انتخاب ارزان ترین تاکسی اینترنتی

ارزان تر و آنلاین سفر کنید!

تاريخ 1397/03/23 ساعت 16:01

رقابت استارت آپ ها می تواند به تولد استارت آپ های جدید بینجامد.

 تاکسی یاب اینترنتی ایده  تراویس کالانیک در سانفرانسیکوی ینگه دنیا بود که خیلی زود در اکوسیستم استارت آپی دیگر کشورهای جهان مورد استقبال قرار گرفت. اکنون در سراسر جهان رقبای بزرگی با اوبر اولین تاکسی یاب اینترنتی جهان رقابت می کنند. اکوسیستم استارت آپی ایران هم از قاعده تاثیرپذیری از آن سوی مرزها مستثنی نیست. در ایران اسنپ و تپسی نام های بیشتر شناخته شده ای است. در شهرهای مختلف از جمله شهرهای بزرگی مثل مشهد و شیراز استارت آپ هایی با سوژه تاکسی یابی اینترنتی کسب وکارشان را آغاز کرده اند. براساس آخرین آماری که سخنگوی اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی اعلام کرده تنها در تهران به طور روزانه یک میلیون و 200 هزار سفر آنلاین انجام می شود واین یعنی کار و بار سکه تاکسی یاب های اینترنتی. با وجود اینکه بسیاری از فعالان اقتصادی و دست و اندرکاران اکوسیستم استارت آپی معتقدند که ایده هایی مثل فروشگاه آنلاین یا تاکسی یاب تکراری شده و ممکن است سایر بخش خالی بماند اما آمار و استقبال از تاکسی یاب ها نشان می دهد که گنجایش این ظرف هنوز پر نشده و جا برای خدمات حمل و نقل آنلاین بیشتر است.

در این باره حمیدرضا احمدیان، مدیر کل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات گفته که وقتی در زمینه تاکسی‌یاب‌های اینترنتی یک شرکت موفق می‌شود شرکت‌های بسیار دیگری نیز با همان موضوع شروع به فعالیت می‌کنند. تا زمانی که اندازه بازار جواب دهد این موضوع هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما وقتی آنقدر تعداد استارتاپ‌هایی که به یک موضوع خاص ورود می‌کنند زیاد می‌شود که آنهایی که پس از این می‌آیند، به رشد مورد انتظار نمی‌رسند این مشکل است.

اشباع یک زمینه برای فعالیت استارت آپ ها رخداد خوبی برای اکوسیستم کسب وکارهای نوپا نیست اما رقابت داغ بین آن ها سوژه شکل گیری کسب و کارهای دیگری شده است. رقابت چند شرکت در زمینه تاکسی یاب اینترنتی به شکل گیری برنامه هایی شکل گرفته که به مخاطب تاکسی یاب های اینترنتی کمک می کند ارزان ترین سفر و بهترین خدمات را از بین تاکسی یاب های اینترنتی فعال در کشور انتخاب کنند. کرایه چی، تاکسی چی و تاکسی 360  چند نمونه از اپ هایی اند که با هدف پیدا کردن تاکسی اینترنتی ارزان تر شکل گرفتند.

کرایه چی یک اپلیکیشن کاربردی است که با سرعت مطلوب محاسبه قیمت را انجام می دهد و می توانید با کمک آن گزینه مقرون به صرفه را پیدا کنید. یکی از امتیازات این اپ برای مردم تهران نمایش قیمت تاکسی های تلفنی است. تاکسی 360 گزینه دیگری است که علاوه بر ارائه برنامه برای سیستم عامل اندروید و ios به جز مقایسه قیمت، برحسب زمان رسیدن به مقصد گزینه ها را مرتب می کند.

افزایش تعداد اپ هایی که به مشتریان تاکسی یاب های اینترنتی چنین خدماتی ارائه می کنند، نشان می دهد که اشباع بازار یک استارت اپ چگونه آغاز تولد و فعالیت استارت آپ های دیگر است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر