلیاردها دلار زیان دید.

باتوجه به اینکه عیب های کوچک در زمان تولید کالاها به خصوص کالاهای الکترونیک می تواند بسیار پر هزینه و جبران ناپذیر باشد، مدتی است که سم وایس و آنا شدلستکی، استارت‌ آپی را راه‌ اندازی کرده ‌اند که هدف اصلی آن عیب‌ یابی محصولات فناوری روی خط تولید است. درواقع هدف اصلی این مجموعه جلوگیری از خطرهای جدی در زمینه تولید محصولات فناوری است.

در سایت این استارت آپ که «اینسترومنتال» نام دارد، نوشته شده:« نقص های کوچک و غیرمنتظره باعث می شود که تولید و عرضه محصولات به تاخیر بیفتد، درآمدهای زیادی از دست برود و برند آسیب ببیند؛ حتی برای شرکت های سخت افزاری شگفت انگیز نیز این اتفاق خیلی راحت می تواند رخ دهد.

تکنیک های بازرسی و تجزیه و تحلیل کیفیت معکوس و بمباران با داده ها روش هایی هستند که به اندازه کافی دقت ندارند تا به صورت موثر مورد استفاده قرار گیرند و همین موضوع هم خطر اشتباه را با وجود آزمایش ها بالا می برد. تجهیزات Instrumental  تصویر، تصاویری از هر واحد در نقاط مختلف در طول خط مونتاژ را دائم زیر نظر می گیرد و از دستگاه ها و ماشین هایی با تکنولوژی بالا و به طور خودآموز برای شناسایی نقص ها روی خط تولید استتفاده می کند. بنیانگذاران ما سال ها خود در کارخانه های تولید آی پاد و اپل کار کرده اند و از مبارزات ساخت محصولات با کیفیت بالا مطلع هستند. آنها یک تیم متنوعی را ایجاد می کنند که جلوی ناکارآمدی را برای توسعه یک سیستم بگیرند.»

در حال حاضر بیش از 2500 شرکت تولید تجهیزات و تکنولوژی با استارت آپ اینسترومنتال همکاری دارند و پیش بینی می شود این استارت آپ در سال های آینده به یکی از استارت آپ های موفق جهان تبدیل شود.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر