5 شهری که برای راه اندازی استارت آپ بهترین هستند

شهرهای کم هزینه، مطلوب استارت آپ ها

تاريخ 1397/01/20 ساعت 11:55

زمانی که می خواهید یک کسب و کار جدید فناورانه راه اندازی کنید، در اولین نظر، نگاه ها به سمت دره سیلیکون سانفرانسیسکو جذب می شود. اما افزایش هزینه های زندگی و قیمت ملک، کارآفرینان را در این نقطه به دردسر می اندازند. چرا که آنها در ابتدای کار پول چندانی ندارند.

 زمانی که می خواهید یک کسب و کار  جدید فناورانه راه اندازی کنید، در اولین نظر، نگاه ها به سمت دره سیلیکون سانفرانسیسکو جذب می شود. اما افزایش هزینه های زندگی و قیمت ملک، کارآفرینان را در این نقطه به دردسر می اندازند. چرا که آنها در ابتدای کار پول چندانی ندارند. به همین دلیل کارآفرینان باید توجه کنند که مکان های جایگزین زیادی برای راه اندازی یک کسب و کار جدید وجود دارد که بسیار ارزان تر از دره سیلیکون است. اینترپرینر در گزارشی 5 شهر جهان که برای راه اندازی استارت آپ ها بهترین هستند را معرفی کرده است.

 

1.بوستون، ایالات متحده

بوستون در واقع نسخه سواحلی شرقی سانفرانسیسکو است. جمعیت این شعر بسیار تحصیل کرده اند، چرا که این شهر میزبان 60 دانشگاه است. همچنین هم برخی از معتبرترین دانشگاه ها مانند دانشگاه ام آی تی و هاروارد در بوستون قرار دارند. به همین دلیل در این شهر استعدادها راحت تر کشف می شوند. همچنین هم فراموش نکنید که بیل گیتس و مارک زاکربرگ هم از بوستون آغاز کردند.

 

2.برلین، آلمان

برلین یکی از سریع ترین اکوسیستم های استارت آپی را در سراسر جهان است. مقر اصلی بسیاری از استارت آپ ها در برلین است. همچنین در این شهر شتاب دهنده و مراکز انکوباتور برای کمک به کارآفرینان حضور دارند. این شهر در قلب اروپا قرار دارد و آلمان هم از اقتصاد قوی برخودار است.

از همین رو، اگر یک کارآفرین بخواهد در اروپا شروع به کار کند و یا کسب و کار خود را رشد دهد، برلین بهترین مکان است.

 

3.بنگلور، هند

بنگلور میزبان حدود 4900 استارت آپ فعال است. بنگلور یکی از شهرهای پیشرو هند است که از دهه 1970 ساخته شده است. در این شهر، هزینه نیروی کار کم و استعداد فنی عالی است.

 

4.استانبول، ترکیه

استانبول پل بین اروپا و آسیا است. این شهر بسیار بزرگ و باجمعیت 15 میلیون نفر است که بیشتر جمعیت آن جوان هستند. مالکیت دستگاه موبایل و میزان نفوذ اینترنت در این شهر بسیار زیاد است. استانبول یک بازار در حال ظهور است. بنابراین باید آماده باشید تا با چالش های بازارنوظهور رو به رو شوید.

 

5.ملبورن، استرالیا

ملبورن اغلب با شهر سیدنی به عنوان شهر تکنولوژی استرالیا رقابت می کند. با این تفاوت که هزینه زندگی و هزینه املاک در ملبورن کمتر از سیدنی است. این باعث می شود که ملبورن بنیانگذاران استارت آپ ها را به خود جذب کند.

در این شهر جامعه کسب و کار بسیار متنوع است و بنگاه های استارت آپی می توانند در هر صنعتی راه پیدا کنند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر