براساس گزارش فایننشال تایمز

استارت آپ چینی «دستگاه هوشمند» برای خودروها را رونمایی کرد

تاريخ 1396/10/18 ساعت 16:36

چین بزرگترین بازار خودرو در جهان است و پکن هم می خواهد شرکت های داخلی اش قهرمانان جهان در وسایل نقلیه با انرژی های جدید باشند.

 استارت آپ چینی که توسط مدیران سابق بی ام او و نیسان تاسیس شده بود، خبر از تولید ماشینی با «یک دستگاه هوشمند نسل جدید» داده که قرار است که صفحه نمایش لمسی 49 اینچی در جای داشبورد داشته باشد.

بایتون، سال گذشته در کارخانه ای در نانجینگ چین برپا شد. نمونه اولیه وسیله نقلیه ورزشی الکتریکی در نمایشگاه لاس وگاس معرفی شد. این شرکت قصد دارد سال 2019، خودروهای اسپرتی با قیمت 45 هزار دلار را در چین و در انتهای سال 2019 در بازارهای اروپا، و سال بعد از آن هم در امریکا عرضه کند.

دانیل کرچرت، بنیانگذار و مدیرعامل بایتون و مدیراجرایی سابق بی ام و می گوید: چین سریعترین رشد و بزرگترین بازار وسایل نقلیه الکتریکی است، اما همزمان نسبت به دیگر بازیکنان جهان در این عرصه رشد نکرده است.

بایتون در یک میدان شلوغ رقابت می کند. بیش از 200 شرکت چینی اعلام کرده اند که قصد دارند وسایل نقلیه الکتریکی چینی تولید کنند-بعضی ها، مانند بایتون، با الهام از نمونه های تسلا در آمریکا کار می کنند.

بایتون داخل خودرو را از بین برده است و تسلط روی یک صفحه نمایش بزرگ و عظیم روی داشبورد قرار داده و یک صفحه نمایش کوچکتر هم روی فرمان گذاشته است.

به گفته تحلیلگران، این ماجرا می تواند نقطه ویژه ای برای فروش در چین باشد: در یک نظرسنجی 64 درصد از مصرف کنندگان چینی گفته اند حاضرند برندها را برای اتصال بهتر خودرو به اینترنت عوض کنند. این درصد در امریکایی ها 37 و در آلمانی ها 19 درصد بود. طبق این نظرسنجی، اتصال به اینترنت در چین یک ویژگی ضروری است.

بیل ژانگ، رییس Auto Foresight، شرکت مشاور خودرویی در شانگهای می گوید: صفحه نمایش بزرگ برای مشتریان بسیار جذاب است. جوانان اسباب بازی های الکترونیکی را دوست دارند.

کرچرت سال گذشته در مصاحبه ای گفته بود: نسل جوان نیاز به اتصال تمام وقت به اینترنت دارد. به همین دلیل هم تمرکز اصلی ما روی ارتباطات بوده است. ما معتقدیم، ماشین های آینده باید ماشین های هوشمند باشند. او همچنین ادامه داد: بایتون اولین ماشین الکترویکی هوشمند خواهد بود.

این خودرو، ویژگی های منحصر به فردی است که اجازه می دهد رانندگان در برخی شرایط، مانند ترافیک، چشم خود را از جاده بردارند، در حالی خودرو خودش حرکت می کند. به گفته این شرکت در سطح بعدی، استقلال راننده بیشتر می شود و او به ندرت روی خودرو کنترل خواهد داشت.

درخواست های اینچینی در بازار چین بسیار است. این کشور بزرگترین بازار خودرو در جهان است و پکن هم به دنبال این است که شرکت های داخلی قهرمانان جهان در وسایل نقلیه با انرژی های جدید باشند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر