استارت آپی برای حمل و نقل داخلی شهری

خیابان های پاریس رنگی تر می شود

تاريخ 1397/04/05 ساعت 12:11

پاریس همه چیز دارد، از هنر، مد، غذا، زیبایی و ... حالا قرار است اسکوترهای برقی وارد خیابان های این شهر می شوند. استارت آپ امریکایی Lime، نخستین حضورش در اروپا را تجربه می کند، آن هم با آوردن صدها اسکوتر برقی به پایتخت فرانسه.

 هزاران اسکوتر برقی قرار است در خیابان های پاریس رفت و آمد کنند. سی ان ان مانی گزارشی درباره استارت آپ جدیدی در فرانسه منتشر کرده است که می خواهد دوچرخه و اسکوتر در این شهر توزیع کند.

این گزارش می نویسد: پاریس همه چیز دارد، از هنر، مد، غذا، زیبایی و ... حالا قرار است اسکوترهای برقی وارد خیابان های این شهر می شوند. استارت آپ امریکایی Lime، نخستین حضورش در اروپا را تجربه می کند، آن هم با آوردن صدها اسکوتر برقی به پایتخت فرانسه.

این شرکت اعلام کرده به زودی هزاران دستگاه از این وسایل نقلیه را به پاریس می آوردند، جایی که مردم می توانند از آن به راحتی استفاده کنند.

هزینه باز کردن یک اسکوتر یک یورو (1.15 دلار) و هزینه هر دقیقه سواری 0.15 یورو (0.17 دلار) می شود.

قیمت ها با ایالات متحده قابل مقایسه است. جایی که در حال حاضر یک میلیون نفر از سرویس های اشتراک دوچرخه و اسکوتر Lime در شهرهایی مانند سیاتل، دالاس و لس آنجلس استفاده می کنند. سرویس های اشتراک این استارت آپ هفته گذشته در زوریخ سوئیس هم راه اندازی شد. اسکوتر برای بعضی از مردم و توریست ها محبوب است.

متیو لاماره، سخنگوی شهرداری پاریس گفت: دولت محلی از هر سرویسی که رفت و آمد را بهبود ببخشید و اجازه دهد پاریسی ها راحت تر حرکت کنند، حمایت می کند.

البته شهردار پاریس قوانینی هم برای این استارت آپ ها در نظر گرفته است. مثلا سخنگوی شهردار پاریس گفته است: این استارت آپ ها باید سازماندهی شوند، قوانینی برای این سرویس ها وجود خواهد شد، مثلا آنها باید در پیاده روها نگه داشته شوند و حرکت عابران پیاده را مختل نکنند.

لاماره ادامه داد: ما نگران هستیم که استارت آپ Lime با مشکلاتی که توسط ده ها تن از شرکت های حمل و نقل دیگر وجود دارد، مواجه شود. مردم اسکوتور و دوچرخه را هرکجا که دوست داشته باشند می برند که این ماجرا باعث هرج و مرج و ایجاد ترافیک می شود.

اسکوتور و دوچرخه به ایستگاه های اتصال نیاز ندارند و این یک مزیت است. در حال حاضر هم سرمایه گذاران به خصوص از دره سیلکون و چین در اپراتورهای این سرویس ها سرمایه گذاری کرده اند.

با این حال در بعضی شهرها هنوز زیرساخت های لازم وجود ندارد. شهرهایی مانند سانفراسیسکو و دالاس در حال برنامه ریزی برای معرفی قوانین جدید برای شکایت از پارکینگ های نامناسب هستند.

اسکوتر Lime به سرعت سنج دیجیتال مجهز است و می تواند با سرعت 18 مایل در ساعت حرکت کند. این استارت آپ هر شب شارژ و هرروز صبح اسکوترها را در اطرف شهر توزیع می کند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر