اوبر می تواند در لندن فعالیت کند

چراغ سبزی برای اوبر

تاريخ 1397/04/06 ساعت 16:14

در سپتامبر سال گذشته فعالیت اوبر در لندن به حالت تعلیق درآمده بود اما روز سه شنبه دادگاه در این شهر اعلام کرد که اوبر می تواند در پایتخت بریتانیا فعالیت کند.

 عدم تمدید گواهی فعالیت اوبر در لندن را به خاطر دارید؟ این یکی از قسمت های سریال ناکامی های اولین تاکسی یاب اینترنتی جهان در سال 2017 بود. در پاییز بود که شهردار لندن از ادامه نیافتن فعالیت اوبر در اقتصادی ترین شهر اروپا گفت. صادق خان گفت که همه شرکت ها در لندن باید براساس قوانین بازی کنند و به استانداردهای بالایی که مورد انتظار است،‌پایبند باشند. این استانداردها  زمانی که پای ایمنی مشتریان به میان می آید اهمیت بیشتری پیدا می کند و ارائه خدمات نوآورانه نباید به هزینه امنیت مشتریان باشد.

اولین واکنش اوبر که پس از تراویس کالانیک به دارا خسروشاهی واگذار شده بود،‌ پذیرش اشتباهات اوبر  بود. خسروشاهی گفت اوبر بدون اشتباه نیست اما از شهرداری لندن خواست که به خاطر 40 هزار راننده و 3.5 میلیون مشتری از ادامه فعالیت این شرکت در این شهر خودداری نکنند. با وجود این موضع گیری که بیشتر رسانه ها آن را مطلوب ارزیابی کردند اما کار اوبر با لندنی ها به دادگاه کشید. دادگاهی که در سه شنبه گذشته اعلام کرده که اوبر می تواند در پایتخت بریتانیا فعالیت کند. این تصمیم دادگاه پیروزی بزرگی برای دارا خسروشاهی است که ده ماه است مدیریت این شرکت را به عهده گرفته.

این شرکت در اولین واکنش نسبت به تصمیم این دادگاه انگلیسی از این گفت که اوبر تلاش می کند در همکاری با حمل و نقل اوبر نگرانی ها را رفع کرده و اعتماد لندنی ها را بدست آورد. خسروشاهی پیش از این از مشکلاتی که در لندن پیش آمده عذرخواهی کرده بود.

اوبر به دلیل استفاده از نرم افزار گری بال در لندن به مشکل برخورده بود. در ضمن بخش سنتی حمل و نقل در لندن که به black cabs معروف اند هم با حضور تاکسی های اینترنتی مثل اوبر در لندن مخالفت کرده بودند. اوبر در شرایطی با ممنوعیت فعالیت در لندن رو به رو شده بود که لیفت رقیب این شرکت،‌در تلاش برای گسترش فعالیت های بین المللی بود. این شرکت در سپتامبر فعالیتش در کانادا را آغاز کرد. حل مشکل فعالیت در لندن ربه اوبر که سالی سراسر مشکل را از سر گذرانده این امید می دهد را که مشکلاتش در دیگر شهرهای بزرگ جهان را نیز حل کند. سی ان ان مانی در سپتامبر نوشت که این شرکت در شهرهای ایالات متحده مثل آستین، تگزارس و پروتلند، اورگان و کشورهایی اروپایی مانند مجارستان و ایتالیا هم به مشکل خورده است در حالیکه رقبا در کشورهای مختلف در حال توسعه فعالیت هایشان هستند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر