استارت آپ های سوارکاری برسر بازارهای جدید با هم رقابت می کنند

جنگ استارت آپی در استرالیا

تاريخ 1397/03/29 ساعت 12:22

شرکت دیدی روز جمعه اعلام کرد: خدمات خود را تا پایان ماه جاری در ملبورن ارائه خواهد داد. ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا محسوب می شود.

 «دیدی» چین به استرالیا می رود، کاری که احتمالا به جنگ با اوبر منتج می شود. دیدی، بزرگترین شرکت سواری چین است و با اوبر چالش هایی دارد. حالا اگر دیدی بازارش را به استرالیا گسترش دهد، احتمالا چالش های بیشتری بین این دو شرکت سواری ایجاد خواهد شد. سی ان ان مانی گزارشی درباره جنگ استارت آپی اوبر و دیدی در استرالیا منتشر کرده است.

شرکت دیدی روز جمعه اعلام کرد: خدمات خود را تا پایان ماه جاری در ملبورن ارائه خواهد داد. ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا محسوب می شود.

بعد از یک جنگ پرهزینه، حالا دیدی در خارج از چین بیشتر شناخته شده است. این شرکت تا پیش از این خیلی در خارج از چین شناخته شده نبود، اما حالا می خواهد بازارهای بین المللی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

دیدی در بیانیه ای که روز جمعه منتشر کرد، گفت: این شرکت می خواهد در سال جاری بازارش را در امریکای لاتین، استرالیا و ژاپن توسعه دهد.

ورود دیدی به استرالیا، کمتر از دو ماه بعد از اینکه شعبه ای در مکزیک راه اندازی کرد، رخ داد. بازارهایی که از اصلی ترین بازارهای اوبر محسوب می شوند. این شرکت با خرید اپراتور محلی 99 در ماه ژانویه وارد بازار بزریل شد. ماه فوریه این شرکت اعلام کرد که برنامه هایی برای سرمایه گذاری در ژاپن با همکاری شرکت تکنولوژی سافت بانک دارد.

در عین حال، اوبر در برخی بازارهای بین المللی خارج شده است. در ماه مارس، این شرکت اپراتورهای خود را در هشت کشور آسیای جنوب شرقی فروخت.

همان زمان، دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر گفت: ما می خواهیم در بازارهای اصلی و با تمرکز واقعی رقابت کنیم.

البته یکی از این بازارهای اصلی، استرالیا است. اوبر در سال 2012 راه اندازی شد و از آن زمان با شرکت های تاکسیرانی و قانون و مقررات در حال مبارزه است تا بتواند عملیات خود گسترش دهد.

سال 2015 اوبر موفق به کسب تایید نظارتی شد و در حال حاضر هم در حدود 20 شهر در سراسر این کشور فعالیت می کند. همراه با فعالیت های سواری، این شرکت تاکسی هایی برای تحویل غذا و خدمات اشتراک گذاری دوچرخه در استرالیا ارائه داده است.

با این حال اوبر در حال حاضر با رقبای دیگری هم در استرالیا مواجه است. استارت آپ Ola Cabs هند در سیدنی راه اندازی شده است. اوایل امسال هم شرکت Perth and Melbourne روی کار آمد و این اواخر هم Brisbane، Gold Coast و Canberra فعالیت هایشان را گسترش داده اند. Estonia's Taxify هم سال گذشته وارد این بازار شد و خدماتی در سیدنی و ملبورن ارائه می دهد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر