ترکیه برای استارت آپ ها امن نیست؟

زندگی سخت رانندگان اوبر در استانبول

تاريخ 1396/12/27 ساعت 10:26

طی هفته های اخیر، حملات خشونت آمیزی توسط رانندگان تاکسی های زردرنگ در استانبول رخ داده است. افرادی که می خواهند، در ترکیه، ممنوعیت برای حضور اوبر ایجاد شود.

 یک راننده اوبر در استانبول در کل طول روز، یک میله فلزی با خود حمل می کند. همیشه دعوای سنت و استارت آپ ها وجود دارد و در هرشهری به نوعی خاص جلوه می کند. این بار در استانبول دعوای اوبر و رانندگان تاکسی های زرد رنگ رخ داده است. دعوایی که به خشونت کشیده شده و زندگی رانندگان اوبر را در این شهر سخت کرده است. بلومبرگ گزارشی درباره این ماجرا نوشته است.

طبق این گزارش، طی هفته های اخیر، حملات خشونت آمیزی توسط رانندگان تاکسی های زردرنگ در استانبول رخ داده است. افرادی که می خواهند، در ترکیه، ممنوعیت برای حضور اوبر ایجاد شود. «لونت» حتی می گوید حمل اسلحه را در نظر دارد. لونت به دلیل مسایل امنیتی نام خانوادگی اش را فاش نکرد.

او در داخل ماشین خود نشسته است و می گوید: من با ترس از آزاد و اذیت رانندگان تاکسی های زرد هرروز کار می کنم.

لونت در کنار 5 هزار راننده اوبر دیگر در این شهر 15 میلیونی زندگی می کند و منتظر است که دادگاه استانبول موارد قانونی که توسط انجمن تاکسی رانی ادعا شده را بررسی کند. انجمن تاکسیرانی استانبول مدعی است که اوبر رقابت را تضعیف و قانون را نقض می کند.

در حالی که اوبر برای بقا در شهرهای مانند لندن مبارزه می کند که مجوز او را در سال گذشته لغو کرده اند، حالا نارضایتی در بزرگترین شهر ترکیه رخ داده است.

رسانه های محلی ترکیه گزارش هایی منتشر کرده اند که در آن گروهی از رانندگان تاکسی، خود را به عنوان مسافر جا می زنند و بعد از اینکه راننده اوبر را به خیابان های خلوت کشاندند، مورد حمله قرار می دهند.

باکر کامباز 56 ساله که صاحب 52 خودرو اوبر و 2 تاکسی زرد رنگ است می گوید: رانندگان من می ترسند. چرا که رانندگان تاکسی آنها را در همه جای استانبول مورد آزاد و اذیت قرار می دهند. یکی از رانندگان من، پس از ضرب و شتم در ترمینال اتوبوس، به علت ضربه مغزی بستری شده است.

به روش های مختلف، این همان ماجرایی است که برای اوبر می افتد. در اروپا و امریکا شمالی، تاکسی های سنتی، از منتقدان اصلی این استارت آپ هستند که با نادیده گرفتن مقررات محلی از سانفراسیسکو، پایگاه اصلی خود گسترش یافته است.

این اعتراضات توسط رانندگان تاکسی تحریک شده–از جمله بعضی از این اعتراضات در پاریس به خشونت تبدیل شده است- و منجر به ورود مقامات شده است.

چند روز گذشته، رانندگان تاکسی در استانبول اعتراضاتی به راه انداختند و خواستار ممنوعیت اوبر شدند.  استانبول حدود 17 هزار عدد پلاک تاکسی صادر کرده است که این رقم طی دو دهه گذشته، تکانی نخورده است. پلاک تاکسی یک کالای با ارزش است و در حال حاضر حدود 1.69 میلیون لیر (434 هزار دلار) معامله می شود. رانندگان تاکسی، مجوز های خود را در ماه بین 7 تا 8 هزار لیر اجاره می دهند.

مهمت یووز، که برای خریدن مجوز تاکسی، زمین به ارث برده خانوادگی اش را فروخته است می گوید از زمان ورود اوبر به استانبول، سودش 30 درصد کاهش یافته است.

 اوبر در ترکیه با مجوز D-2 عمل می کند، چیزی شبیه اتوبوس های دارای مجوز. حالا وکلای راننده تاکسی های زرد رنگ می خواهند روی همین ماجرا سرمایه گذاری کنند. چرا که طبق قانون، مجوزداران D-2 باید اطلاعات سفر را یک ساعت قبل با دولت چک کنند. موضوعی که راننده های اوبر نمی توانند انجام دهند، چرا که آنها در عرض 15 دقیقه بعد از تماس، مسافر خود را سوار کرده اند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر