استارت آپی هایی برای تعطیلات

محل اقامت باما

تاريخ 1397/03/05 ساعت 09:46

میشه در پیدا کردن محل اقامت در سفر نکته مهمی هم وجود دارد و آن اقامت در هتل و یا اقامت در خانه های محلی، ویلا و... است. در سال های گذشته استارت آپ های بسیاری برای رزرو هتل در کشور راه اندازی شده بودند اما برای پیدا کردن خانه های محلی و ویلا محدودیت هایی وجود داشت که به نظر می رسد حالا با راه اندازی چند استارت آپ این مشکل بسیار کمتر شده است.

با پایان سال تحصیلی و شروع فصل تابستان تعداد سفرها به شکل چشم گیری افزایش پیدا می کند و در این بین یکی از مهم ترین چالش های هر سفری محل اقامت است؛ این موضوع مخصوصا برای خانواده هایی که حساسیت های خاصی دارند و یا اینکه تعدادشان زیاد است، همیشه جدی تر می شود. البته همیشه در پیدا کردن محل اقامت در سفر نکته مهمی هم وجود دارد و آن اقامت در هتل و یا اقامت در خانه های محلی، ویلا و... است. در سال های گذشته استارت آپ های بسیاری برای رزرو هتل در کشور راه اندازی شده بودند اما برای پیدا کردن خانه های محلی و ویلا محدودیت هایی وجود داشت که به نظر می رسد حالا با راه اندازی چند استارت آپ این مشکل بسیار کمتر شده است. حالا شرایطی به وجود آمده است که خانواده هایی که به دنبال اجاره ویلا هستند و یا افرادی که می خواهند در خانه های محلی اقامت داشته باشند، از قبل حرکت، برنامه ریزی های لازم را انجام دهند و محل اقامتشان را وسط جنگل، کنار دریا، داخل کویر و... رزرو کنند.

بوکینگ ویلا: همان طور که از اسم این استارت آپ مشخص است مهم ترین خدماتی که ارائه می کنند، رزرو کردن انواع ویلاها در شهرهای مختلف کشور است. همچنین دسته بندی های اجاره محل اقامت در این استارت آپ شامل :« مجتمع اقامتی، اجاره ویلا جنگلی، اجاره ویلا استخردار، اجاره آپارتمان مبله، اجاره ویلا ساحلی و اجاره اقامتگاه بومگردی» است. همچنین یکی از نکات جالب توجه دیگر این سایت تخفیف های ویژه آن و جستجوی محل های اقامت براساس تعیین حدود قیمتی است. یعنی شما می توانید با در نظر گرفتن یک کف و سقف قیمت در یک منطقه مشخص از این استارت آپ بخواهید تا گزینه های خود را به شما پیشنهاد بدهد. همچنین در کنار توضیحات محل اقامت شرایط آن، امکانات و تصاویرش هم قابل دیدن هست و افراد می توانند حتی محل دقیق آن را روی نقشه ببینید. در سایت این استارت آپ آمده است: « هدف بوکینگ ویلا فقط محدود به رزرو ویلا نبوده و این سامانه با دید توسعه گردشگری به صورت همه جانبه فعالیت خود را آغاز کرده است و در این راستا، در مرحله اول ایجاد تسهیلات سفر ارزان قیمت برای همه‌ی اقشار جامعه در زمینه جست و جوی آسان و رزرو اقامتگاه در مبدا و قبل از سفر و توسعه گردشگری به کل ایران به خصوص به شهرهای کمتر دیده شده هدف اصلی بوده است و در گام بعدی جذب گردشگران خارجی و معرفی پتانسیل‌های گردشگری ایران از طریق شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خارجی و تبلیغات آنلاین بین‌المللی مد نظر قرار گرفته است. بوکینگ ویلا نام یک سیستم آنلاین ارائه‌ی خدمات رزرواسیون اقامتگاه‌های بومگردی، ویلا و اقامتگاه‌ی شخصی برای مسافران است. این سیستم پس از مطالعات اولیه، ارزیابی بازار هدف و جلب نظر سرمایه‌گزاران و با هدف توسعه صنعت گردشگری به طور رسمی از تیر ماه سال ۱۳۹۶ کار خود را آغاز کرد.»

ایران بوم گردی: این سایت هم استارت آپ دیگری است که به شما می تواند پیشنهادهای بسیار خوبی برای اقامت در خانه های محلی بدهد و برای پیدا کردن اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف کشور به شما کمک کند. در حال حاضر حدود 700 اقامتگاه بوم گردی در سطح کشور و در شهرهای مختلف آماده پذیرایی از مسافران هستند، اقامتگاه هایی که اصولا برای مسافران لذت سفر به دامان طبیعت را به همراه دارند و حسن نوستالژی را در آن ها زنده می کنند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر