گوش دادن تا تمرکز کردن

7 نکته برای تازه کارها

تاريخ 1397/03/02 ساعت 15:26

به عنوان یک سرمایه گذار یا کارآفرین تازه کار دانستن اینکه از کجاباید شروع کرد و کسب وکار در چه زمانی در مسیر موفقیت قرار گرفته کار سختی است. منابع بسیاری به شما می گویند که راه تشخیص درست رشد یک استارت آپ تمرکز بر چیزهای غلطی است که تکرار آن فاجعه آفرین است .امروز اینقدر خوش شانس بوده ایم که کارشناسان در استارت آپ های موفق در دسترس ما قرار گرفته باشند و در این باره به ما بگویند.

TNW از کارشناسان استارت آپی و مدیران موفق در این مجموعه ها در این باره که استارت آپ ها چگونه رشد می کنند، پرسیده است:

1.شما مثل اطرافیان می شوید

مکس کلی، مدیر اجرایی TECHSTART، ایجاد شده در سال 2006 با 160 کارمند: شما شبیه کسانی می شوید که دور شما را گرفته اند. در تک استارت ما در جست وجوی چند چیز هستیم: گروه، گروه، گروه، بازار، ایده و کشش. سفر موفقیت آمیز یک استارت آپ نزدی به 10 سال زمان می برد پس مطمئن باشید که با گروهی از شگفت انگیز ترین آدم ها کار می کنید.

2.هرچه مهم است را بسنجید

کلاریس شن، مدیر UDACCITY، استارت آپ مدیریت شغلی: اگر خط کشی برای سنجش مسائل ندارید، اطلاعات به دردتان نمی خورد. شما حتما باید سوال داشته باشید. چیزهایی که مهم است را اندازه بگیرید حتی اگر به  معنی در اولویت قرار دادن منافع مشتری به جای منافع کسب وکار شما باشد. بعضی ویژگی ها ممکن به اعتماد بیشتر بین شما بینجامد.

3.از اول به بازارهای بین المللی فکر کنید

بارد برینگس، مدیر صندوق سرمایه گذاری EQT: از روز اول به گسترش بین المللی کار فکر کنید. هرچند ممکن است در بازارهای متفاوت کارتان را شروع کنید، و سال ها طول بکشد تا به بازارهای بین المللی وارد شودید اما از ابتدا فکر کنید که چطور باید فراتر از مرزها کار کنید. آماده بودن برای فعالیت بین المللی از ابتدای کار نکته کلیدی است.

4.تمام انرژی تان را صرف یک چیز کنید.

دیوید گولبرگ، مدیر سرمایه گذاری Founders Pledge: تمرکز کنید. کارهای زیادی وجود دارد که به عنوان اولین قدم برای ایجاد یک شرکت می توانید انجام دهید اما وقت تنگ است. یک ایده را پیدا کنید، روی همان تمرکز کنید تا شرکت را راه بیندازید. تمام انرژی تان را صرف ایجاد یک چیز خارق العاده کنید.

5.هر روز یک کار کوچک انجام بدهید

نیکول مایلز، مدیر تکنولوژی و توسعه استعدادها Booking.com: برداشتن گام های کوچک روزانه می تواند شما را به سمت رشد و توسعه هدایت کند. گام های کوچکی که می توانید به سوی موفقیت بردارید را شناسایی کنید و در این مسیر پیش بروید. این گام ها می توانید یاد گرفتن چیزهای تازه در مورد ساختمان یا محصول و خدمات شما باشد.

6.مطمئن شوید که مدل کسب وکار شما قابل اتکاست

دیدایر راپاپورت، سرمایه گذار happn : انتخاب یک مدل قابل اتکای اقتصادی در تولید از روز اول برای یک شرکت ضروری است. استارت آپ های زیادی به شهرت می رسند و کاربران زیادی جذب می کنند اما تعداد کمی از آن ها می توانند داستان را طوری مدیریت کنند که سودده هم باشند.

7.به مشتریان گوش دهید

آدرین مک دیرمات، مدیر تولید zendesk : گوش دهید. از چیزهایی که می شنوید یاد بگیرید. از این شنیده به یک دیدگاه می رسید که می تواند به ساماندهی و طبقه بندی کارهایتان کمک کنند. چیزی که مشتریان درباره تجربیاتشان می گویند به طرز شگفت آوری ارزشمند است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر