بلندپروازی های اوبر ادامه دارد

تاکسی پرنده

تاريخ 1397/02/19 ساعت 18:26

اوبر فقط اسم یک استارت آپ نیست بلکه مجموعه ای اقتصادی با افکار و پیشنهادهای بلند پروازانه است.

اوبر هرچند چالش های بزرگی را در سال 2017 از سرگذراند اما هم چنان زنده مانده و علاوه بر آن هنوز از اجرای ایده های بلندپروازانه اش دست برنداشته است. با وجود اینکه بعضی کارشناسان اقتصادی به اوبر پیشنهاد کردند دست از داستان  استفاده از خودروهای بدون راننده بردارد، و البته با وجود تلفات انسانی که یکی از خودروهای بی راننده این شرکت به بار آورد، اوبر هم چنان بر استفاده از این خودروها پافشاری می کند. خیلی ها فکر می کردند که شاید تغییر مدیریت از سروصدا و چالش های اوبر کم کند اما برگزاری دومین همایش تاکسی های پرنده اوبر، نشان می دهد که این استارت آپ با مدیریت خسروشاهی، فقط کمی کم حاشیه تر شده اما دست از بلندپروازی و جسارت برنداشته است. رسانه ها خبر دادند که اوبر در هفته جاری دومین همایش با موضوع تاکسی های پرنده را در لس آنجلس آمریکا برگزار کرده است تا در دهه آینده، اولین شرکتی باشد که سفرهای هوایی شهروندان از محله ای به محل دیگر در شهرهای بزرگ دنیا را ممکن می کند. اکنون باید چه گزینه هایی روی میز اوبر است؟

سایت ورج پنج همکار اوبر در استفاده از تاکسی های هوایی را معرفی کرده است.

1.امبرائر

یک شرکت برزیلی با سابقه 48 ساله در تولید هوافضایی می تواند همکاری خوبی برای اوبر باشد. این شرکت 19 هزار کارمند در سراسر جهان درآمد و درآمد آن سالانه به 5.8 میلیارد دلار می رسد. تولیدات این شرکت شامل هلی کوپترهای نظامی، تجاری و کشاورزی است. ساخت تاکسی های هوایی شهری یک سرمایه گذاری جدید برای امبرائر است. مدیرعامل شرکت هم  از ساخت تاکسی های هوایی به عنوان یک چالش بزرگ یاد کرده است.

 

2.آئورا

شرکت علوم پروازی آوئورا سال گذشته توسط بویینگ خریداری شده است. این شرکت از سال 1989 فعالیت می کند و تجربه 30 پرواز بدون  خلبان را در کارنامه دارد که در یک مورد، یک هلی کوپتر نظامی را فقط با استفاده از یک تبلیت به پرواز درآورده است.

3.کارم

چهار پروانه روی بال و دم هواپیمای خودرانی که کارم به اوبر پیشنهاد می هد نصب می شود. پیشنهاد کارم وسیله نقلیه ای کم صدا و کم مصرف است. این شرکت تلاش می کند تا مدل کاملی از این تاکسی هوایی شهری بسازد.

 

4.بل

هلی کوپتر بل در فوریه گذشته نام گذاری شده است اما این شرکت بیشتر درآمدش را از ساخت هلی کوپتر های نظامی و تیلت روتورها کسب می کند. این شرکت اولین تاکسی هوایی اش را در سال جاری رونمایی کرده است. ظاهر تاکسی هوایی بل البته بیشتر شبیه به یک خودروست.

5.پی پیسترل

این شرکت در اسلوونیا مستقر است و بیشتر هواپیماهای کوچک و الکتریکی تولید می کند اما برای اوبر هم پیشنهاداتی دارد. آخرین مدلی که پی پیسترول آن را معرفی کرده برداشتی از جنگ ستارگان به نظر می رسد. مدیر تحقی قو توسعه این شرکت اعلام کرده که مدل جدید می تواند در مسافت های طولانی تری حرکت کند، کاری که مدل های قبل از آن قادر به انجامش نبودند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر