فوربز:

«ایربی ان بی» واقعا از هتل های بزرگ در کلان شهرها ارزان تر است؟

تاريخ 1396/11/04 ساعت 15:18

اگر با اقامت در خانه های مردم و در کنار غریبه ها وقت گذاراندن مشکلی ندارید، با استارت آپ «ایر بی ان بی» سفر کنید.

تردید نکنید که این روزها سفر کردن به صرفه تر از گذشته است و این را مدیون تخفیف های ایرلاین ها و و تاکسی یاب های ارزان و ... هستیم اما زمانی که پای اقامت به میان می آید، به هرحال هتل ها در بیشتر مواقع هزینه ساز می شوند. خوشبختانه با رشد اقتصادی فرصت سفر با سطح مختلفی از بودجه و انتخاب های گوناگون فراهم شده است، از اتاق های گران هتل ها بگیر تا سفرهای ماجراجویانه و اقامت با ایر بی ان بی. هر دوی این خدمات می تواند کسب وکار هتل ها را کساد کند اما سوال این است که «ایر بی ان بی» واقعا تا چه اندازه به ذخیره پول مسافران در کلان شهرها کمک می کند؟

سایت رزرو هتل آلمان اخیرا آماری را از نرخ اقامت در هتل ها در شهرهای مختلف جهان منتشر کرده است. براساس این آمار هتل ها در نیویورک به عنوان گران ترین شهر به طور میانگین 306دلار برای اقامت در هر شب دریافت می کنند اما تحلیل دیگری نشان می دهد که رزرو اتاق و اقامت از طریق «ایر بی ان بی» به طور میانگین 187 دلار در هر شب هزینه می برد. این یعنی 119 دلار به جیب مسافر می ریزد  و البته به دلیل امکان آشپزی در اقامتگاه های«ایر بی ان بی» و نرفتن به رستوران پول بیشتری برای مسافران ذخیره می شود.

امکان استفاده از اقامتگاه های «ایر بی ان بی» در هشت کلان شهر بزرگ جهان وجود دارد و برای مثال اگر از این اقامتگاه ها در توکیو استفاده کنید، 127 دلار در هر شب ذخیره کرده اید. با این وجوداما به طور طبیعی بسیاری از مسافران رزرو اتاق در یک هتل را با وجود قیمت بالای آن ترجیح می دهند چراکه نمی خواهند برای پیدا کردن یک تخت مضطرب شوند، نگران کلید ها باشند و در کنار غریبه ها در اقامتگاه های «ایر بی ان بی»سفرشان را بگذرانند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر