استارت آپی برای ارائه جهانی صنایع دستی

خورجینی پر از دست سازهای ایرانی

تاريخ 1397/02/15 ساعت 10:13

در وب‌ سایت نقشه ایران طوری طراحی شده ‌که با توجه به چیدمان استانی کالاهای تولیدی هر استان مورد بررسی قرار ‌گیرد. در بخش معرفی و بررسی آداب و رسوم و مناطق گردشگری هر استان، علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری بکر به بررسی آداب و رسوم هر استان پرداخته شده است.

ایرانی یکی از 10 کشور تاریخی جهان محسوب می شود که تنوع فرهنگی بسیاری دارد و همین موضوع می تواند سالانه باعث جذب میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی شود؛ پتانسیلی که البته کشورمان تاکنون آنچنان که باید و شاید از آن بهره نبرده است ولی دولت حسن روحانی از همان ابتدای شروع به کار به عنوان یکی از نقاط قوت کشور برای جذب سرمایه و گردش اقتصاد بر آن تاکید داشت. اما صنعت گردشگری و درآمدهایی که می توان از این راه به دست آورد، خود زیرشاخه های بسیاری دارد که یکی از آن ها فروش صنایع دستی است. ایران به دلیل تنوع بالای فرهنگی و قومیتی از قابلیت بسیار زیادی در تولید انواع صنایع دستی در گوشه، گوشه کشور برخوردار است و این موضوع می تواند سالانه درآمد زیادی را برای کشور و به خصوص جوامع محلی به دنبال داشته باشد. در حال حاضر میزان صادرات صنایع دستی از کشورمان حدود 300 میلیارد دلار است ولی به اعتقاد مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پتانسیل ایران در این حوزه حدود 2 هزار میلیارد تومان در سال است. اما در این بین به اعتقاد کارشناسان نوع آوری در ارائه صنایع دستی و راه های جدید فروش از جمله فروش اینترنتی می تواند، درآمد کشورمان از فروش صنایع دستی را افزایش دهد. اتفاقی که باعث شده است برخی از جوانان به خصوص در استان های تاریخی کشورمان به فکر راه اندازی استارت آپ هایی برای فروش صنایع دستی بیفتند. استارت آپ هایی مانند خورجین که توسط ولی الله آیینه نگینی که از اهالی شهرستان رابر استان کرمان راه اندازی شده است و مخصوص فروش انواع صنایع دستی است.

او باوجود اینکه کارشناسی خود را در رشته مدیریت مالی از دانشگاه تهران اخذ کرده و فوق لیسانس همین رشته را در دانشگاه صنعت نفت گرفته ولی در نهایت به دلیل علاقه به هنر و کارهای هنری جذب فروش اینترنتی صنایع دستی شده است. پتانسیلی که معتقد است باوجود ظرفیت بالا در کشورمان چندان به آن پرداخته نشده است و راه اندازی سایت هایی مانند خورجین می تواند به معرفی آن و همچنین گردش اقتصادی اش کمک کند. سایت خورجین علاوه براینکه امکان خرید انواع صنایع دستی ایران را برای افراد مهیا می کند در واقع یک دانشنامه قوی در حوزه صنایع دستی و حتی گردشگری هم هست. استارت‌آپ خورجین در سال ۹۵ کار خود را با سرمایه ۳۰ میلیون تومان آغاز کرده ‌است و و در اولین مرحله از کار قصد دارد سهم ۵ درصدی از مخاطبان و فعالان حوزه صنایع ‌دستی را به خود جذب کند.

در وب‌ سایت نقشه ایران طوری طراحی شده ‌که با توجه به چیدمان استانی کالاهای تولیدی هر استان مورد بررسی قرار ‌گیرد. در بخش معرفی و بررسی آداب و رسوم و مناطق گردشگری هر استان، علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری بکر به بررسی آداب و رسوم هر استان پرداخته شده است. در بخش فروشگاه آنلاین نیز خورجین قصد دارد شرایطی را فراهم آورد تا تولیدکنندگان صنایع‌دستی اقدام به عرضه محصولات خود کرده و خریداران نیز به تناسب نیاز و درخواست خود اقدام به خرید صنایع‌دستی موجود در وب‌سایت کنند. راه‌اندازی تورهای بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی و همچنین آداب و رسوم مناطق مختلف از دیگر خدماتی است که در آینده به سایت اضافه خواهد شد که به صورت هفتگی تورهایی مرتبط با صنایع‌دستی و آداب و رسوم استان‌های مختلف برگزار شود. همچنین فراهم‌آوردن بستر لازم به منظور رزرو هتل و مهمانسرا و همچنین بلیت هواپیما و ... همچنین معرفی مکان‌های اسکان روستایی و عشایری از دیگر اهدافی است که بنیانگذار این استارت آپ در آینده دنبال می کند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر