با طراحی دو نفر از کارمندان سابق گوگل

خودروهای بدون راننده پیتزای شما را تحویل می دهند

تاريخ 1396/11/11 ساعت 07:00

Nuro یک اتومبیل بدون راننده است که برای تحویل محلی کالاها ساخته شده است.

دونفر از کارکنان سابق گوگل خودروی بدون راننده ای ساخته اند که برای استفاده اشخاص در خرید خواربار، پیتزا یا تحویل لباس از خشکشویی ها مورد استفاده قرار می گیرد. Nuro  یک اتومبیل بدون راننده است که برای تحویل محلی کالاها ساخته شده است. کمپانی طراح این خودرو در برنامه ای اعلام کرده که قصد دارد تا پایان سال چند خودروی بدون راننده تحویل کالا را در خیابان های عمومی بیازماید و قرار است نسخه ای دیگری از Nuro به منظور تولید انبوه طراحی شود.

نمونه اولیه این خودرو تقریبا در ارتفاع  مدل های شاسی بلند اما باریک تر طراحی شده است. این ماشین الکترونیکی چهاربخش بیرونی در هر دو طرف دارد که هرکدام برای تحویل یک محصول مشخص تعبیه شده است. وزن این خودرو تقریبا یک سوم هم نوعان استانداردش است و تنها در شهرها غیر از بزرگراه ها مورد استفاده قرار می گیرد. هنوز اسم شرکت هایی که قصد استفاده از این خودروی بدون راننده را در تحویل کالا و خدماتشان دارند، اعلام نشده است.

سازندگان این خودروی بدون راننده از اعضای گروهی در گوگل بودند که برای توسعه خودروهای بدون راننده فعالیت می کرد اما آن ها در نیمه سال 2016 از گوگل جدا شده و شروع به ساخت Nuro کردند. فرگوسن یکی از سازندگان Nuro می گوید:«از تکنولوژی خودروی بدون راننده می توان در هرجا، هر زمان و برای هرچیزی در تحویل کالا و خدمات استفاده کرد».

Nuro  اولین خودروی بدون راننده برای استفاده در تحویل کالا و خدمات نیست. چند ماه پیش تویوتا از خودرویی در لاس وگاس رونمایی کرد که برای تحویل بسته در یک فروشگاه موبایل مورد استفاده قرار می گرفت. چند استارت آپ دیگرهم ربات های کوچک را برای تحویل کالا در پیاده روها امتحان کرده اند.  سی ان ان مانی پیش بینی می کند که فعالیت Nuro با مشکلات قانونی بسیاری همراه شود چراکه در کالیفرنیا حرکت خودروهای بدون راننده قانونی نیست. البته شاید چالش های Nuro کمتر باشد چراکه قرار نیست مسافران را جا به جا کند. این خودرو باریک است و مشکلی در تردد ندارد. به گفته فرگوسن سازنده Nuro این خودرو می تواند حتی از درختان یا عابران در تصادف ها محافظت کند.  فرگوسن هم چنین معتقد است که Nuro تاثیر منفی بر اشتغال نخواهد گذاشت چراکه تکنولوژی های مثل این بازارهای جدیدی را ایجاد می کنند و به دنبال آن هم فرصت های شغلی جدید.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر