7 میلیارد دقیقه زمان برای یک بازی

پول تو بازیه!

تاريخ 1396/12/23 ساعت 14:22

متوسط اشتغال کسب وکارهای نوپای فعال در توسعه بازی های آنلاین نسبت به دیگر زمینه ها بالاتر است و این نشان می دهد که سرگرم کردن مردم با موبایل هایشان تا چه اندازه ثروت زاست

بازی های آنلاین در کنار اپ های ارتباطی از پرطرفدارترین برنامه های موبایلی بعد از ظهور تلفن های هوشمند اند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتر با اعلام آمار سهم 30 درصدی توسعه دهندگان بازی از درآمد اپلیکیشن های موبایلی چراغ سبز خوبی به توسعه دهندگان و فعالان استارت آپی داده است. به گفته جهرمی «4درصد از توسعه دهندگان نرم افزارهای موبایل محور ایران مشغول توسعه بازی‌ها هستند، اما ۳۰ درصد از درآمد کل توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایلی را به خود اختصاص داده‌اند.» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه توییتش نوشته است که متوسط اشتغال کسب وکارهای نوپای فعال در توسعه بازی های آنلاین نسبت به دیگر زمینه ها بالاتر است و این نشان می دهد که سرگرم کردن مردم با موبایل هایشان تا چه اندازه ثروت زاست. خوشبختانه ایران در این باره جایگاه خوبی دارد. سایت خبری بنیاد ملی بازی های رایانه ای از دبیر هفتمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران نقل کرده که ایران با اختلاف در زمینه بازی سازی در منطقه اول است و در جهان فاصله کمی با بازی ساز اول داریم.  

یکی از نمونه های موفق در این زمینه بازی Quiz of Kings است. مرکز پژوهش های بنیاد ملی بازی های رایانه ای در گزارشی  وضعیت این بازی را بررسی کرده است. براساس آمار ارائه شده در این گزارش تعداد دستگاه های  فعال در این بازی 8 میلیون و 850 هزار و 269 مورد است و البته تعداد حساب های کاربری به 11 میلیون و 133 هزار مورد رسیده است و زمان صرف شده برای بازی این بازی 7 میلیارد و 716 میلیون و 922 هزار و 434 مورد بوده است. مورد موفقی مثل بازی رقابت پادشاهان نشان می دهد که سرگرمی تا چه اندازه زمینه خوبی برای رشد استارت آپ های ایرانی است. 

گزارش دایرک از رقابت پادشاهان پدیده اجتماعی را اینجا بخوانید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر